Sermayesi Olmayanlara İnovasyon Örnekleri

Sermayesi Olmayanlara İnovasyon Örnekleri
1.639 kez okundu.

Sermaye olmadan iş yapmak isteyen büyük bir kite oluştu denilebilir. Artık pek çok kişi risk almak istemiyor. Risk almak insanı büyük kazançlara götürebileceği gibi büyük zararlara da sokabilmektedir. İnsanlar bu konularda çok fazla cesur davranamadığı için artık sermayesi olmayan işlere girmeye çalışmaktadır. Bu makalemiz de sizlere sermayesi olmayanlara inovasyon örnekleri vereceğiz. Sermaye olmadan yapılacak işleri belirteceğiz.

Elbette ki sermaye olmadan işinizi kurabilir ve işinizi yürütebilirsiniz. Bir iş yeri açmak zorunda değilsiniz. Eviniz de yapacağınız bazı işler ile sermaye olmadan güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Peki sermayesi olmayan iş fikirleri nelerdir, sermayesiz işler nelerdir? Sermayesi olmayanlara inovasyon örnekleri.

Sermayesiz iş fikirleri

1-) Yazılım ve Eğitim

Eğer iyi bir yazılımcı iseniz internette yer almakta olan webmaster forumları aracılığı ile kendinize güzel işler bulabilir ve evinizde oturduğunuz yerden yaptığınız işler ile kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik sadece yazılımcılık yapmanıza gerek yok yine evinizden dijital olarak yazılım eğitimleri vererek de para kazanabilirsiniz.

2-) Çeviri YapmakGünümüz de dil bilmek zorunlu hale geldi. Pek çok kişi kendi yanında çalışacak tercüman aramaktadır. İyi bir dil biliyorsanız yine internette yer almakta olan çeviri işi veren siteler aracılığı ile çeviriler yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

3-) Yemek Yapmak

İyi bir yemek yapıcısı iseniz çevreniz de bulunan kişilere yemek yapabilirsiniz. Özellikle karı – koca çalışan kişiler eve geç geldiği için evlerini başka kişiler temizlettirmekte ve yemeklerini yaptırmaktadır. Bu kişiler ile iletişim kurarak yemeklerinizi yaptırabilirsiniz.

4-) Online Ders

Ders konusunda kendinizi bazı alanlarda eğittiyseniz online olarak özel dersler verebilir ve online ders aracılığı ile sermaye olmadan ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

5-) El İşi İşler

Erkeklerin ve kadınların bazı başarılı olarak yaptığı el işi işler bulunmaktadır. Bu gibi işleri yaparak sizlerde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Kadınlar için patik, baş örtüsü, oya, yemeni, masa örtüsü vb. gibi işler yapılabilirken erkekler ise testi, süs, manken gibi işler yaparak bu ürünleri satabilir. Eğer nasıl satacağım diyorsanız çevrenizden başlayabileceğiniz gibi yine tuhafliyeler ile anlaşarak komisyonlu şekilde satabilirsiniz.

Sermayesi Olmayanlara İnovasyon Örnekleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ömrüye dava dedi ki:

    Türkiye genelinde iş alırız bursadayız bursalı firmalarda ulaşırsa çok memnun kalırım

  2. Ömrüye dava dedi ki:

    Bursaya evde paketleme işi verenler biz 50 kişilik bir ekip iz hertürlü paket yaparız acil

Sayfa başına git