Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


SGK Kaplıca Parasının Ödeyecek

SGK Kaplıca Parasının Ödeyecek
850 kez okundu.

Hastanelerde doktor tarafından verilen kaplıca tedavilerinde SGK büyük kolaylık sağlıyor. Belirli rahatsızlıkların tedavisinde kaplıca tedavisinin öngörüldüğü hastalara SGK yol, refakatçi ve gündelik giderlerin karşılanmasını sağlıyor.

Yeni hazırlanan düzenleme ile bir liste yayınlandı ve 240 kaplıca tesisi bu konuda listeye alındı. Doktorlar tarafından çeşitli hastalıkların tedavisinde öngörülen kaplıcaya gidilmesi konusunda bütçesi buna elvermeyen kişilerin bu konuda desteklenmesi için SGK bu düzenlemeyi hayata geçiriyor. Bir hastanın rahatsızlığı konusunda doktorundan kaplıca tedavisi alması durumunda Bakanlık tarafından listede bulunan tesislerden birisine gitmesi durumunda bazı masrafları SGK tarafından karşılanacak

Bakanlıktan İşletme İzni Alınması ŞartKaplıca tedavisine girecek olan kişilerin bu avantajlardan yararlanması konusunda tercih edecekleri tesislerin bakanlık tarafından işletme izni verilmiş tesisler olması gerekiyor. Herhangi bir tesise gidilerek işletme izni sorulmadan kaplıca tedavisinin uygulanması sonrasında bu avantajdan yararlanılamaması mümkün olabilmektedir. Bu sebeple bu konuda dikkatli olunması ve işletmelerin gerekli izinleri almış olması ve açıklanan listede olması gerekiyor.

Kaplıca da tedavi görülmesi birçok hastalık için oldukça önemli bir avantaj oluşturmaktadır. Bundan herkesin faydalanması konusunda SGK’nın yaptığı bu düzenleme oldukça ilgi göreceğe benziyor. Birçok tesisin uygun maliyetler ile kaplıcadan faydalanmaya olanak vermeleri yanında yol ve diğer masrafların ciddi sorun olduğu biliniyor. Bu konuda gelen yardımlar ile kaplıcaların uygun maliyetlerinden faydalanarak tedavi olunmasının da önü açılmış oluyor.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git