Dükkan Açmak

Devletin Tarımsal Mekanizasyon Destekleri

Devletin Tarımsal Mekanizasyon Destekleri

Traktör, römork, pulluk gibi tarım sektöründe kullanılan ekipmanları abu krediler ile alabilirsiniz. Modernizasyonu ve Mekanizasyonu ektiğiniz dönüm ve tarla başına uygularsanız, zarar etmezsiniz. 50 dönüm tarla için 100 bin liralık traktör almanın alemi yok!

Tarımsal mekanizasyon nedir?

Tarımsal Mekanizasyonun terim anlamı, tarım alanlarını sürekli gelişirmek amacıyla her türlü tarımsal üretim yapmak ve tarımsal ürünlerin değerlendirilmesi işlemlerini yerine getirmek amacı ile kullanılan her türlü enerji kaynağı, mekanik araç ve gerecin tasarımı, yapımı geliştirilmesi, dağıtımı, pazarlaması, yayımı, eğitimi, işletilmesi ve kullanılması ile ilgili konuları içermektedir.
Tarımsal mekanizasyon üretim teknolojisi olmasının yanında mekanizasyon, tarımsal işletmelerde ve işletmenin teknik anlamda bulunduğu potansiyeline göre değişik şekillerde uygulamaya konmaktadır. Çiftliğinize aldığınız tarım aletlerinin faturalarını almayı ve garantili ürünler tercih etmeyi unutmayın!

Devlet destekleri ile tarım alanında kullanmak üzere, tarım aletleri ve süt sağma makinesi gibi aletler için %75 hibe alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Çiftçi ve üreticilere tarım kredisi

Tarımsal üretimde kullanılan tarımsal mücadele araçları dışında kalan her türlü tarımsal mekanizasyon aracıdır. Tarım kredileri ürünlerinden olan tarım makineleri kredisi kapsamında Ziraat bankası çiftçilere bu  kredi vermektedir. Zraat bankası tarım makineleri kredileri ürünleri;Tarımsal mekanizasyon, hayvancılık, traktör alımı ve biçerdöver satın alma kredileridir.Ziraat bankası tarımsal mekanizasyon kredisi veriyor

Tarım işletmelerinin yeni ekipman alımları için verdiği destek kredileri ile kendinden söz ettiren Ziraat bankası; tarım işletmelerinin daha verimli çalışmaları ve mekanizasyon düzeylerini yükseltmelerini teminen, Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına ile İlgili Tebliğ esaslarına göre zirai kredilendirme belgesi olan tüm tarımsal mekanizasyon araçlarının alımına yönelik gerçek veya tüzel kişi üreticilere, Değişken veya Sabit Faizli kredi sunmaktadır.

Tarım araçları kredisi özellikleri

Değişken Faizli Tarımsal Mekanizasyon Kredileri kapsamında 3, 6, 12 ayda bir geri ödeme seçenekleri ile proforma fatura veya satış teklif mektubunun en fazla %75’ine kadar yatırım kredisi vermektedir. Sabit Faizli Tarımsal Mekanizasyon Kredileri ile ise Ziraat Bankası ile anlaşma yapan firmalar tarafından satılan tarımsal mekanizasyon araçları içinse 3, 6, 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile, proforma fatura veya satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar vade sonuna kadar sabit faiz garantisi ile kredi vermektedir. Üreticiler ve çiftçiler Ziraat Bankası kredileri ile dilediği firmanın tarım alet, makine veya aracını satın alabilmektedir. dukkanacmak.com sitemizde daha önce de bu destekten bahsetmiştik. Ziraat Bankası kredilendirmelerinde, satın alınacak tarım alet makine veya aracı satan firma tarafından üretici adına düzenlenmiş proforma fatura veya satış teklif mektubunda belirtilen fiyat esas alınmaktadır.

Bizden tavsiye;

Tarım aletleri almadan önce, yıllardır çiftlik yapan büyüklere görüşün ve BİR BİLENE SORUN. Zarar etmemek için kaliteli alet ve edevatlar satın alın. İşe yaramayan, beş para etmez ürünler ile uğraşmayın.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