Yeni İş Fikirleri

Trendyol Go Kazanç Hesaplama 2022 (Kazanç Arttıran Taktikler)

Trendyol go kurye maaşları ne kadar? Türkiye’de sanal mağaza denilince akla ilk gelen platformlardan olan Trendyol, seçkin markaları kullanıcıları ile buluşturan ve üyelerine özel fiyatları sunarak ayrıcalıklı alışveriş deneyimi yaşatan özel bir alışveriş sitesidir. Trendyol alışveriş sitesine üyelik tamamen ücretsiz olup yüksek güvenlik önlemleri sayesinde üyeler, güvenle alışveriş yapabilmektedirler. Bu alışveriş deneyiminin müşterilere ulaşmasını sağlayan kuryeler, Trendyol ekibinin müşteri memnuniyetini sağlaması aşamasında büyük öneme sahiptir. Kendi işinin sahibi olmak isteyen kişiler, Trendyol Go ile istedikleri saatlerde faaliyet gösterip kazanç sağlayabilmektedirler. Trendyol Go kuryeleri, Trendyol uygulaması üzerinden verilen siparişleri (market veya restoran siparişi),  30 dakika içerisinde müşterilere ulaştırmakla görevlidirler. Siparişler, anlaşmalı market ve restoranlardan alınmaktadır ve Trendyol Go kuryeleri, satışı yapılan ürün veya ürünleri gerekli adreslerden alarak müşterilere iletmektedir.

Trendyol Başvuru Formu

Trendyol Go’da hizmet vermek için ister motosikletiniz ile ister ticari aracınız ile faaliyet gösterebilirsiniz. Trendyol Go başvuru için kurye başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvurunuz onaylandığında size eğitim verilmekte ve eğitimden sonra faaliyet göstermeye başlamaktasınız. Trendyol Go motosikletle faaliyet göstermek isteyenler için Trendyol kurye başvuru formu örneği aşağıdadır:

Trendyol Kurye Başvuru Şartları
Trendyol Başvuru Formu

Yukarıdaki forma buradan ulaşabilir, ‘’Şimdi Başvur’’ butonuna basarak bilgilerinizi doldurabilirsiniz. Başvuru, 3 adımda oluşmaktadır ve faaliyet göstereceğiniz aracı seçerek formu tamamlayabilirsiniz. ‘’Kendi işinin patronu ol’’ sloganı ile kurye alımlarını sürdüren Trendyol’da, kazancınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Faaliyet saatlerinizi belirleyerek ne kadar çalışmak istediğinize karar verebilir, olarak ödemelerinizi alabilirsiniz.

Trendyol Go Kazançları 2022

Trendyol Go iş başvurusu için talepte bulunan kişiler, Trendyol kurye maaşlarını merak etmektedir. Trednyol Go kurye kazanç tablosu şu şekildedir:

Haftalık Çalışma SaatiSaatlik Ücreti 25 TL Olanlar İçin Toplam KazançSaatlik Ücreti 35 TL Olanlar İçin Toplam Kazanç
24600 TL840 TL
451125 TL1575 TL
601500 TL2100 TL
751875 TL2625 TL

Trendyol Kurye Başvuru Şartları

Kendi aracınız veya motorunuz ile kuryelik yapmak için ön başvuru yaptıktan sonra Trendyol kurye başvuru şartları arasında ehliyetinizin, psikoteknik ve SRC 4 belgelerinizin, en az lise diplomanızın ve temiz sabıka kaydınızın olması koşuldur. 

Kazanç Arttıran Taktikler 2022

Trendyol go kurye dağıtımında kazançlarınızı arttırmak istiyorsanız size vereceğimiz taktiklere göz atabilirsiniz.

 • Trendyol kurye dağıtımını motorlu araçla yapacaksanız 50cc üzeri bir motor seçmelisiniz. 50cc ve altı motorlar sürekli arıza verdiği için hem size masraf olacak hem de dağıtım yapmanızı engelleyerek kazançlarınızın düşmesine sebep olacaktır.
 • İki tane telefon kullanmanız sizin için iyi olacaktır. Telefonunuzun şarjı %20’nin altına düştüğünde sistem size paket siparişi vermemektedir.
 • Anlaşmalı marketlerin yakınında olmaya özen gösteriniz. Marketlere ne kadar yakın olursanız sistem size o kadar çok paket işi verebiliyor.

