Makyaj

Tamamen Bitkisel Makyaj Malzemeleri (Doğal ve Organik)

Kadınlar ikiye ayrılır. Makyajın bakım ve güzellik olduğuna inananlar ve güzelliğin sadelik olduğuna inananlar olarak. Organik ve bitkisel makyaj malzemeleri kimyasal kullanılmadan tamamen doğal olarak üretilen ürünlerdir. Diğerleri ise insan sağlığı çok ön planda tutulmadan, ucuza kaçarak üretilen ürünlerdir. Organik makyaj ürünleri kullananların cildi her zaman daha sağlıklı ve daha güzel görünmektedir. Bayanların kafasında bir sürü karışık sorular bulunmaktadır. En iyi organik ve sağlıklı makyaj malzemesi hangisi? Vücudun kişisel bakım açısından en önemli yeri yüzdür. Cildinize iyi bakmak için markasız ve bin bir çeşit farklı kimyasal madde karıştırılmış fondöteni kullanmak yerine, organik ve tamamen bitkisel fondötenler kullanmanız hem sağlığınız hem de görsellik açısından daha iyi olacaktır. Organik makyaj malzemesi yapımında üreticiler kimyasallardan uzak durarak bitkisel üretime önem vermişlerdir. Tamamen kimyasal ürünlere örnek vermek gerekirse; zao firmasının makyaj ürünlerinin tamamen bitkisel ve %100 doğal üretildiği kanıtlanmıştır. Bazı makyaj malzemesi markalarının organik sertifikaları bulunmaktadır. Tamamen bitkisel olduğu kanıtlanan makyaj markalarını haberimizde detaylıca inceleyelim.

Bitkisel Makyaj Malzemesi Nedir?

Bitkisel makyaj malzemeleri, içerisinde hiçbir şekilde kimyasal madde karıştırılmayan tamamen yetişen bitkiler ve onların özlerinden elde edilen ürünlerle üretilen, insan sağlığını ve cildi hiçbir şekilde olumsuz etkilemeyecek şekilde ve insanların güzelliği, sağlığı için üretilmiş malzemeler bütünüdür. Üreticiler bitkisel makyaj malzemelerinin üretimini gerçekleştirirken katkı ve koruyucu madde kullanamazlar. Eczaneden satın alınan fondötenlerin tamamen bitkisel olduğunu söyleyebilirim. Çünkü buralarda üretilen fondötenler, ilaçlar gibi tamamen sağlık için üretilirler. Maliyetleri diğerlerinden biraz fazladır fakat bu da onların kaliteli olduğunu gösterir. Bitkisel makyaj malzemeleri, diğer sıradan makyaj malzemelerine göre cilde uygulandığında daha güzel bir etki yaratacaktır.

EDİTÖR TAVSİYESİ
Bitkisel Makyaj Malzemesi Nedir
Sağlığınız İçin Bitkisel Makyaj Malzemeleri Seçin.

Bitkisel Makyaj Malzemesi Markaları

  • Farmasi
  • Sante
  • Zao
  • LR
  • The Organik Pharmacy
  • Beyu

Farmasi

Makyaj markalarının arasında en kaliteli diyebileceğimiz ve kendi ülkemizden birinin kurulumu ile meydana gelmiş bir şirkettir. Birçok sertifikaya sahip olan farmasi, ürünlerinin tamamını bitkilerden ve onların özlerinden üretmektedirler. İnsan sağlığı için hiçbir tehdit oluşturmayacak şekilde makyaj malzemesi üretimini hedeflerler. Doktor Cevdet Tuna tarafından kurulmuş olan Farmasi firmaları 67 yıldır hizmetine devam etmektedir. Sektörde sadece makyaj dukkanacmak.com malzemeleri ile değil, insan sağlığı için kremler, gıda takviyeleri, temizlik malzemeleri, kişisel bakım malzemeleri gibi daha birçok ürünü bünyesinde barındırır. Ürünlerinin hepsi yerli üretim olduğundan dolayı gönül rahatlığı ile güvenerek alınabilecek bir makyaj markasıdır. Sağlık açısından üretilmiş kremlerin içinde birçok şeye faydası olan aloe vera bitkisi de kullanılmaktadır.

