Türkiye’nin İhracat Hedefi 500 Milyar Dolar!

Türkiye’nin İhracat Hedefi 500 Milyar Dolar!
534 kez okundu.

Türkiye yerli üretimlerini yurt dışına ihracat etmeye devam ediyor. Meyve ve sebze alanında dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapıldığı gibi yine bilim ve sanayide yapılan gelişmeler sonucu ortaya çıkan ürünlerinde taliplerine göre yurt dışı ülkelerine ihracatlar gerçekleştirilmektedir.

Geçtiğimiz senelere göre kıyaslamalar yapıldığında Türkiye’nin ihracat hedefinin ve dış pazarda ki varlığının giderek büyüdüğü gözlemlenmektedir. Buna göre Türkiye’nin ihracat hedefi 500 milyar dolar oldu. Tabi bu hedef 6 sene sonraya kadar yani hedef 2023 için yeni adımlar atılmaya devam ediliyor.

Yatırımcılara ve kobilere destek

Türkiye’nin ihracat rakamlarının artması için hükümete büyük iş düşüğü gibi esas büyük iş yatırımcılara ve kobilere düşmektedir. Kobiler ve yatırımcılar ürünlerini ne kadar kaliteli ve ne kadar kullanışlı yaparsa yurt dışı ülkelerinin bu ürünü alma olasılığı da o kadar yükselmektedir. Türkiye’nin ihracat miktarının artması için yatırımcılara ve kobilerfe destek sağlanmaktadır.Yatırımcılara desteği sağlanması ile 2023 yılına kadar Türkiye’nin ihracat hedefi 500 milyar dolar seviyesine kadar yükseldi. Geçtiğimiz sene ile bu sene ki ihracat oranları kıyaslandığında Türkiye’nin ihracat rakamlarında yüzde 2,4’lik bir büyüme kat ettiği ve ihracat miktarının 145 milyara kadar yükseldiği belirtilmektedir.

6 sene içerisinde yatırımcılara ve kobilere büyük destekler sağlanarak Türkiye’nin ihracat hedefi 500 milyar dolar olan hedefin başarılması amaçlanmaktadır. Yatırımcıların da gerekli alanlara yeni yatırımlar yapması ile 6 sene içerisinde ihracatın 500 milyar dolar seviyesine kadar yükseleceği tahmin edilmektedir. Yatırımcılara destek sağlanması ve bilinçlendirilmeleri için yeni fuar düzenlemeleri ve toplantılar da yapılmaya devam ediyor.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git