Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


TEOG Şampiyonu Çoban Habip

TEOG Şampiyonu Çoban Habip
788 kez okundu.

TEOG sınavında sorulan 120 sorudan 119’unu doğru cevaplayan Habib Bitkin, Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde zorlu şartlar altın yaşamını sürdürerek bu sınava hazırlanmış. TEOG sonuçlarına göre Türkiye ikincileri arasında yer alan Habib Bitkin, yaşadığı zorluklara rağmen elde ettiği başarısı yanında yaşına göre oldukça örnek davranışları ve düşünceleri ile de takdir topluyor.

Yapılan TEOG sınavın geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine oldukça önemli başarıların yaşandığı Çemişgezek’te 120 soruda 120 doğru cevap veren öğrenciler bulunmakta. Ancak 120 soruda 119 doğru cevap yaparak daha fazla ilgi gören Habib Bitkin, ailesiyle kırsal bir bölgede yaşıyor ve yatılı okuldan eve geldiği dönemde de küçükbaş hayvancılık ile uğraşan ailesine yardımcı oluyor.

“Çobanlık Yaparken Ders Çalışıyorum”Küçük yaşta eğitimi konusunda önemli bir başarı elde etmiş olsa da yaşantısı ve zorluklar içerisinde bu başarıya ulaşmış olması daha fazla takdir toplamasına neden oluyor. Yatılı okulda okuyan ve hafta sonları eve gelen Habib, küçükbaş hayvancılık ile uğraşan ailesine yardım ediyor ve hayvan otlatıyor. Hem bir şekilde çalışarak ailesine destek olan Habib aynı zamanda eğitimine gerekli özeni gösteriyor ve çalışmaya devam ediyor. Hayvan otlatırken sürekli test çözdüğünü anlatan Habib, çalışmalarını hiç bırakmadan yapması gereken diğer işleri de yaptığını anlatıyor.

“İleride Bilim İnsanı Olmak İstiyorum”

TEOG sınavındaki başarısı sonrasında eğitimine aynı şekilde devam etmek istediğini belirten Habib, bilim insanı olmayı ve Bioteknoloji konusunda uzmanlaşmayı istediğini ifade ediyor. Onunla gurur duyan ailesi de oğullarının Türkiye’ye örnek olmasını istediklerini ifade ediyor.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git