Aloe vera bitkisi içeriğinde B1,B2,B3 ve B6 vitaminlerini ve bunların haricinde daha 12 çeşit vitamin, demir,potasyum, kalsiyum gibi toplamında yirmi ayrı mineral bulundurmaktadır. Cildin güzelleşmesinde, parlamasında ve herhangi bir rahatsızlığında yenilenmesini ve iyileşmesini sağlar. Ciltte kuruluk olmasına izin vermeden sürekli tazeleme içindedir. Farmasinin kurucusu Cevdet Tuna birçok bitkisel ürün üretmiş ve satışa sunmuştur. Ayak bakımı, el bakımı, saç serumları, uyku problemi olanlar için çözüm yolları, rahatlatıcı masaj jelleri, güneş bakım kremleri gibi birçok ürünü ülkemizde yetişen çay, sarımsak özleri, at kestanesi gibi tamamen organik bitkiler ile üretim yapmaktadır. Farmasi üreticileri hiçbir kimyasal ve katkı maddesi ile ürün üretimi yapmadıkları gibi, deneylerini hayvanlar üzerinde denemezler. Bazı firmaların kozmetik ürünleri insan cildinde kabarıklar, sivilceler, yüzde yanma, kaşıntı gibi rahatsızlıklar çıkartabilir. Bunları önlemek ve kendinizde kalıcı hasara yol açmamak adına tamamen bitkisel ve orjinallliği kanıtlanmış Farmasi ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Detaylı bilgi almak ve ürün siparişi vermek için buraya tıklayabilirsiniz. Organik sertifikalı 10 makyaj markasını görmek için tıklayınız.

Farmasi
Farmasi %100 Bitkisel ve Organik Makyaj Malzemeleri Üretiyor.

Sante

1996 yılından bu yana hizmet veren Sante Kozmetik 22. yılını doldurmuş bulunmaktadır. Sante kozmetik Ece Erman Önal ve Hakan Erman tarafından kurulmuştur. İstanbul, Malatya, Ankara, İzmir bölgelerinde temsilcilikleri bulunan bir kozmetik şirketidir. Bayisinin bulunmadığı illere de dağıtım şirketi ile çalışarak ürün ulaştırmaktadır. Diğer kozmetik firmalarından farklı olarak sağlıklı olması adına değişik teknikler deneyen ve bunun üzerine çalışmalar yapan bir firmadır. Ürünlerinin içerisinde ebegümeci özü, üzüm tohumu yağı, karite yağı, aloe vera gibi pek çok bitki bulundurmaktadır. Makyaj malzemelerinin haricinde el, ayak, göz ve tırnak bakımı malzemelerinin satışını da yapmaktadır. Bitkisel ürün almak istiyorum diyorsanız Sante internet sitesini ziyaret edebilir ya da eğer ilinizde bulunan bir Sante mağazası var ise giderek ürün değerlendirmesi yapabilirsiniz.

sante
Organik Makyaj Malzemeleri için Sante Kozmetiği Tercih Edebilirsiniz.

Zao

Zao dünyaca ünlenmiş organik kozmetik bakımının önde gelen isimlerinden biridir. Kendini yenileme yani tekrar doldurulabilme özelliği olmasından dolayı kullanımı karlı malzemeler üreten bir firmadır. Cildi güzelleştirmek, tazelenmesini sağlamak ve parlak bir cilde kavuşmak için, yüzde 100 organikliği kanıtlanmış Zao ürünlerini tercih edebilirsiniz. Zao ürünlerinin içerisinde; hint yağı, nar yağı tatlı badem yağı, gümüş tozu, organik bambu yaprağı hidrosolü, senegal sakızı, organik kabak çekirdeği yağı, bambu, organik pirinç tozu, kök tozu, tohum yağı gibi birçok doğal ve organik malzemeler bulundurmaktadır. Bunlar ve bunlar gibi birçok bitkisel besin ile üretim gerçekleştirmektedir. Ciltteki her ayrı organ için makyaj malzemesi bulunmaktadır. Zao bu makyaj malzemelerinin hepsini insan sağlığına uyumlu ve zarar vermeyecek bir şekilde üretmiştir. Zao firmasından sipariş vermek istiyorsanız veya seçeceğiniz ürünün içeriğini fiyatını öğrenmek istiyorsanız detaylı bilgi almak için Zao resmi internet sitesinden bütün  bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Zao
Zao Organik ve Bitkisel Kozmetikte En Üst Sırada Geliyor.

LR

LR firması 1985 yılında kurulmuş ve büyük başarılar elde etmiştir. LR firmaları genelde ürünlerini birçok şeye faydası bulunduğu herkesçe bilinen aloe vera çiçeğinden elde etmektedir. Aloe vera çiçeği insan sağlığını olumlu yönde etkileyen ve insan cildinde güzellik, yenileme, canlılık etkisi bırakan bir bitkidir. LR firması da kozmetikten bakım kremlerine kadar birçok ürünün içeriğinde bu yüzden aloe vera bitkisi özleri dukkanacmak.com bulundurmaktadır. Parfümler, bakım kremleri, kozmetik ürünleri gibi birçok alanda sağlıklı ve bitkisel üretim yapmaktadır. Aynı zamanda ihtiyacı olan insanlara gıda takviyesi ürünleri de imal edilmektedir. Her yaşa, her cilde tepeden tırnağa bakım malzemeleri üretilmiştir. %100 bitkisel ürünler ürettiği kanıtlanmış bu firmadan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Fiyat aralıkları diğerlerine göre biraz daha fazladır. Fakat para kazanılır, sağlık geri gelmez bunu unutmayın.

LR
Bitkisel kozmetik için LR mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

The Organik Pharmacy

İlk mağazası 2002 yılında Londra’da kurulmuştur. Ürünlerinin hepsini tamamen organik olarak üretmektedir. 250 farklı çeşit organik bitki bileşenleri ile üretim yapmakta olup cilt sağlığını ve güzelliğini en üst seviyede düşünmektedir. Dünyanın birçok yerine üretim sağlayan bir firma olduğu bilinmektedir. Sağlıklı yaşam ve cilt güzelliğini kendine hedef edinen bu firmanın kullandığı bazı ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz; gül, aloe vera, shea yağı, aynısafa bitkisi gibi birçok organik ürün ile üretim gerçekleştirmektedir. Türkiye’de daha çok eczanelerde satışı sağlanan bir markadır. Zaten organik ve bitkisel malzemelerin en güvenilir adresi her zaman eczanelerdir. Çünkü eczanelerde içerisinde kimyasal bulunan malzemelerin insan sağlığı açısından satışı pek fazla gerçekleştirilmez.

The Organik Pharmacy
Doğal üretim yapan Organik Pharmacy ürünlerine eczanelerden ulaşabilirsiniz.

Beyu

Beyu 1999 yılında kendine güvenen kadınların isteklerini ve beklentilerini karşılamak amacıyla kurulmuş bir kozmetik firmasıdır. Kozmetikte doğallıktan ve organik ürünlerden ödün vermeyen şirketlerden biri haline gelmiştir. Bütün dünyaya ün vermiş olan Beyu 19 yıldır bu piyasanın içinde yerini sabitlemiş, başarıyı yakalamış bir şirkettir. Asıl üretim şirketi Almanya’nın bir ilçesi olan Münihtedir. Ürettiği makyaj malzemelerini cilde zarar vermemesi için tamamen organik ve bitkisel malzemeler ile üreten Beyu kozmetiğin ürünlerinin içerisinde bulundurduğu birkaç malzemeyi şöyle sıralayabiliriz; kalsiyum, mika, çinko, biberiye özü, kaplan çimen özü, pirinç kepeği, besleyici maddeler gibi birçok malzemeyi bünyesinde barındırır.

Beyu
Beyu Doğal ve Bitkisel Üretim Kozmetiğe Devam Ediyor.

Siz de sağlığınızdan ödün vermek istemiyorsanız, cilt güzelliğinizi bu markalarla gerçekleştirebilirsiniz. Hemen mağazaları ziyaret edebilir ya da internet sitelerini ziyaret ederek ürün satın alabilirsiniz.

8 Yorum

  1. slm bnde daha önce evde paketle işi yaptım bu konu ile ilgim var. bende eyupsultanda ikamet ediyorum..

  2. Merhabalar ben bu işi daha önceden de yaptığım için kendime güveniyorum yapabilirim yani benimle iletişime geçebilirsiniz sevinirim iyi günler ??

    1. İki yıl paketleme de çalıştım tecrübeliyim bende iş istiyorum İstanbul Küçükçekmece de oturuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün