Dükkan Açmak

Geleceğin En Parlak ve Karlı İşleri Şimdiden Belli Oldu!

Geleceğin En Parlak ve Karlı İşleri Şimdiden Belli Oldu!

Yatırım yapılacak olan alan ve sektörün karlı olması girişimcilerin tek odaklandığı konudur. Karlı ve para kazandıran işler geleceğe güvenle bakmak için oldukça önemlidir. Kapıya kilit vuranların geneli sadece günü kurtaran ve geleceğe yönelik amacı olmayan tek düze işleri yapanlardır. Geleceğe yönelik ciddi hedefleri olan ve o yolda ilerleyenler herzaman adını duyurmayı başaran ve marka olma yolunda ilerleyenlerdir.

Ciddi hedefleri olanlar işe başlarken iş planı ile hareket ederler. İş planı yapılacak işle ilgili olarak en önemlisi de işin karlı olup olmadığı hakkında fikir verir. Bir iş planı doğrultusunda hareket edenler özellikle gelecekte büyüme hedefi olanların işlerinin devamlılığı söz konusudur. Yapılacak olan işin devamlılığının olması ve ileride tercih edilecek işler ve sektörler olması yatırım yapacak girişimcilerin hedeflerini gerçekleştirebilir.

Teknoloji çağında olduğumuz için  teknolojik aletlerin üretimi, mobil uygulama bilişim hizmetlerine yatırım yapmakta karlı olabilir. Son zamanlarda sağlık alanında teknolojik üretimlerin çoğalması yatırım yapacak kişileri heyecanlandırmaktadır. Bu şekilde firmaların sağlık alanında teknolojik üretimlere yapılacak bir yatırımlarıyla geleceğin en çok kazandıran sektörlerinde var olmalarını sağlayabilir. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.

Giyilebilir teknolojik ürünler üretimi

Akıllı telefon, saat, gözlük, kasklar derken, ayakkabı, eldivenler de akıllanıverdi. Biraz teknoloji biraz moda derken inovatif segment büyüklüğü milyar dolarları bulan yepyeni bir pazar ortaya çıktı. Elli sene önce akıllı telefon  çıkacak deseler kimse inanmazdı. Ama şimdi tam da ortasında giyilebilir teknoloji ürünleri ile içiçeyiz. Teknoloji firmaları ve moda endüstrisi devlerinin biraraya gelerek akıllı teknolojik ürünleri üretmesi ile bu pazarın büyüklüğü 28.7 milyar doları bulacak. Bu yıl akıllı saatlerin satışının patlayacağı öngörülüyor. Tahminlere göre bu yıl 274.6 milyon adet giyilebilir teknoloji ürünleri satılacak. Bu büyük pazar da yatırımcıların ne kadar kazanacağı tahminlerimizin ötesinde. Geleceğe dönüş filminde 2015 yılının  teknolojileri anlatılırken bile bu kadar uçuk hayallere filmde yer verilmemişti. Şimdi ise teknoloji hem sağlık alanında, hem giyilebilir ürünlerin birleşmesiyle geleceğin buluşları yapılıyor. En son google nin ürettiği kontak lens görme engellerinin görmesini sağlayacak olan bir buluş olarak tarihe geçecek olan bir teknolojik üretimdir. Bu gibi örneklerin yatırımlarını tabi ki dev teknoloji firmaları yapıyor ama satışlarında mutlaka girişimciler pay sahibi olacaktır.

Para kazandıracak diğer iş fikirleri

Müteahhitlik, tercüman, mobil danışmanlık, işletme hizmetleri, freelance işler, kontrol hizmetleri, akıllı telefon tamiri, otomat satış makineleri, geçici güzellik merkezler, personel takip hizmetleri, sağlık hizmeti danışmanlığı, geri dönüşüm gibi geleceği parlak iş fikirleri herkesin aklına gelir. Bu işleri son gözdesi müteahhitlik sektörü de herkesin bildiği gibi son zamanlara gayrimenkulde yaşanan patlamayla sivrilen bir sektör haline geldi. Gelecekte de aynı konumunu koruyarak daha da güçlenecek.Yatırımcı bekleyen projeler

