Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Rusya Türkiye’ye Uyguladığı Ekonomik Sınırlamaları Kaldırdı!

Rusya Türkiye’ye Uyguladığı Ekonomik Sınırlamaları Kaldırdı!
720 kez okundu.

Rusya ile Türkiye arasında yaşanmakta olan sorunlar sebebi ile iki ülke arasında geçtiğimiz seneden beri pek çok alanda kısıtlamalar uygulamaktaydı. Aylardır düzenlenmekte olan görüşmelerin olumlu geçmesi ve iki ülkenin de bir birine adım atması sonucu bugün Rusya cephesinden önemli bir duyuru yapıldı.

Bilindiği üzere 1 Ocak 2016 tarihinden bu yana uygulanmakta olan Rusya’da çalışma yasağı bulunmaktaydı. Bu yasaktan dolayı binlerce Türk işçi Rusya’dan tekrar Türkiye’ye gelmiş ve Rus firmaları ile anlaşması bulunmakta olan bazı Türk firmaları da zarar etmişti. Rusya tarafından yapılan duyuru sonucunda 1 Ocak 2016 tarihinden bu yana uygulanmakta olan Rusya’da çalışma yasağının kaldırıldığını duyurdu. Buna göre Türk işçiler ilgili yasağın kaldırılmasının ardından Rusya’da tekrar çalışabilecek.Rusya için iş imkanları açıldı!

Rusya tarafından çalışma yasağının kaldırıldığı yönünde açıklamaların yapılması ile Türk firmaları harekete geçti ve Rusya’da Türk işçilerin tekrar çalışabilmesi için olanakların sağlanma süreci başlatıldı. Önümüzde ki günler içerisinde Türk firmalarının Rusya’da istihdam etmek üzere binlerce kişilik personel, işçi ve eleman göndermeyi planlamaktadır.

Vize uygulaması kolaylaşacak

Rusya tarafından yayımlanan kararname de çalışma yasağının kaldırılmasını hakkında bilgi verildiği gibi yine vize uygulaması konusunda da önemli değişikliklerin yapılacağı konusunda bilgi verilmektedir. Rusya ile Türkiye arasında ki vize uygulamasının kaldırılması yönün de taleplerin arttığı Rusya cephesinden de bilinmekteydi ve sonunda Rusya ilgili adımı attı. Buna göre Türkiye – Rusya arası vize uygulamasında kısmi yumuşamaya gidilecek ve vatandaşlara daha kolay bir şekilde vize verilecek.

İlerleyen dönemler de Türkiye ile Rusya arasında ki ekonomik alanda uygulanmakta olan yasakların ve sınırlamaların bütünü ile kaldırılması, vize uygulamasının da daha fazla yumuşamaya gidilmesi ya da tamamen kaldırılması beklenmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git