Kendi İşinin Sahibi Ol

Trednyol Go veya Trendyol Express başvurularında bulunarak kendi işinizin sahibi olabilir, çalışma istediğiniz saat dilimlerini kendiniz belirleyerek kazanç elde edebilirsiniz. İster hafif ticari aracınız ile ister motorunuz ile hizmet verebilir, haftalık ücretlerinizi belirdiğiniz çalışma saatlerine göre alabilirsiniz.

Trendyol Go Başvuru Belgeleri

Trendyol Go kuryeliği için şahıs şirketi başvurusunda bulunacak kişilerden bir takım belgeler istenmektedir. Trendyol Go iş başvuru belgeleri şunlardır:

 • İkametgâh belgesi
 • Şirket sahibinin iki vesikalık fotoğrafı
 • Araç ruhsatı ve araç alış senedi
 • İmza beyannamesi
 • Tapu fotokopisi ya da kira kontratı

Trendyol Go Çalışma Saatleri

Trendyol Go çalışma saatleri, 10.00 – 24.00 arasında olup şirketlere çalışma paketleri sunulmaktadır. Haftalık çalışma saati üzerinden ücretlendirme yapılarak kuryeler kazanç sağlamaktadır. Trendyol çalışma paketleri şu şekildedir:

EDİTÖR TAVSİYESİ
PaketSaatKazandıran Saatler (18.00 – 20.00)Toplam Ortalama Haftalık Kazanç
Birinci Paket2416760 TL
İkinci Paket45161285 TL
Üçüncü Paket60161660 TL
Dördüncü Paket7518+2055 TL

2022 Trendyol Go kurye kazançları, seçilen pakete göre değişkenlik göstermektedir. En yüksek çalışma saati paketi haftalık 75 saat olarak sunulmaktadır ve aylık ortalama olarak 8.000 TL kazanılabilmektedir. Çalışma paketlerinde kazandıran saatler bulunmaktadır ve saatlik ücret 35 TL olarak belirlenmiştir. Kazandıran saatler, Trendyol’un belirlediği en sık sipariş alınan saatlerdir ve 18.00 ile 20.00 arasındadır. Kalan diğer saatlerde ise 25 TL kazanç sağlanmaktadır.

Trendyol Go çalışma paketinizi, 6 ayda en fazla iki defa değiştirme hakkı işletmelere verilmektedir.

Trendyol Express Kurye Başvuru

Trendyol Express, müşteri odaklı modeli benimseyerek taşımacılık sektöründe faaliyet göstermektedir. Kazançlarınızı fatura keserek alabilmeniz için şirket sahibi olmanız gerektiğinden Trendyol Express’te kuryelik yapmak için şirket kurmak zorundasınız. Trendyol Express’de iki iş modeli sunulmaktadır: taşıyıcı olmak ve toplayıcı olmak. Trendyol Express’te taşıyıcı olmak isteyen kişiler, motosiklet veya hafif ticari araçları ile faaliyet gösterebilmektedirler. Trendyol Express’te en fazla 6 yaşındaki araçlarla çalışılabilmektedir. Başvurular, internet üzerinden alınmaktadır.

Trendyol Taşıyıcı O Kazan

Trednyol’da taşıyıcı olarak motosiklet ile faaliyet gösterecek kişiler buradan başvuru formunu doldurabilirler. Trendyol Express motosiklet ile taşıyıcılık yapmak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Araç ruhsatı
 • Temiz sabıka kaydı
 • SRC 4 belgesi ve psikoteknik belgesi
 • Ehliyet

Trendyol Express’de hafif ticari araç ile taşıyıcı olmak isteyenler, buradan başvuru formunu doldurarak iş başvurusunda bulunabilirler. Trendyol Express hafif ticari araç ile taşıyıcılık yapmak için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir:

 • Temiz sabıka kaydı
 • Sürücü belgesi
 • Araç ruhsatı
 • Psikoteknik belgesi
 • SRC 4 Belgesi

Trendyol Toplayıcı Olmak

Trendyol Express toplayıcı olmak isteyenler için 2 seçenek bulunmaktadır. İster ticari araç ile ister kamyonet ile toplayıcı olunabilmektedir. Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Toplayıcı olmak için istenilen belgeler, taşıyıcılık için istenilen belgeler (ehliyet, SRC belgesi, sabıka kaydı, araç ruhsatı ve psikoteknik belgesi) ile aynıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol’da Nasıl Mağaza Açılır?

