Sermayesiz İş Kurmak İsteyenlere Tavsiyeler

Bazı firmalar bayilik ve franchising verirken sermaye veya bayilik bedeli talep etmezler. Bununla birlikte iş kurmak istiyorum diyen girişimciler için herşey sermaye veya nakit paradan ibaret değildir. İşletme açılışında finansman imkanı sağlayan Devlet kuruluşları olduğu gibi, birçok özel banka ve finans kurumu da, işyeri açmak isteyenlere kredi vermektedir. Bu içeriğimiz de, sermayesiz işyeri açma fikirlerini inceleyeceğiz.

Eğer ki ortaya bir sermaye koymadan bir iş kurmak, ya da iş yapmak istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızı da bilmiyorsanız sizlere bu yazımızda anlatalım. Öncelikle sermaye olmadan yapılacak olan iş sayısının çok sınırlı olduğunu belirtmeliyim. Bundan dolayı da sınırlı sayıda olan iş alanlarında çok fazla kişi ile yarışacak ve sizin farkınızın olduğunu belirteceksiniz. Bundan dolayı da bu işin çok büyük zorlukları, sıkıntıları ve sorunları bulunmaktadır. Fakat eğer ki siz bu işi yapmayı kafaya koymuşsanız ve sermayesiz bir şekilde bu iş ile ilgilenmek istiyorsanız tercih sizindir. Sermaye olmadan yapılabilecek iş fikirlerinden ilki ise bir ürünün satış bayiliğini alabilir ve o ürünü tanıtarak satabilirsiniz. Bu durumda hem sermaye harcamayacaksınız hem de sizden bir ücret çıkmayacak. Fakat satışını gerçekleştireceğiniz ürünü oldukça iyi bir şekilde tanıtmalı ve müşteriye bu şekilde satmalısınız. Eğer ki satamazsanız bu da sizin temponuzun düşmesine işaret olacak ve normalden daha da aşağı bir ücretle çalışmış olacaksınız. Bundan dolayı da bu olayın mümkün olduğunca oluşmamasına özen göstermenizi belirteyim.

Sermayesiz işyeri açma

Eğer ki üstte belirtmiş olduğum iş fikri kafanıza yatmamış ya da hoşunuza gitmemişse bu işin de birkaç alternatifi bulunmaktadır.  Bunla ilgili bilgi almak ve ortaya sermaye koymadan kazanmak istiyorsanız öncelikli olarak internet sitemizin ana sayfasına gitmeli ve buradan size uygun olan, hoşunuza giden bir işi seçmelisiniz. Eğer ki işe tam olarak karar vermişseniz bu iş hakkında öncelikle geniş kapsamlı işi öğrenin. Sonrasında da bu işi yapabileceğiniz en profesyonel şekilde yapmaya çalışın ki normalden daha fazla kazanın ve kısa süre içerisinde de bir sermayeniz oluşsun. Sermayeniz oluştuğunda da dilerseniz bu işi geliştirir, daha da büyütürsünüz, dilerseniz de farklı bir sektöre yönelir elinizdeki sermayeyi bu yönde kullanarak daha da fazla kazanmanın yollarını açarsınız. Fakat size kalmış olan bu durumun kararını en iyi siz verebilirsiniz.

Eğer paraya ihtiyaç duyuyor iseniz ve sermayeniz yok ise bankaların verdiği işyeri açma kredisi tekliflerini değerlendirebilirsiniz.

Sermaye istemeden bayilik vermekte olan birçok firma bulunmaktadır. Bu kapsamda sadece iş yeri açılış masraflarını karşılayarak iş kurabilirsiniz. Bayilik veren firmalar bölümünde ücretsiz bayilik veren birçok firma bulabilirsiniz. Sitemiz üzerinden diğer karşı iş fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Yeni iş fikirlerinden olan Forex kaldıraç nedir nasıl kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

10 yorum

  Arzu 8 Ağustos, 2017 Cevapla

  Slm.nasil bir iş. Bahsedermisin

  izmir çamdibi bornova 27 Mayıs, 2017 Cevapla

  tekstil temizleme yaptım evde

  Diyarbakır 5 Nisan, 2017 Cevapla

  Mağazacılık

  katlama paketleme takı boncuk işleri 22 Aralık, 2016 Cevapla

  Melis Can

   istanbul/güngören 28 Ocak, 2017 Cevapla

   mrb iyi günler melis can hanım bilgisayar satarak ek gelir saglayabilirsiniz eger düşünürseniz sizi bilgilendirmek isterim

    izmir 4 Nisan, 2017

    bu konu hakkinda detayli bilgi alabilir miyim izmir de yasiyorum

  paketleme 26 Kasım, 2016 Cevapla

  merhaba ankara kecıorende oturuyorum paketleme katlama nıkah sekerı farketmez işe cok ıhtıyacımm war grupuz lutfen cewap beklıyorum lutfen nsrn0619@hotmaiş.com

  Para kazanmanın yolları 2016 22 Mayıs, 2016 Cevapla

  Sende hemen kolayca para kazan.

   Kaynarca 4 Şubat, 2017 Cevapla

   Ev isi yapmak istiyorum tucrubem yok teksilde calsitim

   GULCAN 21 Ağustos, 2017 Cevapla

   paraya ihtiyac var

Yorum yazın