Dükkan Açmak

2020 Tesettür Giyim Modelleri En Çok Tercih Edilenler

2020 Tesettür Giyim Modelleri En Çok Tercih Edilenler

Moda tesettürlü bayanlar tarafından da yakından takip edilmektedir. Yılın rengi ya da tarzına uygun tesettür elbiseler her zevke hitap ediyor. Elbise tesettür modellerinin yanı sıra tesettür tunikler de çokça tercih edilmektedir. Tesettürlü kadınlar genelde kıyafet bulmakta zorlansa da pek çok tesettür giyim sitesi vardır. Hepsiburada sitesinde tesettür abiye elbiselerden triko, tunik, trençkot gibi pek çok ürün bulunmaktadır. Ayrıca modaselvi sitesinde de çok fazla ürün seçeneği bulunmaktadır. Sizler için 2020 yılında en çok tercih edilen tesettür giyim modellerini araştırdık.

Tesettür Elbise

Her tarzdan kadında olduğu gibi tesettürlü kadınların da temel problemi kombin yapmaktır. Bu sebeple tek parça elbiseler tesettürlü kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Pantolon, tunik, yelek, ceket gibi tek parça ürünlerle uğraşmak yerine, bir ayakkabı çanta ve şal ya da eşarp ile kombinleyeceğiniz elbiseleri tercih edebilirsiniz. Genelde koyu renkler kışın tercih edilirken açık renk ve çiçekli elbiselerin yaz aylarında tercih edilmesi olağandır. Klasik elbiselerin yanı sıra spor ayakkabı ile kombinlenebilecek olan elbiseler rahatlık arayanlara hitap etmektedir.

Bunun yanı sıra birazcık modadan anlıyorsanız çok sade, düz ve tek renk bir elbiseye bile hareket katabilirsiniz. Bunu patlak renklerde bir şal ile yapabileceğiniz gibi elbisenizin üzerine takacağınız aksesuarlar ile de sağlayabilirsiniz. Kombin oluşturulurken kadınların tek parça vurgusu genel olarak öne çıkar. Geçtiğimiz yıl genel olarak incili ürünler tercih edildi. Bu yıl daha sade ürünlerin tercih edeceği biliniyor. Elbiselerde güpür detayı yine kullanılabilir.

Kadınların yaş ve kilolarına göre giyinmesi oldukça önemli. Siyahın genelde kilo kapatıcı olduğunu söyleriz. Bu doğru bir kanaattir. Kilo problemi olan kadınlar siyah, lacivert gibi koyu renkleri tercih edebilirler. Ancak taktıkları şal ya da eşarpların açık renkli olması gerekmektedir. Yaz aylarında şifon kumaşı oldukça sık kullanılır. Ancak yine belirtmek gerekiyor ki şifon kumaş olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olacaktır. 2020 En Popüler Bayan Giyim Tavsiyeleri isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilir ve sizler için hazırladığımız kombinleri inceleyebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız tesettür elbise kombinleri aşağıdaki gibidir;

1- İş Kombini

Tek parça bir elbise ile kolay bir kombin yapmak ve şık olmak isteyenlerin ilk tercih edeceği renk siyahtır. Siyah herkes için kurtarıcı bir renktir. Her renk şal ve ayakkabı ile elbisenizi kombinleyebilirsiniz. Elbisenizin üzerine patlak renklerde bir şal takmanızın doğru olacağını söyledik. Mor, pembe, sütlü kahve, pudra rengi gibi renkler de tercih edebilirsiniz.

tesettür elbise iş kombini

tesettür elbise iş kombini

2-Yaz Kombini

Yaz kombinlerinde genelde volanlı elbiseler tercih edilir. Ayrıca yazın şifon gibi ince kumaşlardan ve çiçekli elbiseler tercih edilmektedir. Koyu renkler ise genelde tercih edilmez. Elbisenin desenlerinin yoğun olduğu renklerde ise şal tercih edilir. Bu tarz elbiseler genelde babet ya da spor ayakkabılar ile kombinlenebilir.

tesettür elbise yaz kombini

tesettür elbise yaz kombini

Yukarıdaki görselde pudra rengi ve nar çiçeği renginde çiçekli bir elbiseyi yine nar renginde bir şalla kombinleyebilirsiniz. Parlak ayakkabılar yaz aylarında oldukça çok tercih ediliyor. Bu elbiseyi beyaz bir spor ayakkabı ile kombinleyebileceğiniz yine parlak pudra renklerinde bir babetle de kombinleyebilirsiniz.

