Dükkan Açmak

Panço Çocuk ve Bebek Giyim Bayilik Konsepti

Panço Çocuk ve Bebek Giyim Bayilik Konsepti

Bebek giyim sektöründe bir mağaza açarak yeni bir iş kurmak istiyor olabilirsiniz. Peki, Panço çocuk giyim franchise veriyor mu? Bu yazımızda sizleri bilgilendireceğiz.. Panço çocuk giyim firması aracılığı ile franchise alarak karlı bir iş sahibi olmanız mümkündür.  Panço, 1978 yılında toptan satış ile bebek giyimi satışına başlamıştır. 1984 yılında mağazasını açarak bebek giyim sektöründeki ilk adımını atmıştır. Türkiye de  37 yılda 100 den fazla mağazaya ve 200 den fazla satış noktasına ulaşan Panço firması giderek büyümektedir. Panço, çocuklarımız için sağlıklı ve kaliteli ürünlerin satışını yaparak herkes tarafından beğenilen bir mağazadır. Çeşitli ürünlerini bütün çocuklara ulaştırmayı hedefleyen Panço, çok güvenilir bir mağazadır. Çeşitli ürünlerinin yanı sıra WINX, BEN10, SÜNGER BOB, PEPEE, GENERATOR REX ve FENER BAHÇE gibi lisanslı ürünlerin satışı da yapılmaktadır.    Panço firması ile bayilik alarak sizde çocuk giyim mağazasının temsilcisi olabilirsiniz.. Panço bayilik için bazı şartlar aramaktadır. Şimdi bayilik için gerekli olan  şartlara göz atalım.

Bayilik şartları nelerdir?

 • Mağazanızın, bulunduğunuz il veya ilçenin ticaret potansiyelinin fazla olduğu caddesinde ya da alışveriş merkezlerinde olmalı ve en az 100 m2 olmalıdır.
 • Mağazanızın iç dekorasyonu Panço mağazalarıyla aynı olmalıdır.
 • Bayiler için ürün değişimi hakkı ve sezon sonu indirim hakkı verilmektedir.
 • Taksitli satışlarda banka teminat mektubu, peşin satışlarda ise özel bayi indirimi uygulanmaktadır.
 • Bütün bayiler m2 ile orantılı olarak aynı ürün yelpazesine ve konseptine sahip olmalıdır. Merkezin izni olmadan dış alım yapılmamalıdır. Merkez tarafından onaylanmış dış alımlarda anlaşmalı  firmalardan alınan özel indirim imkanları bayilere yansıtılmaktadır.
 • Çalışanlarınızın eğitimi, vitrin tasarımı, mağazanızı yerleştirmenize kadar firma destek vermektedir.
 • Bayi, firmanın kullandığı bilgisayar programını satın aldığı durumda bütün yüklemeler merkez tarafından yapılmaktadır.
 • Bayilik koşulları yerine getirilse firma, internet sayfasında ve reklamlarında adınıza yer verecektir. Bayilik şartları ya da başka konularda sormak istedikleriniz için aşağıdaki iletişim bilgileri ile firmaya ulaşabilirsiniz.

Panço çocuk giyim firması, ülke çapında çocuk giyim sektöründe lider firmalardan biridir. Gerek konsepti, gerek ürün çeşitliliği, gerekse müşteri memnuniyeti ile, çocuk giyim mağazası açmak isteyenler için iyi bir başlangıç niteliğindedir.

Çocuk giyim mağazası açabilmek için öncelikle bebek, çocuk giyim dükkanı açmak istediğiniz bölgede yeterli müşteri potansiyeli bulunmalıdır. Genel itibariyle bayilik veren tüm firmalar müşteri potansiyeli olmayan kenarda köşede bulunan mağazalara bayilik vermek istemezler. Bayilik alabilseniz dahi, böyle bir bölgede iş yapmanız para kazanmanız oldukça zordur. Bu sebeple dükkanınızın müşteri potansiyeli olan bir il veya ilçede ayrıca çarşıya yakın bir işyeri tercih etmeniz önemlidir.Şartlar;

