Twitterdan Nasıl Para Kazanılır?

Twitter 300 milyonu aşkın kullanıcısı ile en popüler sosyal ağlardan bir tanesi. 2006 yılında piyasaya çıktığı zamandan bugüne popülerliğini artıran şirket, son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler. İnsanlarımız binlerce takipçiye gündem oluşturarak ulaşabiliyor.

Tweet at para kazan

Twitter üzerinden para kazanabilirsiniz. Üstelik bunu düzenli bir çalışma ile gelir haline bile getirebilirsiniz. Bu işten para kazanmanız için gerekli olan tek şart takipçi sayınızın fazlalığıdır. İnternette birçok şirket, ürünlerinin reklamını yapabilmek için takipçi sayısı fazla olan kişilere para ile reklam vermekteler. Bu reklamları disiplinli bir çalışma ile sürekli alabilirsiniz.

Kazandığınız ücretleri banka veya paypal hesabınıza alabilmektesiniz. Üstelik bu iş için günün her saati internette olmanıza gerek yok. Günde birkaç saat hesabınıza bakıp paylaşım yapsanız yeterli olacaktır. Yazımızın devamında para kazanılacak iş fikirlerinin başında bulunan Twitter üzerinden para kazanma tekniklerini ele aldık.

Twitter’ ın sistemini çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Paylaşımlarınızı düzgün yapmalısınız ki reklam şirketleri sizinle iletişime geçsin. Twitter’ ı silah gibi kullanamayan kullanıcılar maalesef reklam alamazlar.

Elinizde birkaç hesap olmak orunda ve takipçi sayısını gün geçtikçe artırmalısınız.
Twitter sadece ekonomik gelir olarak kullanılmamalı.

Sosyal medya üzerinde ses sahibi olmalısınız.

Yaptığınız paylaşımlar diğer kullanıcılar tarafından beğenilmeli. Bu şekilde kullanıcıların taleplerine uygun reklam paylaşımı yapabilirsiniz.

Vereceğiniz küçük kampanyalar ile kullanıcıları sayfanıza kolaylıkla çekebileceksiniz. Bu sayede alacağınız ilk reklam başarıya ulaşınca diğer reklamlarda peş peşe gelecektir.

Pazarlama konusunu bilmeniz gerekmekte. Eğer bilginiz yoksa araştırıp öğrenmelisiniz.

Araştırma konusuna uzaksanız bu işe hiç bulaşmamalısınız. Ama Pazarlama konusunda bilgili iseniz, reklamlarınıza uygun adayları kolaylıkla bulmanız gerekmekte.

Twitter’dan para kazanmak için diğer hususlar

Satış ortaklığı reklamları almalısınız. İnternet sitesi açıp, Twitter ile birbirine bağlamalısınız.

Sayfanızda en ilgi çeken ürünleri kullanıcılarınız aracılığı ile bulun. Bu sayede hangi konuda reklam almanız gerektiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Blog açıp kullanıcı fikirleri alabilirsiniz. Blog bu konuda oldukça faydalıdır. Kullanıcıların isteği doğrultusunda firmalarla iletişime geçerek satış ortaklığı yapabilirsiniz.

Satış ortaklığı, şirketin siteniz üzerinden sattığı her üründen size pay verilmesi demektir. Yani siz kullanıcılarınıza uygun ürünleri seçerseniz kolaylıkla o ürünleri satıp payınıza düşeni alırsınız. Bu konuda güvenilir şirketlerle iletişime geçmeniz gerekmekte, aksi halde reklamını yaptığınız ürünlerden pay alamayabilirsiniz.

Bazı siteler sponsorlu twitler yayınlar. Bunları sitelerle iletişime geçerek kendi sayfanızda yayınlayabilirsiniz. Her paylaştığınız sponsorlu twit için pay alırsınız. Bu işlemi yaparken sakın sürekli paylaşım yapmayın. Belli aralıklarla rutin paylaşımlarınızın arasına sıkıştırın. Aksi halde sabit kullanıcılarınızı kaybetmeye başlarsınız.

Elinizdeki ürünleri açık artırma yolu ile sayfanızda paylaşabilirsiniz. Bu sayede anlık tekliflerle ürünlerinizi kolaylıkla satarsınız. İnternetten para kazanmayı amaçlayan kişilerin, sosyal medya adına en çok kullandıkları sitemlerin başında twitter gelmektedir. Bu sebeple, girişimcilerden para kazanmayı da amaçlamayı unutmayın!

Yeni iş fikirlerinden olan Ramazan Ayı için İş Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 yorum

    Sinan elmas 5 Ocak, 2018 Cevapla

    Merhaba siponsor olmak isten varsa bana ulassin

Yorum yazın