Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Stres Çarkının Tarihi Gelişimi

Stres Çarkının Tarihi Gelişimi
760 kez okundu.

Günümüzde birçok insanın elinde olan stres çarkı olarak bilinen bu ürün aslında 1993 yılından beri var olan bir ürün. Ancak Catherine Hettinger bunu geliştirerek yeniden moda olmasını sağlayan isim. Amerika Orlando’da yaşayan mucit kadın karşılaştığı sorunların çözümü konusunda hemen bir araç ve alet icat etmekten geri durmuyor.

Stres çarkının icadı konusunda da sokaklarda taş atan çocukları görmesi ile bu tehlikeli alışkanlığın nasıl değiştirilebileceğini düşünmeye başlamış. İlk etapta taş gibi ama yumuşak bir malzeme ile bir oyuncak icat etmeyi düşünmüş. Ancak bu fikir pek aklına yatmayınca vazgeçmiş. Bir babaanne olan Catherine Hettinger, daha sonra 1993 yılında icat ettiği stres çarkı üzerinde çalışmaya başlamış.Daha önceden hazırladığı ve 1993 yılında büyük oyuncak firmaları ile yaptığı anlaşmalar ile piyasaya sürülen stres çarkını geliştirmeye başlamış. Bu ürün ortasında bir mil ve diğer kısımları plastik veya farklı malzemelerden üretin bir oyuncak ve ürün olmaktadır. Amacı ise oyalanacak bir şeyin bulunması ve stresin atılması.

Mucit kadın, yaşanılan sıkıntılar nedeni ile oyuncağın bir anda popüler olduğunu ve insanların bununla oyalanmaya başladığını düşünüyor. İlk üretilen üründen farklı bir yapısı olduğu için ve yenileme konusunda bir patent alınmadığı için para kazanamadığını belirten Hettinger, yine mutlu olduğunu ve ürünün çok fazla kullanılmasının ve ilgi görmesinin sevindirici olduğunu ifade ediyor.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git