Dükkan Açmak

Telefondan Çıktı Nasıl Alınır? Kolay Yöntem

Telefondan Çıktı Nasıl Alınır? Kolay Yöntem

Telefondan çıktı almanın en kolay halini öğrenmek ister misiniz? Akıllı cihazınızda bulunan iletişim aplikasyonları üzerinden çıktı alabileceğiniz gibi telefonunuzda bulunan dokümanları da ayrıca yazıcı yoluyla çıktısını alabilirsiniz. Telefondan çıktı almak için öncelikle cihazın yazılım sistemi dikkate alınmalıdır.  Android ya da IOS işletim sistemine sahip bir cihazdan çıktı almanın en kolay halini inceledik, devamı içeriğimizde..

Telefondan Çıktı Alma iPhone

İphone bir telefondan çıktı almak için öncelikle cihazın AirPrint’i desteklemesi gerekmektedir. Airprinti desteklemeyen ios işletim sistemine ait cihazlar için ne yazık ki çıktı alma mümkün değildir. Airprint sayesinde cihazınızda çıktı almak istediğiniz her görüntüyü fotoğraf, ekran görüntüsü ve PDF formatlı dokümanlar gibi belgeleri kablosuz ağa bağlanarak elde edebilirsiniz. Telefondan çıktı almak için kablosuz ağa bağlanan IOS işletim sistemine dukkanacmak.com ait telefonda eğer ki bir fotoğrafın çıktısını almayı düşünürseniz telefonunuzda yer alan fotoğraflar uygulamasına gitmeli ardından ve ve ilgili fotoğraf seçilmeli. Telefonun sol tarafında bulunan paylaş (share) simgesine tıklayarak görüntüyü baskı işlemine getirebilir dilerseniz de birkaç fotoğrafın çıktısını alabilirsiniz.

Android Telefondan Çıktı Alma

Telefondan Çıktı Alma iPhone

Yukarıda bahsedilen bir fotoğrafa ait yönlendirme olup şimdi ise belgelerin çıktısını Apple markalı telefon üzerinden nasıl alınacağından bahsedeceğiz. Bir belgeyi yazdırmak için ise cihazınızdan belgeyi açmalı ya da web sitesine gitmelisiniz. Açılır pencerede yer dukkanacmak.com  alan kare şeklindeki simge sayfanın en altında konumlandırılmış ve buna tıklamanız gerekmektedir. Telefonunuz üzerinden çıktısını almak istediğiniz belgeyi seçip “paylaş” butonuna tıkladığınızda ekrana seçenekler gelecek ve ikinci simge olan “yazdır” seçmelisiniz. Kısaca işlem sırası şu şekilde ifade edilirse;

  • Yazıcınızı ve iPhone cihazınızı kablosuz bir ağa bağlamalısınız,
  • Çıktı almak istediğiniz fotoğrafınızı fotoğraflar bölümünden bulmalısınız,
  • Fotoğrafınızı bulduktan sonra ekranın sol alt kısmında bulunan paylaş butonuna tıklayın,
  • Açılan sekmede aşağıya doğru inin,
  • Yazdır adlı metni gördükten sonra üstüne tıklayın,
  • Açılan menüde ise yazıcıyı seç kısmından kablosuz ağa bağlı olan yazıcınızı bulun,
  • Yazıcınızı bulduktan sonra kaç adet olacağını kopya kısmından bulabilirsiniz,
  • Daha sonra kablosuz yazıcınızda çıktınızı bekleyin.

Bu işlemler sayesinde sizlerde Apple cihazlarında çıktı alabilirsiniz.

Android Telefondan Çıktı Alma

Telefondan çıktı alma android telefonlar için oldukça kolaydır. Öncelikle yapmanız gereken Android işletim sistemine sahip telefonda bir yazıcı kurmak olacaktır. Yazıcı kurulumu için yapmanız gereken telefonunuzun ayarlar sekmesine girerek arama butonuna “yazdırma” yazmanız gerekmektedir. Ardından telefonunuzun yazıcı özelliği aktif değilse aktivasyonunu tamamlayıp yakınınızdaki yazıcıları göreceksiniz. Yazdırmak istediğiniz cihazın marka modelini görecek ve buna tıklamanız gerekir.  Ancak yazıcınıza ait marka modelle ilişkilendirilmiş bir markayı göremiyorsanız o halde “yazıcı ekle” butonuna dukkanacmak.com tıklayarak yazıcınızın marka model bilgileri buraya yazmanız gerekecektir. Yazıcının adını ve IP adresini yazdığınızda telefonunuzdan çıktısını alacağınız yazıcınız ekrana gelecek. Yazıcınıza dokunarak ilgili belge yada görüntüyü artık çıkarabilirsiniz.