3-Spor Elbiseler

Spor rahatlığı her kesimin tercihi olabiliyor. Geçmiş yıllarda bu tarz spor elbiselere çok rastlanmıyordu. Ancak 2020 yılında spor elbiseler, eşofman takımları vb. üretilmeye başlandı. Hem de kombin yapması oldukça kolay.

tesettür elbise spor kombin

tesettür elbise spor kombin

Tesettür Tunik

Tesettür elbiseler kombin yapılması açısından rahat. Ancak her kadına hitap etmiyor. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişir. Bazı kişiler elbise ile rahat ederlerken bazıları da bir pantolon ve tunik tercih edilmektedir. Spor ve klasik tarzda tuniklere ulaşmak mümkündür.

1-Klasik Kombin

Klasik kombinlerde ilk olarak rastlayacağımız şey beyaz bir gömlektir. Tesettürlü bayanların dolaplarında olması gereken bir detaydır. Çünkü bu beyaz gömlek herşeyle kombinlenmeye uygundur. Üzerinize bir ceket ya da trençkot giydiğinizde klasik bir hal alırken, salaş bir hırka giydiğinizde spor bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Üstelik her renkle de kullanabilirsiniz.

klasik tunik kombinleri

Klasik tunik kombinleri

2-Spor Kombin

Spor kombinler her kesimden insana hitap etmektedir. İş yoğunluğundan sıkılanlar özellikle hafta sonu stilettoları, gömlekleri, ceketleri bir kenara atarak spor parçalar tercih etmek isterler. Tesettürlü kişiler eskiden ürün bulmakta zorlanıyorlardı. Ancak sektör artık gelişme kaydetmeye başladı ve her tarzdan insana hitap etmek için günden güne kendini geliştiriyor.

spor tunikler

spor tunikler

Spor tuniklerin de kombinlenmesi için geniş bir yelpaze vardır. Görseldeki gibi siyah bir keten pantolon tercih edebileceğiniz gibi kot pantolonlarınız ve tuniğin rengine göre şal ya da eşarp tercih edebilirsiniz. Tamamen Bitkisel Makyaj Malzemeleri ile kombini tamamlayabilirsiniz.

3- Tunikli Takımlar 

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da tunik takımlar çok tercih edilmektedir. Tunik ve pantolon aynı renkte olduğundan dolayı elbise tercih etmeyip ancak tek renk şıklığından yararlanmak isteyenler bu tunikli takımları tercih edebilirler. Yine renge uygun olması koşulu ile şal ve ayakkabı ile kombini tamamlayabilirsiniz.

tunik takımlar

Tunik takımlar

Trençkot

Bahar aylarının vazgeçilmesi olan trençkot her kesime hitap eden bir üründür. Aynı zamanda tesettürlü bayanların da dolabında olması gereken bir parçadır. Klasik bej rengi formatında değil de tesettürlüler için dikilmiş farklı renk ve desenlerde trençkotlar da vardır. Tuniklerin üzerine bazı bayanlar bu trençkotları giymeyi tercih ederler. Etekle, klasik pantolon ya da bir kot pantolonla bile trençkot giyebilirsiniz.

trençkot

trençkot

Son zamanlarda trençkot modelleri nubuk kumaşlara uygulanmaya başlandı. Bu tarzda uygun fiyatlara satılan çok fazla ürün var. Dışarı çıkarken üstlerine alacak ceket tarzı bir ürün arayanların 2020 yılında da nubuk trençkotlar kurtarıcı olacak.

nubuk trençkot

nubuk trençkot

Kot Ceket

Ne olursa olsun kottan vazgeçemeyenler var. Rahatlık arayan tesettürlü bayanların kullanabilecekleri tek parça elbette ki kot pantolon değil. Son zamanların modası uzun kot ceketler. Taşlanmış ve yırtık isteyenler için de özel olarak geliştirilmiş formatları bulunmakta. Organik Sertifikalı 10 Makyaj Markasının ürünlerini inceleyebilirsiniz.

