Dükkan Açmak

Whatsapp Konuşmaları Kopyalama İndirme

Whatsapp Konuşmaları Kopyalama İndirme

Günümüzde milyonlarca kişinin kullandığı iletişime dayalı sosyal platform olan whatsapp 2009 yılında iki ortaklı olarak kurulmuştur. (Jan Koum-Brian Acton) yüksek popülariteye ulaşan whatsapp daha sonra Facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafından 4 milyar Amerikan Doları nakit para, 12 milyar Dolar hisse senedi ve 3 milyar Dolar sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar Dolara satın alınmıştır. Akıllı telefonlar ile uyumlu olan Whatsapp’i bugün 1.6 milyar insan aktif kullanıyor. Bu sayı Türkiye’de ise 49 milyon 900 bin olarak belirlenmiştir. Whatsapp aktif mesajlaşma ve arama üzerine kurulan bir app olmakla beraber bu özelliği internet erişimi ile kullanıcılarına destekliyor. Aynı zamanda whatsapp arama ve mesajlaşmanın yanı sıra; fotoğraf, ses kaydı, konum ve video link atma özelliği de sunuyor.
Son sürümünde eklenen Whatsapp Web özelliği bilgisayar ortamında hızlı ve kolay erişim imkanı veriyor. Bu kadar aktif olarak kullanılan bir sosyal platform olan Whatsapp kullanıcıları tarafından Whatsapp Konuşmaları Kopyalama İndirme Nasıl yapılır? TXT uzantılı dosya nasıl açılır? Sohbet nasıl yedeklenir? Whatsapp Web nedir, Whatsapp Sohbeti dışa aktarma nasıl yapılır, gibi soruların cevapları sıklıkla aranan konular arasında yer alıyor. Bilgisayar üzerinden Whatsapp Web konuşma kopyalama ve indirmenin adımları aşağıdaki gibidir.

Whatsapp Web için;

Bilgisayar üzerinden internet tarayıcınıza web.whatsapp.com adresine giriş yaptıktan sonra akıllı telefonda whatsapp uygulamasına giriş yaparak menüden Whatsapp Web seçeneğine tıklayarak QR koduyla erişimi sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Konuşmaları Kopyalama İndirme

Gmail Üzerinden Sohbeti Dışa Aktarma

Whatsapp’tek ki içeriklerin tamamını kaydedip yedeklemek için ise herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan whatsapp bunu sizin için her gün otomatik olarak telefon belleğinize yedekleyerek yapıyor.
Manuel olarak yapmak isterseniz sırasıyla;

 • Whatsapp aktif hale getirilir. İnternet bağlantısının olup olmadığı kontrol edilir,
 • Diğer Seçenekler menüsüne girilir,
 • Daha sonra Ayarlar bölüme tıklanır,
 • Ayarlar menüsünden Sohbetler seçilir,
 • Ardından Sohbet Yedeğine tıklanır,
 • Ve Yedekle’yi seçerek işlem tamamlanır.

Günümüzde whatsapp çoğu iş sahibi tarafından iş odaklı da aktif kullanılmaktadır. İşverenin çalışanı ile whatsapp üzerinden iletişim sağlaması, çalışanların bağlı olduğu işyeri ve firma adı altında açılan whatsapp gruplarının iş bağlamında kullandığı belgeler formlar önemli dukkanacmak.com evrak ve raporlar dahi whatsapptan gönderilebiliyor. Dolayısıyla bu gibi önemli konuşmalar evrak ve raporları saklamak adına whatsapp dışa aktarma özelliği sunuyor. Whatsapp Sohbeti Dışa Aktarma yapmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.

Whatsapp Dışa Aktarma;

Önemli Konuşma (apple, android) sohbet evrak ve raporları saklamak için izlenecek adımlar;

 • Bireysel sohbet veya grup sohbetini açın ,
 • Diğer Seçenekler’e dokunun,
 • Diğer’i seçin,
 • Sohbeti Dışa Aktar’a dokunun,
 • Sohbet geçmişi üzerinden mail oluşturulacaktır.

Oluşturulacak olan e-posta .txt uzantısı ile kaydedilir. Bu uzantıyı e-posta üzerinden direkt kaydedebilirsiniz veya g.mail hesabı üzerinden dışa aktarım yapabilirsiniz.
Bu aşamada  dışa aktarmak istediğinin sohbeti medyalı veya medyasız olarak indirebilirsiniz. Medya dosyalarını dahil edecekseniz Medya Ekle , medyasız dışa aktarma yapmak  istiyorsanız Medyasız seçeneğine dokunun.

Gmail Üzerinden Sohbeti Dışa Aktarma

Gmail uygulaması açıldıktan sonra ekranda görünen üç nokta butonuna dokunun. Daha sonra Taslağı Kaydet seçeneği ile devam edin.  Şimdi ise gmailinize giriş yaparak Taslaklar seçeneğinin dokunun. Whatsapp bağlantılı gelen maili açarak  .txt uzantılı olarak indirmiş olacaksınız. En fazla 40 bin mesaj, dışa aktarabilirsiniz. Medya da dahil olursa 40 binden 10 bin mesaja düşer. e-posta gmailde dışa aktarım yapılan txt uzantılı maili açmak için ES File Explorer’ın sağladığı ES Editor gibi araçlarla dosyanızı açabilirsiniz.

 • Android için Google Drive,
 • IOS için iCLOUD
 • Windows Mobile OneDrive

Yorumlar

Telegram Kanalımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Henüz yorum yapılmamış.