Yatırım bekleyen o kadar çok proje var ki. Her geçen üniversitelerde geliştirilen ve tasarlanan bir çok yenilikçi iş fikri yatırımcı arıyor. Örneği Ege üniversitesinin öğretim üyeleri tarafından tasarlanan yeni nesil afet çadırı bunlardan biri. Aliminyum bazlı kumaş dış yapı ve aerojel özellikli iç yapı ve panellerden oluşan bu çadırda depolama özelliği, alev almaz kumaşı, nakliye kolaylığı ile geliştirilmeyi bekleyen yeni nesil afet çadırı yatırımcılarını arıyor. Projenin hayata geçirilmesi için 45 bin liraya ihtiyaç duyuluyor. Yatırım yapmayı düşünenlerin iyi bir iş fikrine ihtiyaç duydukları gözönüne alınırsa bu projeler geliştirilmeyi beklediğinden ileride yapılabilecek bir iş olarak ele alınabilir.

Dijital medya yakın geleceğin en karlı işlerinden birisi konumunda

Yeni bir kariyer peşinde koşanlar, gelecekte popüler olması beklenen meslekler arasında kendilerine yer bulabilirler. Küreselleşme ve dijital teknoloji ile birlikte iş dünyasındaki değişim hızla devam etmektedir. Bugün etkili olmayan iş sektörleri yakın gelecekte patlama yaparak istihdam alanı sağlayabilir. Bunun tam tersi bir durumda söz konusudur bugün iyi olan bir sektörün akıbeti yarın ne olur kimse bilemez. Kariyerinde tek bir işe odaklanıp çalışmak isteyenler veri toplama işine yönlenebilir.

Yakın geleceğin en karlı işleri 

Büyük şirketler, kendileri ve rakipleri hakkında daha fazla bilgiye kavuşmak için veri toplama tabanları oluşturuyor. Pazarlama ve Pazar araştırması gelecek adına iyi büyüyen alan. Geleceğin en karlı işleri arasında danışmanlık ve terapi merkezleri gelmektedir. Özellikle aile terapisi ihtiyacının ikiye katlandığı şu dönemlerde gelecektede bu iş revaşta olacağa benziyor.

Girişimcilik ve finans en gözde meslekler olabilir

Para hareketleri ve yönetimi oldukça karmaşık bir konu olmasına rağmen pekçok şirketin ayrılmaz bir parçası. Küresel krizlerin zaman zaman etkili olduğu dünyada, ekonomik krizleri finanse edecek insanlara ihtiyaç vardır. İleride yapılacak kazançlı işlerden birisi olarak hiç şüphesiz girişimcilik sektörü düşünülmektedir. İkinci el araba piyasası, ofis hizmetleri, kuaförler gibi geleneksel işlerde büyümenin yaşanması bekleniyor.

Sosyal medya sektörü gün geçtikçe adından sıkça söz ettiriyor

İnternet çağını yaşadığımız şu dönemlerde, insanlar normal işlerinin dışında bilgisayar ortamında çalışabileceği bir iş düşünür. Grafikerlik sektöründe belli başlı bazı programlar sayesinde kısa süre içinde rahat ve kolay para kazanmak kolay bir hale geldi. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların kontorlünü sağlayan sosyal medya uzmanları günümüzde iyi para kazanmaktadır. Gelecekte de kazançlı işlerin arasında olarak varlığını hala devam ettirmesi beklenen sosyal medya danışmanlığına büyük şirketlerin daha çok ihtiyacı vardır. Bu danışmanlar sayesinde gerekli reklam çalışmaları internet üzerinden yapılır ve daha çok insana ulaşmak hedefi ön plandadır. Her ne kadar geleneksel işlerin varlığını devam ettireceği düşünülse de internet ortamında para kazanmak mümkündür. Bu yüzden günümüzde yatırımcılar işlerini internet üzerinden yürütmektedir.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kemal dedi ki:

    Çok güzel yazmışsınız fakat. Bu düzende hiçbir şey olmayacağı kesin. Ne zaman işler younda gider biliyormusunuz. Ne zaman Amiri müdürü yetkilisi para işini keser. O zaman Para ve paraya bağlılık bu dünya da var oldukça bu dünyadan hçbir şey olmaz.

BİR YORUM YAZ