Şirket Adına Araç Kredisi ve Avantajları

Şirket Adına Araç Kredisi ve Avantajları
7.129 kez okundu.

Şirketler üzerine araç almak için kredi veren bankalardan uygun vadeli ve düşük faiz oranları ile Şirketiniz üzerine kredi çekebilirsiniz. Şirket için araç kredisi almak isteyenlere bankalar Yeni “0” Km veya 2. el araç almak isteyenlerin tercihlerine göre taşıt kredisi veya tüketici kredisi gibi krediler vermektedir.18 yaşını bitirmiş T.C vatandaşı olan ve belgeleyecek bir gelire sahip olan gerçek veya tüzel kişilere araç kredisi alabilirler. Kredi başvurusunda bulunan kişiler Nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile bankaya başvuruda bulunabilirler. Şirket adına araç alacak olan kişilerden istenen belgeler olan şirket sahibi ise güncel Vergi Levhası ve Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi  güncel işletme hesap özeti belgelerini, Sermaye Şirketi Ortağı iseniz Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Kurumlar Vergisi Beyannamesi firma belgeleri ile başvuruda bulunabilirler.

Gerekli evraklar

Şirket adına araç kredisi alacak olanlardan istenecek belgeler; Şirkete ait bilanço, gelir tabloları ve güncel mizan, vergi levhası, Ticaret Sicil Gazetesi, imza sirküleri, 0 km. taşıt için krediye konu olacak aracın proforma faturası, kullanılmış oto için krediye konu olacak aracın ruhsat fotokopisidir.Şartlar

Şirket için araç kredisi veren bankalar 3 ila 48 aylık vade aralığında araç kredisi vermektedir. BDDK’nın yönetmeliğine göre binek araç edinimi için gerçek kişi kredilerde araç fatura tutarı 50.000 TL’ye kadar olan araçlarda en az %30 peşinat  verme zorunluluğu vardır. Gerçek kişi vergi levhalı olup, oda sicil kaydı olan ve tüzel kişi için kullandırılan taşıt ve taşıt teminatlı kredilerde peşinat zorunluluğu olmayıp; araç fatura tutarının tamamı için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İşbankası yeni veya 2. el, binek otomobil veya hafif ticari araç alımlarında taşıt kredisi vermektedir. 0 km taşıt kredisini kefilsiz sadece satın aldığınız aracın rehni ile kullanabilirsiniz.

Garanti bankası 48 ay vadeli ve uygun faiz oranı ile 0 km ve 2, el araç alımlarında araç rehni şartı ile kredi vermektedir. Şirket adına araç alımlarında bankalar şirket sahibi ve ortaklardan vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesi  güncel işletme hesap özeti belgelerini ve yıllık kurumlar vergisi beyannamesi firma belgeleri istemektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git