Oxfordlu Kadın Girişimci Tavuk Çiftliği Kurdu

Oxfordlu Kadın Girişimci Tavuk Çiftliği Kurdu
1.006 kez okundu.

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinden İngiltere’ye giderek Oxford Business College’de turizmin pazarlanması konusunda eğitim alan Derya Öztürk Aydın buradaki eğitimi süresi içerisinde gördüğü iş fikirleri, tüketim alışkanlıkları ve ülkemizdeki potansiyelleri gördükten sonra eğitim aldığı alandan farklı olarak tavuk çiftliği kurmaya başladı.

Ailece ile üzüm yetiştiriciliği yaptıklarını açıklayan Derya Öztürk Aydın, üzümün pazarlanması konusunda daha farklı fikirler öğrenmek ve başarılı bir şekilde üzümlerin pazarlanması ile turizm alanında eğitim almak için İngiltere’ye giderek Oxford Business College’de eğitim görmeye başladı. Bu eğitim sırasında İngiltere ve Avrupa’da kanatlı hayvan etinin oldukça yoğun bir şekilde tüketildiğini gördü. Avrupa’da birçok ülkede oldukça yoğun şekilde tüketilen kanatlı hayvan etinin yetiştiriciliği konusunda ise hala büyük bir Pazar payının olduğunu görünce eğitim aldığı ve kafasında olan plandan vazgeçerek Türkiye’ye döndü.Manisa’da kanatlı hayvan yetiştiriciliği konusunda bilgi toplayarak detaylı çalışmalar yaptıktan sonra da tavuk çiftliğini kurmaya başladı. Ülkemizde ve Avrupa’da çok yoğun tüketilen kanatlı hayvan etlerine ilgiden faydalanarak kısa süre içerisinde üretim kapasitesini arttırdı ve ülkemizde oldukça başarılı bir şekilde bu etin üretimini yapmaya başladı.

Tavuk çiftliği kurarak oldukça büyük bir başarı yakalayan Derya Öztürk Aydın yurtdışına ve Avrupa’ya da üretim yaparak hedeflerin ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor. Üretim kapasitesini arttırarak daha kaliteli ve sorunsuz bir üretim için çalışmalara devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git