Dükkan Açmak

Oyuncakçı Dükkanı Nasıl Açılır? Önemli Tavsiyeler!

Oyuncakçı Dükkanı Nasıl Açılır? Önemli Tavsiyeler!

Çocuklar için oyuncakların yeri bir başkadır. Her çocuğu oyuncak ile mutlu etmeniz mümkün. Bunun yanı sıra bir yere gittiğinizde veya alışverişe gittiğinizde eğer ki yanınızda bir çocuk varsa oyuncaksız eve dönmeniz mümkün değil.

Eğer sıradan oyuncakçılık yapmak istemiyorsanız son derece karlı ve hayal gücünüze dayalı olarak son derece güzel bir atmosfere sahip işyeri açmak sizin elinizde. Hem hobi amaçlı eğlenceli bir yapı oluşturabilir hem de bu ilginize yönelik çalışmalarınızı devam ettirerek diğer yandan da gelir elde edebilirsiniz.

Oyuncakçı dükkanı açmak istiyorum derken derin araştırmalar yapmalı ve oyuncakçı piyasasını takip etmeniz gerekmektedir. Marka ve isim arayışı babında bayilik veren firmalar kapsamında bayilik mi alacaksınız yoksa kendi işinizi mi yapacaksınız bunu çok iyi saptamalısınız.

Dükkanınızda hangi tür oyuncak satmayı düşünüyorsunuz? Popüler oyuncaklar neler. Çocukların ilgisini çekecek düzeyde oyuncaklar bulundurmalısınız.

Çocuklar kadar satmakta olduğunuz ürünler ebeveynlerin de dikkatini çekmelidir. Bu açıdan yaş grupları, eğitici nitelikli ve cinsiyete göre dizayn edilmiş ürünleri dükkanınızda bulundurmalısınız. Oyuncakçı dükkanınızda çevre dostu oyuncaklar bulundurmalısınız. Bunun yanı sıra satış yaptığınız yaş ve kategoriye uygun kitleyi belirleyin.

Oyuncaklar online olarak da satılabilmekte. Eğer bütçeniz yeterli ise önce dükkanınızı açıp ardından online olarak satış işlemini gerçekleştirebileceğiniz bir web sayfası oluşturarak işleminize devam edebilirsiniz veya sadece web üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Oyuncaklarınızı temin edebileceğiniz nitelikte tedarikçiler ile veya oyuncakçı firmaları ile irtibat kurmalısınız.Grafik tasarımlar ve benzeri reklam amaçlı yürüteceğiniz işlemlerde görselliğe özen göstermelisiniz. Görsel olarak ortaya çıkarılan tasarımlar ve uygulamalar pazarlama stratejisi bakımından son derece önemli bir yapıya sahiptir.

Bütçenizi belirleyin. Oyuncakçı dükkanı için ne kadar bütçe ayırdınız oyuncak dükkanınız için başlangıç bütçenizin ne olduğunu belirleyin. İsim hakkı için Belediyeye başvuruda bulunun Finansal olarak bütçenize ek olarak destek sağlayabileceğiniz bir sermaye bulundurun.
İşletmeniz kapsamında gerçekleştireceğiniz işlemler için planlama yapınız. İş planı her alanda gerekli duyulan işletme taktiği olarak oluşturulur.

Oyuncakçı dükkanı açmak için gerekli belgeler

 • 2 tane fotoğraf
 • Tapu fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı vede ikametgah
 • Yapının kullanım izni
 • Noter tasdikli kira sözleşmesi
 • Vergi levha
 • Su aboneliği kartı ve sayaç taktırmak
 • Esnaf odası ve ticaret odası kaydı fotokopisi
 • Bağkur- sigortalılık belgeleri veya birey emekli ise emeklilik cüzdanı fotokopisi
 • Yangın önlemi alınmıştır raporu
 • Emniyete kimlik bildirim belgesi

Maliyet

Oyuncakçı dükkanı açmak ile ilgili kesin bir fiyat kriteri belirlememiz mümkün değildir. Çünkü oyuncakçı açmak için talep edilen dükkanın büyüklüğü, dekorasyonu ve içerisinde bulunan oyuncaklara göre farklı maliyetler çıkmaktadır. Ortalama olarak oluşturulan normal oyuncakçı dükkanı maliyetinin 18 bin TL ile 100 bin TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. arzu yener dedi ki:

  GuZel

BİR YORUM YAZ