Trendyol Express Maaş

Trendyol Express maaş hesaplaması yaparken, üzerinize şirket yok ise şirket giderlerini de düşünmeniz gerekmektedir. Trendyol Express araçlı kurye maaş fiyatlandırması, 40 kargoda 4 TL + KDV olarak; sonraki kargolar için 3,5 TL + KDV olarak belirlenmiştir. Günlük ortalama kargo dağıtım sayısı ise 100-120 civarında değişebilmektedir. Trendyol Express’te çalışacak iseniz giderlerinizi de hesaplamanız gerekmektedir çünkü tüm giderler size aittir. Muhasebe, SSK ve yakıt ücretini hesapladığınızda aylık ortalama 2.00 TL civarı bir gideriniz olmaktadır. Eğer kazancınız aylık 7.000 TL olur ise bu tutardan 2.000 TL gider masrafını düşmeniz gerekecektir ve net geliriniz 5.000 TL olacaktır.

Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanç Sağlar?

Trendyol Express taşıyıcı ücretleri, teslim edilen kargo sayısına göre değişmektedir. Diğer bir deyişle, ne kadar çok kargo müşterilere ulaştırılır ise kazanç o kadar artmaktadır. Trendyol Express maaş tablosu aşağıdaki örnek olarak gösterilmiştir:

Dağıtılan Kargo SayısıOrtalama Günlük KazançOrtalama Aylık Kazanç
70265 TL6.890 TL
75282,5 TL7.345 TL
80300 TL7.800 TL
85317,5 TL8.255 TL
90335 TL8.710 TL
95352,5 TL9.765 TL
100370 TL9.620 TL
105387,5 TL10.075 TL
110405 TL10.530 TL
115422,5 TL10.985 TL
120440 TL11.440 TL

Yukarıdaki maaş tablosu, Pazar günleri hesaba katılarak hesaplanmamıştır. Pazar günleri kuryeler dağıtım yapmadığı için 26 gün üzerinden aylık kazançlar hesaplanılmıştır. Bu hesaplamalar, şirketin mevcut ücret politikasına göre yapılmıştır ve KDV dâhil değildir. Ayrıca Trendyol Express’te yarı zamanlı çalışma şekli bulunmayıp tam zamanlı çalışma modeli uygulanmaktadır.

Trendyol Çalışan Maaşları

2022 Trendyol çalışan maaşları, Trednyol’da gelir elde etmek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Trendyol çalışan maaşları ortalama şu şekildedir:

DepartmanÜcret
Araçlı Kuryeler5.000 TL – 7.000 TL
Satış Müdürü13.800 TL
Pazarlama3.000 TL – 8.500 TL
Çağrı Merkezi2.500 TL – 8.000 TL
İnsan Kaynakları3.500 TL – 9.500 TL
Mühendislik5.000 TL – 18.000 TL
Teknisyen3.000 TL – 12.800 TL

Yukarıda tablo halinde verilen maaş tutarları, yeni başlayan çalışanlar ve kıdemli çalışanlar için değişkenlik gösterebilmektedir.

Trendyol Go Kurye Yorumları

Trendyol Go kurye yorumları aşağıda maddeler halinde verilmiştir:

 • Çalışma saat aralıklarını kendiniz sistem üzerinden seçerek çalışmak istediğiniz gün ve saat aralıklarını 10.00-11.00, 17.00-18.00, 18.00-20.00 gibi belirleyebilirsiniz.
 • Sistem sizi hangi lokasyona yollar ise oraya gitmek zorundasınız. Örneğin siz Tuzla’da iken Pendik’e sipariş götürebilir, Pendik’ten de Kartal’a teslimata yönlendirilebilirsiniz.
 • Genel olarak teslimatlar hangi bölgede uygunsanız o şekilde size yönlendirilmektedir.
 • Kurye olduğunuz için ürün paketlemeden siz sorumlu değilsiniz. Market elemanından ürünleri alarak müşterilere iletiyorsunuz.
 • Teslim aldığınız ürünleri müşteriye iletmeden önce marketten aldığınız fişin fotoğrafını telefondaki uygulama sistemi üzerinden çekerek sisteme ibraz ediyorsunuz. Daha sonra uygulama sizi, müşterinin konumuna yönlendirmektedir.
 • Telefon şarjınızın her zaman %20’nin üzerinde olması gerekmektedir. Eğer şarjınız bu yüzdenin altına düşerse, size paket yönlendirmesi yapılmamaktadır.
 • Trafik kurallarının ihlali, müşteri ile tartışmak, iş arkadaşları ile tartışmak gibi sebepler direkt işten çıkarılma sonucunu taşıyor.
 • Trendyol Go’da pazar günleri yoğun olduğu için pazar günleri en az 6 saat çalışma zorunluluğu vardır.
 • Anlaşmalı marketleri yakın olmalısınız çünkü sistem sizin yakınlığınıza göre paket işi vermektedir.
 • Kazancınızdan fatura kesiyorsunuz. Ayrıca sizden e-imza alınmaktadır. Bu tür işlemleri için Logoişbaşı uygulaması kullanılmakta ve tüm işler burada gerçekleştirilebilmektedir. Logoişbaşı uygulaması için tek sefere dayalı 132 TL alınıyor.
 • Ödemeler haftalık olarak hesabınıza yatırılmakta ve ödeme günü Çarşamba olarak belirlenmiştir.
 • Yanlış adres, kaza, arıza vb. sebeplerden dolayı bir problem olduğunda, ‘’Trendyol Asistan’’ yardım merkezi aracılığıyla iletişime geçmeniz gerekiyor.
 • Çalışma saatinizden 5 dakika öncesinde, hazır olmanız gerekmektedir.
 • Müşterinin evine geldiğinizde, müşteri kapıyı açmadan oradan ayrılmamanız gerekiyor. Ürünleri kapı önüne koyarak teslimatı sonlandırabilirsiniz. Teslimat sırasında herhangi bir ücret alımı yapmanıza gerek yoktur. Çünkü müşteri online olarak ödemeyi yapmış oluyor.
 • Eğer müşteri, sipariş adresinde bulunmuyor ise 10 dakika bekleme zorunluluğunuz bulunuyor.
 • İşe başladığınızda size taşıma çantası ve mont verilmektedir. Bu gereçlerin ücreti ise ilk çalışma kazancınızdan düşmektedir.
 • Paket işini kabul etmemek, çalışma kıyafetlerini giymemek, kasksız olarak motor kullanmak gibi durumlarda çalışanlara uyarı verilmektedir.
 • Trendyol Go sürücüleri yakıt masraflarını kendileri karşılıyor. Bu yüzden Shell’de Trendyol Go kuryeleri için %6 akaryakıt indirimi bulunuyor. Dilerseniz buradan yakıt alışverişinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Eğer ciddi şekilde kazanç elde etmek istiyorsanız en az 45 saatlik çalışma paketini seçip işe başlamanız önerilir.

Trendyol Kurye Eğitimleri

Yazının başında belirttiğimiz gibi, Trendyol, kurye başvurusu onaylanan kişilere eğitim vermektedir. İşe başlamadan aldığınız bu eğitimler içerisinde iletişim becerileri, kazanç modelleri, sipariş alma ve takip etme ve gelir artırmanın yolları gibi eğitim programları yer almaktadır.

Trendyol Express Taşıyıcı Masrafları

Sanal mağazadan alınan ürünleri müşterilere ulaştırmanız için taşıyıcı olarak görev aldığınız Trendyol Express’te kendi aracınız ile hizmet vermektesiniz. Doblo, Caddy gibi araçlarınız ile taşıyıcılık yapacak iseniz iş sermayenizin 70.000 TL – 100.000 TL arasında olması sizin için başlangıçta bulundurmanız gereken tutardır. Bu tutar içerisinde almanız gereken belgelerin masrafları dâhil değildir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu