Taksici Esnaftan Otomobil Tavsiyesi

Taksici Esnaftan Otomobil Tavsiyesi
661 kez okundu.

Taksiler kolay ve konforlu ulaşım için her zaman tercih edilecek araçlardır. Her şehirde ve ilçede taksiler bulunmakta ve seyahat konusunda tercih edilmektedir. Taksiler için bu esnafın araç seçimleri birçok konuda oldukça önemlidir. Özellikle gelir ve gider dengesinin kurulması ile müşteri memnuniyeti konusunda araç tercihlerinin önemi biraz daha artmaktadır.

Taksici esnafının araçlarını belirli aralıklar ile değiştirmesi sürekli kullanımın yarattığı bir durum olmaktadır. Bunun yanında müşteri memnuniyeti olarak araçların konforu konusunda da bu durum dikkate alınmalıdır. Aracını değiştirmeyi düşünen taksiciler için oldukça önemli olan bazı durumlar bulunmaktadır. Bazıları vazgeçilmez derecede önemli olmakta ve bazıları çok daha iyi olması için gerekli olmaktadır.  • Bir taksicinin tercih edeceği otomobilin öncelikle yaygın bir servis ağı olmalıdır.
  • Yedek parçalarının kolay bir şekilde bulunması ve ucuza bulunması oldukça önemlidir.
  • Aracın bakımları, zorunlu parça değişikleri gibi konularda fazla maliyet yaratmaması ve bunlar yanında kolay bir şekilde servis bulunması da önemlidir.
  • Bunların yanında motor tercihinde de dizel yerine LPG&benzin tercihleri ön planladır.
  • Aracın iç konforu ve bagaj gibi özellikleri önemli olmakla birlikte asıl önemli olanların ilk üç madde olduğu bilinmelidir.

Taksiciler için en uygun otomobil ilk üç maddeye uyum sağlayacak markaların ürettikleri modeller olmaktadır. Araçların uygun fiyatı da bu konuda önemlidir. Bunlar dışında hafif ticari araçlar ve station wagon araçlarda tercih edilebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git