Dükkan Açmak

Takı Dükkanı Bujiteri Nasıl Açılır?

Takı Dükkanı Bujiteri Nasıl Açılır?

Takı dükkanı satmak, takı satarak para kazanmak hediyelik eşya ürünleri satmak istiyor iseniz takı dükkanı açmak sizin için iyi bir alternatif olabilir. Bu makalemizde takı dükkanının nasıl açıldığından bahsedeceğiz.

Takı dükkanı açmak için öncelikle dükkanı açacağınız bölge karar vermeniz gerekir. Takı dükkanı mecburi olarak alınan ihtiyaç ürünlerinden olmadığı için müşteriler genel itibariyle özel günlerinde bu tür ürünleri alırlar. Bu sebeple dükkanınızın müşterilerin kolayca ulaşabileceği bir bölgede olmasında fayda var. Takı mağazanızın açılacağı yeri çok iyi seçmeniz gereklidir. Her kadar çarşı bölgelerinde dükkan kiraları yüksek olsada müşteri potansiyelini yükseltmek adına çarşıdan bir dükkan kiralamanız tavsiyemizdir.

Ürünler

Takı dükkanında satılan ürünler bileklik kolye küpe yüzük şahmeran takı setleri taraftar atkıları kol düğmesi olarak sınıflandırılabilir. Günümüzde her ne kadar geçim sıkıntısı olsa da, hediyelik eşya ürünleri daha çok özel günlerde müşteri bulmaya devam etmektedir. Takı ürünleri daha çok bayanlar tarafından  tercih edilmektedir.

Takı mağazanızda müşterilerinize sunacağımız ürünleri satın almadan önce iyi bir iş planı yaparak almak istediğiniz ürünleri kategoriler halinde sıralamalısınız. Önemli olan dükkanınızda tüm müşterilerimize hitap edebilmenizdir. Bugün bir kolye 5 tl fiyata alıcı bulabiliyor iken 500 tl fiyatı alıcı bulan kolyelerde mevcuttur. Bu sebeple gerek müşteri potansiyelinize,  gerekse sermaye durumunuza göre iyi bir iş planı hazırlamalısınız.

Takı ürünleri alabilmek için internet üzerinde bir araştırma yaparak toptan takı ürünleri satan toptancılara ulaşabilirsiniz. Hediyelik eşya reyonu da açmak istiyor iseniz evde hediyelik eşya hazırlayarak satan kişilere ulaşabilir ve bu ürünleri daha uygun fiyatlara satın alabilirsinizTakı mağazasının dizaynı nasıl olmalı?

Takı mağazasının dekorasyonu önemli konulardan biridir. Alışverişe gelen müşterilerinizin bir çoğunun bayan olacağını düşünürsek, işyerinin dizaynı oldukça önemlidir. Bu sebeple faal durumda olan hediyelik eşya mağazaları gezerek dekorasyon kursunda değişik fikirler edinmenizde fayda var. Özellikle büyük şehirlerde faal durumda olan hediyelik eşya dükkanları gezerek dükkan dizaynı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Dükkan dizaynı tamamen sermayeye bağlı bir durumu olduğundan dizayn için ayırabileceğiniz parayı net olarak belirlemelisiniz. Dükkan dizaynı için 5 bin tl civarında bir para harcanabileceği gibi 100.000 TL  para da harcanabilir.

Tavsiyeler

 • Mutlaka çarşı merkezine yakın veya alışveriş merkezlerinde bir dükkan tercih edin. Her ne kadar kirası yüksek olsada müşteri potansiyeli fazla olan yerlerde takı mağazası açmak çok önemlidir.
 • İşyerinizde her kitleye hitabeden ürünlerin olmasına dikkat edin. Ürünlerinizin hen ucuzunu hemde pahalısını elinizde bulundurun.
 • İşyerinizi açmadan önce sermaye hesaplamanızı iyi yapın. Dükkan dizaynı için yüksek miktarlarda para harcamayın.

Gerekli evraklar

Belediyeler tarafından hazırlanması istenen gerekli belgeler aşağıda gösterilmiş olup, bu belgeler bazı belediyelerde farklılıklar göstermektedir.

 1. Beyan Formu
 2. Şirket ise ticaret sicil gazetesi örneği
 3. Şirket ise imza sirküsü örneği
 4. Şahıs ise T.C.kimlik nolu kimlik fotokopisi
 5. Şahıs ise 1 fotoğraf
 6. Tapu fotokopisi
 7. Yapı kullanma izin belgesi
 8. Kira kontratı
 9. Vergi levhası fotokopisi
 10. Ustalık belg.fot.ve sözleşmesi (Tic. Odası kayıtlı ise gerekmez) *
 11. Oda kayıt belgesi
 12. Sicil tasdiknamesi
 13. İtfaiye raporu
 14. Plastik dosya
BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Aslan dedi ki:

  Yeni taki üzeri isyeri açıyorum konu hakında özellikle iç dizaynde cam önü ve orta vitrinlerde parlak fikri olan arkadaslar bilgi paylasirlarsa sevinirim

 2. Taner Altınkılıç dedi ki:

  Takı dükkanı açmak istiyorum,nasıl başlicaz nelere dikkat edilmeli ve güvenilir toptancı konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

  1. sema dedi ki:

   mail atarsanız görüşmek isterim..

 3. Fatma Yıldırım dedi ki:

  Ev hanımının el ürünleri çok güzel takılar yapıyorum nerelere satabilirim.

 4. Takı dükkanı açmak dedi ki:

  Merhaba takı dükkanı açmak ve siz değerli temcilerinizden gerekli tüm bilgileri beklemekteyim.Teşekkür ederim

 5. barıs dedi ki:

  kısa zamanda maılnızı beklıyorum takıyla ılgılı ısyerı acma dusuncesındeyım yardım edersenız sevınırım

  1. Gümüş takı mağazası açmak dedi ki:

   Sermaye hariç her türlü bilgi ve birikime sahibim nerden alinir nerde acilir kaca maledilir uretimi imalati tamiri ne istersen yuz bin liraya yakin sermaye lazim

   1. bujiteri acmak dedi ki:

    bendede sermaye sikintisi yok ancak konuyla uzaktan yakindan alakam yok. dusunuyorsaniz istisare edelim.

    ozel mailime yazabilirsiniz .

   2. İstanbul dedi ki:

    İyi günler bende takı üzerine yer açmak istiyorum. Toptancılar konusunda yardımcı olabilirmisiniz rica etsem araştırma yapmak istiyorum.

   3. Izmir dedi ki:

    Merhaba her konuda bilgim var demişsiniz benide aydınlatır misiniz dükkan açacağım sermaye hariç diğerlerini konuşabilir miyiz

 6. Taki Dükkanı açmak dedi ki:

  Takı dukkanı açacaksanız ilk işiniz sitemizi ziyaret edip muşteri temsilcilerimizden fikir almak olsun.

BİR YORUM YAZ