 • Mağaza Bulunduğu İl Veya İlçenin Ticarete Yönelik Potansiyeli Yüksek Caddesinde Veya Alışveriş Merkezinde Min.100m2. Olmalıdır
 • İç Dekorasyon Panço Mağazalarla Aynı Olmak Zorunda.(Bakınız Örnek Mağaza Görüntüleri)
 • Vadeli Alımlarda Banka Teminat Mektubu Ve Peşin Alımlarda Özel Bayi İndirimi Uygulanıyor.
 • Bayilere Özel,Ürün Değişim Hakkı Ve Sezon Sonu İndirimi Veriliyor.
 • Tüm Bayiler M² İle Orantılı Olarak Aynı Ürün Yelpazesine Ve Konseptine Sahip Olmak Zorunda Merkeze Bildirim Olmadan Dış Alım Yapılamaz.Merkez Tarafından Onaylı Dış Alımlarda Anlaşmalı Firmalardan Alınan Özel İndirim İmkanları Bayilere Yansıtılıyor.
 • Eleman Yetiştirmeye,Vitrin Tasarımına Mağaza Yerleştirimine Kadar Tüm Destekler Firmamızca Sunuluyor.
 • Bayi Firmamızın Kullandığı Bilgisayar Programını Satın Aldığı Takdirde,Bütün Bilgi Aktarımları Ve Yüklemeleri Merkez Tarafından Yapılıyor.
 • Bankalarla Yapılan Özel Anlaşmalardan Ve Kampanyalardan Bayilerde Otomatik Olarak Yararlanmaktadır.
 • Yukarıdaki Bayilik Koşulları Yerine Getirildiği Takdirde Firmamız Çıkaracağı Görsel İlanlarda Anlaşma Yapılan Bayinin Adına Yer Veriliyor.
 • Bankalarla Yapılan Özel Anlaşmalardan Ve Kampanyalardan Bayilerde Otomatik Olarak Yararlanmaktadır.

Tavsiyeler

 1. Dükkanınızı mutlaka çarşıya yakın biryerde tutun, yoldan geçenler dahi uğrayabileceği bir yer olsun.
 2. Dükkan dekorasyonunuz eğer firma tarafından yapılmıyor ise, çocuklara yönelik olsun.
 3. İş planınızı iyi yapın, inceleyin, araştırın, hemen karar vermeyin,
 4. Çeşitliliğe önem verin. Her ürünün birkaç çeşidi olsun.
 5. İyi bir açılış yapın, tanıdığınız tanımadığınız kim varsa açılışa davet edin, ses getirin.
 6. Bir reklamcı ile anlaşın, reklam için bir bütçe ayırın.
 7. Kampanyalar düzenleyin, hediyeler verin, ilgi çekin.

İletişim bilgileri

Merkez adres: Yeşilce Mah. Yunus Emre Cad. Nil Ticaret Merkezi No: 18 Kat: 3 Seyrantepe- Kağıthane, İstanbul Telefon: 0212 444 81 01 Panço Showroom: Meşrutiyet Mah. Şair Nigar Sok. No: 16 D:4 Şişli/ İstanbul

ONLINE ALIŞVERİŞ İLETİŞİM
0850 333 63 88
PANÇO SHOWROOM
Şair Nigar Sk. No:14 Nişantaşı, İstanbul – Türkiye
Tel +90 (212) 232 44 41
Fax +90 (212) 241 19 80
Email info@panco.com.tr
BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Aydın /Efeler dedi ki:

  Daha önce çocuk giyim mağazasında bir yıl kadar çalıştım. Aydın da ben de çocuk giyim mağazası açmak istiyom bayilik ücretiniz ne kadar bilgi verirmisiniz?

 2. karaköprü dedi ki:

  mrb şanlıurfa bayilik açmak istiyorum teminat ne kadar

 3. panço çocuk giyim mağzası dedi ki:

  merhabalar…
  ordunun ünye ilçesine panço bayiliği açmak istiyoruz bu konuda ne yapabiliriz. aynı zamanda koskep destikli kurabilirmiyiz?

 4. asiye dedi ki:

  Aydın nazilli bayilik için sermayenin nekadar olmali

 5. Gülşen dedi ki:

  Ankaraya bayilik acmak istiyorum sartlariniz neler?

 6. Gülşen dedi ki:

  Mrb. Ben İstanbul Ağva’dan Gülşen Karakaya çocuk giyimi üzerine bir yer açmak istiyorum. Bayilik sartlarınız nelerdir. Bana bilgi verirseniz sevinirim.İyi günler.

  1. karaköprü dedi ki:

   mrb ben şanlıurfadan çocuk giyimi açmak istiyorum bayilik için ne gerekli teminat yada isim hakkı ne kadar yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

 7. mahdi iran maku serbet bulge dedi ki:

  Selam iran sinirindan serbest bulgede bir guzel firsat hem size ve bana bayilik almak istiyorum lutfan arayin 00989141623497

 8. tugce muglali dedi ki:

  BN İzmir toebalidan bayilik almak istiyorum. Sermaye ne kadar istiyorsunuz

BİR YORUM YAZ