Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Trafik Sigortası Çorba Oldu

Trafik Sigortası Çorba Oldu
650 kez okundu.

Trafik sigortaları için hayata geçen tavan fiyat uygulaması sonrasında önemli ölçüde zarar eden hazine bu konuda havuz sistemine geçilmesi için çalışmalara başladı. Özellikle hasarlı araçların olduğu poliçelerin tüm sigorta şirketlerinin olduğu havuz içerisinde biriken fondan karşılanması öngörülüyor.

Tavan fiyat uygulaması ile yüksek maliyetler il karşılaşan sigorta şirketlerinin poliçe yapmaktan kaçınması ile ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi konusunda yeni çalışmalar başlatıldı. Bu sisteme göre sigorta şirketlerinin çeşitli sebepler ile poliçe düzenlemediği araçlar için meydana gelecek hasarlarda ortak bir fondan faydalanılarak bu masrafların karşılanması ön görülüyor.Önemli tartışmalar yaratan ve işleyişte ciddi sorunlar yaratan tavan fiyat uygulaması ile sigorta şirketlerinin büyük bir maliyetler ile karşılaşacakları poliçeleri düzenlemeye başladı. Ağır hasarlı olmasa bile farklı sebepler ile yüksek maliyetlerin ortaya çıkacağı araçlar için poliçe düzenlemekten kaçınmaları acenteler ve araç sahipleri için ciddi sorunlar ortaya çıkartmaktadır. Oluşan bu durumdan çıkış içinde hazine bir sistem üzerinde çalışmakta ve kurulacak olan havuz sistemi ile bu sorunların çözülmesini öngörmektedir.

Bu konuda poliçe düzenlenmemesi ile acentelerin birçok sorunla karşılaştığı işlerinin düştüğü ve kazançlarının azaldığı ortaya çıkarken poliçe düzenlenemeyen araçların trafiğe çıkamaması nedeni ile de ciddi sorunlar yaşanmaktaydı. Yapılan düzenleme ile sigorta şirketlerinin poliçe düzenlemediği araçlar için meydana gelen hasarların tüm sigorta şirketlerinin ortak olarak kuracakları bir havuzda birikecek olan fondan karşılanacağı ifade edildi.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git