Telefondan Çıktı Alma Google

WhatsApp’tan Yazıcıya Gönderme

Android Cihazınızdan USB kablosu yardımı ile çıktı almanızda mümkündür. Bilindiği üzere android cihazların şarj kablosunda bulunan adaptörün çıkarılması ile kalan kablo USB vazifesi görmektedir. Direkt dukkanacmak.com USB kablosuda temin edebilir ancak telefonunuzun şarj çıkışı ile uyumlu olmasına dikkat ediniz. Sonrasında şarj girişine taktığınız kablonun diğer bir ucunu yazıcıya takmanız halinde telefonunuzda bir bildiri eklentisi göreceksiniz. Ardından “tamam” tuşuna dokunun. Fotoğraf veya belgeyi açarak paylaş butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Telefondan Çıktı Alma Google

Android ve İOS işletim sistemine sahip telefonlardan çıktı almanın en kolay yönetimini sizlerle paylaştıktan sonra sırada Google üzerinden çıktı alma yönteminden bahsetmek isteriz. Chrome üzerinden çıktı almak için yapmanız gereken Google hesabınızda Google Cloud Print’e erişim sağlamak. Google Cloud Print ile iki farklı çıktı yöntemi sunulmaktadır. Sunulan yöntem yazıcınızın türü ile alakalı olarak klasik ve bulut özellikli yazıcılardır. Mobil cihazınızı kullanarak Chrome’dan yazdırma yapabilir, Google Cloud Print sayesinde yazıcılarınızı, seçtiğiniz kişilerle birlikte kullanabilirsiniz. Android telefonlarda Google Cloud Print üzerinden çıktı alırsınız. Ancak IOS telefonlardan ise AirPrint ile çıktı işlemi yapabilirsiniz.

Telefondan Çıktı Alma Google

Android Telefondan Çıktı Alma

Android üzerinden yazdırma yapabilmek için öncelikle Google hesabına girmeniz gerekmektedir. Hesabınıza Gooogle Cloud Printi kurduktan sonra android cihazınızda Chrome’u açmanız gerekecek. Ardından yazdırmak istediğiniz belge, dosya resim veya sayfayı açmanız sağ üstte 3 noktaya tıklamanız ve buradan yazdır seçeneğine basmanız yeterli olacaktır. İlgili cihazı seçebilir alacağınız çıktının sayfa sayısı düzeni ve rengi hakkında seçenekleri seçebilirsiniz.

Apple markalı cihazdan çıktı yapmak için Airprint kullanmanız gerektiğini öncesinde belirtmiştik. IOS telefonda Chrome’u açmalı yine yazdırmak istediğiniz türleri seçmeniz gerekecek. Ardından sağ üste tıklayarak yazdırma işlemini yazıcınızın modelini belirleyerek yapabilirsiniz.

WhatsApp’tan Yazıcıya Gönderme

Whatsapp üzerinden ekran resmi veya belge ve dosyalarınızı yukarıdaki adımlar ile çıktısını alabilirsiniz. İster telefon üzerinden isterseniz Whatsapp Web açarak yazdırmanız mümkündür. Telefonunuzda Whatsapp aplikasyonunu açmanız ve android cihazlar için sağ üstte bulunan 3 noktaya tıklayarak Whatsapp Web’e tıklamanız gerekecek. Ardından karşınıza bir QR Kod tarayıcı çıkacak ve sizde bu sırada bilgisayar ve tablet üzerinden chrome açarak arama çubuğuna whatsapp web yazmanız ardından açılır pencerede yer alan QR kodunu  telefonunuza taratmanız yeterli olacaktır. Whatsapp konuşmalarının çıktısı için Whatsapp Konuşmalarını Yazıcıdan Çıktı Alma Yöntemi adlı içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Telegram Kanalımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Henüz yorum yapılmamış.