Dükkan Açmak

Organik Sertifikalı 10 Makyaj Markası (TAMAMEN DOĞAL)

08.01.2020
Organik Sertifikalı 10 Makyaj Markası (TAMAMEN DOĞAL)

Günümüzde kadınların vazgeçemediği makyaj, ekmek kadar su kadar ihtiyaç haline gelmiş bulunmaktadır. “Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” başlığı altında insanlar için makyajsız dışarı çıkmak kabus gibi bir şeydir. Makyaj her kadın için doğal bir ihtiyaçtır. 🙂 Birçok kategoride makyaj malzemesi bulunmaktadır. Yüzün her bölgesi için ayrı bir malzeme kullanılmaktadır. Eski çağda bir tek sürme makyaj malzemesi iken şimdi sürme yerini renk renk göz kalemleri, yanaklara sürülen rujların yerini allıklar almış bulunmakta. Tabii ki bunların haricinde bir sürü çeşit üretilmiştir. Her malzemenin pek çok farklı çeşidi, markası ve kalitesi vardır. Kimi marka organik ürünler üreterek insan cildinin sağlık açısından en üst düzeyde korunmasını hedefler. Kimi marka da organik, bitkisel ürünler kullanmak yerine üretilen ürünlere fazlasıyla kimyasal karıştırarak insan cildinde pek çok rahatsızlık yaratmaktadır. Organik ürün üreten markalar diğerlerine göre biraz daha maliyetlidir. Çoğu insan da hep ucuz alarak çok çeşit yapmaktan yanadır.  Tabii ki yanlış bir düşünce olduğunu düşünüyorum. Çünkü çeşit yaparken tüm cildinizden olma olasılığınız çok yüksek. Zao, oriflame firmaları gibi birçok organik kozmetik ürünleri üreten markalar bulunmaktadır. Organik cilt bakım ürünleri, organik kozmetik markalarını ve en iyi bitkisel ürün markalarını haberimizde detaylıca inceleyeceğiz.

Organik Kozmetik Malzemesi Nedir?

İnsan cildinin temizlenmesi, güzelleştirilmesi ve insanların kendini iç güdüsel olarak iyi hissetmesi için gerekli temel ihtiyaçların başında makyaj ve saç gelmektedir. Güzelleşmek için bazen insanlar kendilerini ve ciltlerine değil de ceplerinin maliyetini düşünmek zorunda kalabiliyorlar. Fakat sağlık güzellikten daha önemlidir bunu unutmamak gerekir. Cilt sağlığı için her türlü makyaj malzemesi yerine kimyasallardan uzak tamamen bitkisel ürünlerle hazırlanmış, insanların cilt sağlığını hedeflemek adına üretilen malzemeleri kullanmanızı tavsiye ederim. Organik makyaj malzemesi de bunun için üretilmiştir. İnsan sağlığını tamamen düşünerek, cilt problemlerinin %100 oranda engellendiği, kimyasal karıştırılmadan elde edilen malzemelerdir. Cilt ve saç bakımı için önerimiz, her zaman bitkisel üretimi onaylanmış ürünler kullanmanızdır. Kozmetik ve bakım ürünleriniz az olsun ama kaliteli olsun. Dönüşü olmayan cilt problemlerine maruz kalmanızı istemeyiz. Cilt lekeleri, saç dökülmeleri, ciltte soyulmalar, kirpik ve kaş dökülmesi gibi sorunların dönüşü zor ya da imkansız olabilir. Popüler açık parfümler ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Organik Kozmetik Malzemesi Nedir

Sağlığınız için organik kozmetik malzemelerini seçin.

Organik Kozmetik Malzemeleri Satan Firmaların İsimleri Nelerdir?

İçerisinde bitkisel malzemeleri bulunduran organik 10 kozmetik malzemesini şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Aubrey’s Organik
 2. Zao
 3. L&R
 4. Oriflame
 5. Farmasi
 6. The Organic Pharmacy
 7. Iva Natura
 8. Ecowell
 9. Derma-E
 10. Nature’s

Zao

Fransız ürünü olan Zao, bambudan gelen doğallık ve güzellik teması adı altında Zen ve Tao felsefesi ile yola çıkmıştır. Amerika Birleşik Devletlerinden Avrupa’ya varana kadar çoğu ülkede ün kazanmış bir kozmetik firmasıdır. Ve artık Türkiye’de de yerini yapmıştır. İçeriğinde petrolden üretilen kimyasallara dair hiçbir maddeyi bulundurmaz. Cildinizi yüzde 100 organik ve bitkisel maddeler ile üreten doğal kökenli formüllerle geliştirmiştir. Zao markasının altı adet mutlak gereksinimi şu şekilde açıklamıştır;

 1. Doğal olması: Ürettiği bütün ürünlerin yüzde 100 organik ve doğal sertifikası bulunmaktadır. Bu da ürünlerin tamamen insan sağlığına uygun olarak üretildiğini göstermektedir.
 2. Dayanıklı olması: Bütün ürünler doldurulabilir sistemle üretildikleri için, yenilenebilirlik özelliği olması amacı ile ürettiği bütün ürünlerin ekolojik ve ekonomik olmasını sağlar.
 3. Tensel olması: Kadınlara hitap edebilecek bir görselliği vardır. Renk seçimi olarak aydınlık ve güzel renkler ile tasarım yapılmıştır.
 4. Tutarlı olması: Zao güzellik yaratan etkilerini bambu bitkisinin dış ve iç kısımlarından elde ederek ortaya muhteşem güzellikte ürünler çıkartmıştır.
 5. Etik olması: Üretimin her aşamasında insanlara ve hayvanlara olan saygısını düşünerek üretilmektedir. “Zulüm İçermeyen Sertifika” belgeleri bulunmaktadır.
 6. Yenilikçi olması: Güzellik karışımlarını bambulardan elde ettiği gibi, paketlemede de bambulardan faydalanılmıştır.