tesettür kot ceket

tesettür kot ceket

Kot avantajlı bir kumaştır. Çünkü her renge uyum sağlayabilir. Kot ceketlerde bebe mavisi gibi diğer mavi tonları kullanabileceği gibi resimdeki gibi hardal renkli bir şal da kullanılabilir. Ayrıca bej rengi de kotla uyumludur. Bej rengi bir pantolon ve şal, beyaz bir spor ayakkabı ile kot ceketinizi kombinleyebilirsiniz. Bol pantolon tercih ediyorsanız ceketin içine salaş bir t-shirt giyebilirsiniz. Ayrıca ceketin içine spor bir gömlek de giyebilirsiniz.

Siyah Kalem Etek

Siyah etek her bayan için bir kurtarıcıdır. Sadece klasik olarak değil görseldeki gibi spor bir formatta da eteğinizi kombinleyebilirsiniz.

siyah kalem etek

siyah kalem etek

Beyaz bir gömlekle eteğinizi kombinleyebileceğiniz gibi bu klasik tarzdan sizi kurtarmak için görselde ki kombini örnek gösteriyoruz. Üzerinize giyeceğiniz spor bir ceket ve spor ayakkabılar ile spor şıklığı elde edebilirsiniz.

Hepsiburada Tesettür Abiye

Düğünlerde, nişanlarda ve bu tarz özel yerlerde herkes şık olmak amacı ile birbiri ile yarışmaktadır. Tabi tesettür modası da abiyede aldı başını gitti. İnternet üzerinde abiye bulunabilecek pek çok site vardır. Bu sitelerden bir tanesi de hepsiburada‘ dır. Bayanlar vücut yapılarını da dikkate alarak buralardan sipariş verebilirler. Özellikle kıyafet diktirmeye vakti olmayan ya da mağazalara giderek deneyemeyecek durumda olanlar bu sitelerden sipariş vererek abiye alabilir.

Hepsiburada sitesinde pek çok farklı markanın ürünleri yer almaktadır. Üstelik her bütçede müşteriye uygun olarak satış yapılmaktadır.

Tesettür abiye 1

Açık renkler herkese yakışmasa da açık renk abiyeler ile de şıklığı yakalamak mümkün. Genelde abiyelerde genel kanaat tek parça görünmek olduğundan dolay şal ile abiye rengi aynı tercih edilmektedir. Kendi söz ve nişanlarınızda bu abiyeleri kullanabilirsiniz. Özellikle tüylü abiyeler son zamanların modası olmakla birlikte abiyelerde en çok tafta kumaşı tercih edilmektedir. Yine abiyenizi aynı tonlarda bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz.

tesettür abiye 1

tesettür abiye 1

Tesettür abiye 2

Abiyelerde en çok tercih edile renklerden bir tanesi de pudra rengidir. Bu renk genelde krem ve bej rengi ile kombinlenmektedir.

tesettür abiye 2

tesettür abiye 2

Tesettür abiye 3

Tesettür abiyelerde bordo ve kırmızı renkler de oldukça çok tercih edilmektedir. Özellikle kendi nişanı ya da kına gecesi olanlar aşağıdaki görseldeki gibi bir model tercih ederler. Abiye tarlatanlı olduğu için kabarıktır.

tesettür abiye 3

tesettür abiye 3

Tabi farklı formlarda olan abiye elbiseler de vardır. Damadın kravatının da abiye renginde olması olmazsa olmazlardandır. 🙂

Tesettür giyimde de moda kavramı vardır. 2020 yılı sokak modasında öne çıkan renkler siyah ve pembe olacak. Tesettürlü bayanlar kıyafet seçimlerinde bu renkleri kullanabilirler. Moda insanın kendine yakışanı giymesi derler ya hep, yine de kötü bir görüntü olmaması adına vücut yapınıza uygun renkler ve modeller tercih etmenizi öneriyoruz. Spor giyinen biri şık değildir gibi bir anlayış doğru değildir. Şıklık doğru parçaların seçilmesi ile elde edilecek olan kobinden müteşekkildir. Bu sebeple hangi renk hangi renk ile uyumludur gibi konularda araştırma yaparak alışveriş yapmanız yararlı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.