Ünlü Alışveriş Sitesi Kapanıyor!

Ünlü Alışveriş Sitesi Kapanıyor!
964 kez okundu.

Türkiye başta olmak üzere internetin gelişmiş olarak kullanıldığı pek çok ülke de e-ticaret oldukça gelişmiştir. Ülkemizde de küçük, büyük pek çok alışveriş sitesi üzerinden her ay milyarlarca lira para harcanmaktadır. İki sene önce basının gündemine düşen haber ile Alman Limango’nun Türkiye’de ki faaliyetlerini durdurma kararı aldığını öğrenmiştik. İki sene sonra bir alışveriş sitesinin daha kapanacağı haberi duyuruldu.

Ünlü alışveriş sitesi Markafoni tarafından yapılan açıklama ile Türkiye’de ki faaliyetlerini 30 Haziran 2017 tarihinden sonra durdurma kararı aldığı öğrenildi. Bilindiği üzere ünlü alışveriş sitesi Markafoni, 2014 yılında Güney Afrikalı ve ülkemiz de önemli yatırımları ile bilinen Naspers Grup firmasına devir edilmişti. Markafoni firmasının kapanıp kapanmayacağına dair her hangi bir bilgi yoktu ancak Markafoni cephesinden yapılan açıklamanın ardından ilgili haber basının gündemine ünlü alışveriş sitesi kapanıyor olarak düştü.Naspers: Sadece Markafoni kapatılacak

Markafoni ünlü alışveriş sitesinin Naspers Grup bünyesinde olmasından dolayı şirketin diğer yatırımları LetGo, PayU vb. gibi yatırımlarının da kapatılıp kapatılmayacağı hakkında meraklı açıklama beklenirken Naspers Grup cephesinden yapılan açıklama ile kapatılma kararının sadece markafoni için alındığı duyuruldu.

Ünlü alışveriş sitesi kapatılıyor haberlerinin ardından Markafoni alışveriş sitesinin neden kapatıldığına dair bir duyuru yapılmadı. Ancak yapılan tahminlere göre Markafoni alışveriş sitesinde yapılan harcama oranlarının giderek düştüğü belirtilmişti. Ünlü alışveriş sitesinin kapanacak olması diğer alışveriş siteleri için satış hacmi bakımından bir avantaj olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git