TAPDK Belgelerinin 2017 Yılı İçin Süre Uzatım Ücretleri

TAPDK Belgelerinin 2017 Yılı İçin Süre Uzatım Ücretleri
1.279 kez okundu.

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren esnaf ve işletme sahipleri satış yaptıkları bazı ürünler için Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumuna ücret ödemesi gerçekleştirmektedir. Peki TAPDK belgelerinin 2017 yılı için süre uzatım ücretleri ne kadar?

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) tarafından yayımlanan duyuru ile tütün ve alkol satışı yapan işletme sahiplerinin ödeme yapacağı tutarlar hakkında bilgi verildi. Peki 2017 yılı için süre uzatım ücretleri ve yeni başvuru ücretleri ne kadar oldu.

Buna göre ilgili alkol ve tütün satışı yapan esnaflar aldıkları belgeler ile Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) tarafından belirlenmiş olan tarihler de süre uzatım ücretlerini ödemesi gerektiği hususun da bilgi verilmektedir.Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) tarafından belirlenmiş olan tarihler de süre uzatım ücreti ödemeyen satıcıların belgeleri süre uzatım ücreti ödeme tarihinin son gününden 30 gün sonra satış belgeleri iptal edilmektedir. Belgenin iptal edilmemesi için satıcıların süre uzatım ücretlerini belirlenmiş olan tarihler de ödemesi gerekmektedir.

2017 yılı satış belgesi yeni başvuru ve süre uzatma ücretleri

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) tarafından yapılan açıklama ile 2017 yılı için satış belgesi ve yeni başvuru ücretleri hakkında duyuru yapıldı. Peki yeni ücretler ne kadar?  • Tütün Mamulü ve Alkollü İçki Toptan Satış

Tütün mamulü ya da alkollü içkinin toptan satışını yapacak olan satıcıların Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) tarafından belirlenmiş 5 bin liralık ücreti ödemesi gerekmektedir. Merkez mahalle ya da merkeze bağlı olmayan mahalle durumu ücrette değişiklik yapmamaktadır.

  • Tütün Mamulü ve Alkollü İçki Perakende Satış

Tütün mamulü ve alkollü içkiyi perakende olarak satışını yapacak olan işletme sahiplerinin, merkez ya da büyükşehire bağlı belediyelerde 265 TL, ilçe merkezlerinde 185 TL, belde, köy vb. gibi diğer mahallelerde ise ücret TAPDK tarafından 65 TL olarak belirlenmiştir.

  • Açık İçki Satış

Açık içki satışını yapacak olan işletme sahiplerinin il merkezlerinde ya da büyük şehire bağlı mahallelerde satış yapacak ise 1.085 TL, ilçe merkezlerinde, belde veya köy gibi diğer mahallelerde satışı yapılacak ise 420 TL ücreti ödenmelidir.

  • Nargilelik Tütün Mamulü

İlçe merkezleri ve büyük şehir belediyelerinde 2.650 TL, ilçe merkezleri ve diğer mahallelerde 2.410 TL olarak ücret belirlenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git