Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Rusya’dan Türk İş Adamlarına Arama Eziyeti

Rusya’dan Türk İş Adamlarına Arama Eziyeti
628 kez okundu.

Ülkemiz başta olmak üzere pek çok ülke de bilindiği üzere uluslar arası fuarlar düzenlenmektedir. Bu tip fuarlara pek çok şirket temsilcisi ve iş adamı katılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Rusya’da düzenlenen uluslar arası moda ve deri fuarına Türk iş adamları da katıldı ancak Rusya’dan Türk iş adamlarına arama eziyetinde bulunuldu.

Rusya’ya uluslar arası moda ve deri fuarına katılmak için giden iş adamlarının arama ve tarama faaliyetlerini oldukça uzun sürdü ve adeta eziyet haline geldi. Basına Rusya’dan Türk iş adamlarına arama eziyeti olarak düşen bu haberin ardından Rusya’dan her hangi bir açıklama gelmedi. İlgili fuara katılan iş adamları yaptıkları açıklamalar sonucunda arama ve tarama faaliyetlerinin 10 saat civarı sürdüğünü belirtti.Başkaları 5 dakika da geçiyor

Türkiye’den Rusya’ya uluslar arası moda ve deri fuarına katılmak için giden 60 firma temsilcisi ve / veya iş adamları kendilerinin 10 saat civarı beklediklerini ancak başka ülkelerden gelen iş adamları ve / veya temsilcilerinin 5 dakika maksimum 10 dakika içerisinde aramalarının tamamlanarak kapılardan geçtiklerini söyledi.

2015 yılında yaşanan uçak krizinin ardından bilindiği üzere Türk temsilciler Rusya’da düzenlenmekte olan fuarlara katılmamıştı ve uluslar arası moda, deri fuarına da Türk temsilciler gitmemişti. Rusya ile Türkiye arasının yumuşamasından sonra uluslar arası fuara katılmak isteyen iş adamları ve temsilciler Rusya’ya gitti ancak Rusya’dan Türk iş adamlarına arama eziyeti uygulandığı için iş adamları ve temsilciler arama bölümünden 10 saate yakın süre boyunca geçemedi.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git