Zao’nun bünyesinde barındırığı ürünler şu şekildedir;

 • Makyaj ürünleri (ruj, göz farı, fondöten, allık, pudra, eyeliner, kaş kalemi, bronzer vb.)
 • Cilt bakım malzemeleri (Tonik, tırnak bakım yağları, el kremi, bronzlaştırıcı krem, güneş kremleri, sabun vb.)
 • Saç bakım malzemeleri (Şampuan, saç kremi, duş jeli, argan yağı vb.)
 • Ev için kozmetikler (oda kokusu, bulaşık deterjanları, temizlik malzemeleri) ve daha fazlası sitede mevcut bulunmaktadır. Zao’nun internet sitesine buradan ulaşabilir, sipariş verebilir, ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


zao

Bitkisel ürünleri ile Zao Türkiye’ye ve kadınlara büyük güzellikler getirmiştir.

L&R

Ürünlerinin büyük bir bölümünü Almanya’nın ilçesi olan Ahlen de üretmektedir. Dekoratif kozmetik ürünlerinde durum biraz daha farklılaşarak İtalya’da üretilmektedir. Dekoratif ürünler İtalya’da üretilse bile her ürün Almanya kalite standartlarına göre üretilmektedir.  Hiçbir kozmetik ürününü hayvanlar üzerinde test etmeyen bir firmadır. Firma sahipleri kullanılmamış ve hasarsız ürünleri memnun kalınmadığı taktirde hiçbir sebep sormadan iki hafta içerisinde geri almak zorundadır. LR firmaları bu hakkı müşterilerine sunmaktadır. Müşteri aldığı ürünü takas veya para iadesi seçeneklerinden hangisini yapmak istiyorsa iş ortağı ile anlaşarak bunu yapma hakkına sahiptir. Müşteri, açılmamış ve kullanılmamış ürünleri LR mağazalarına geri iade edebilir, satın aldığınız ürün miktarında ürün alma hakkı vardır. Geri iade veya değişim hakkı yiyecek amaçlı gıda ürünleri için 1 ay, diğer ürünler için fatura tarihinden itibaren 2 ay içerisinde geçerlidir. Ürünlerinin içeriğinde çoğu derde deva olan sağlıklı bir bitki olan aloe vera bitkisi kullanılmaktadır. LR firmasının ürettiği ve satışa sunduğu ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Aloe vera bakım kremleri
 • Aloe vera içerikli saç bakım kremleri
 • Parfümler gibi ürünleri bulunmaktadır. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için LR resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.
L&R

LR sağlıklı kozmetik, kişisel bakım ve birçok ürün çeşidi ile insanlara sağlıklı yaşam sunuyor.

Oriflame

1967‘de İsveç’in başkenti olan Stockholm’ün merkezinde küçük bir ofiste, üç kardeş ve onların bir arkadaşları ile kurulmuş bir markadır. İlk başlarda bu işte başarı sağlayamayacaklarını düşünmüşlerdir fakat 50 yıldan beri devam eden başarı serüvenleri olmuştur. 70’e yakın farklı ülkede faaliyet gösteren Oriflame, tüm güzellik ve kişisel bakım ürünlerini dünya ile paylaşmaktadır. Bitkisel ve organik ürünler üretmekte olan oriflame insan sağlığını ve cilt bakımını yüksek düzeyde düşünmektedir. Doğal ürünlerden asla ödün vermeyen Oriflame cilt bakımından paketlemeye kadar hepsini dikkatli bir şekilde üretmektedir. Bakımına düşkün bayanlar için yenilikçi ve moda ürünler üretip satarak, insanlara kolay bir şekilde iş sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Cilt bakımından aksesuara kadar birçok ürün çeşitliliği vardır. Oriflame markasının ürünlerini şu şekilde inceleyebiliriz;

 • Cilt bakımı malzemeleri (gece kremleri, gündüz kremleri, güneş kremleri, sivilce ve akneler için tonikler, makyaj temizleyiciler, BB ve CC kremler vb.)
 • Makyaj malzemeleri (fondöten, ruj, göz farı, allık, pudra, bronzer, kaş kalemi, göz kalemi, dudak kalemleri, eyeliner ve dipliner, kontur paletleri, maskara vb.)
 • Kokular (erkek, bayan ve çocuk parfümleri, bayan ve erkek deodorantları, kolonyalar, duş jelleri, vücut spreyleri)
 • Kişisel bakım ürünleri (ağız bakım ürünleri, tıraş losyonları, ayak bakım ürünleri, el kremleri, manikür setleri vb.)
 • Saç bakım ürünleri (şampuan, saç kremi, saç şekillendirici, tarak vb.)
 • Aksesuarlar (kolye,küpe,bileklik,saatler,yüzük, tarak setleri, çantalar)
 • Gıda takviyeli zinde yaşam ürünleri
orfilame

Oriflame kozmetikten, gıda takviyesine ve aksesuara kadar bir sürü ürün çeşidi ile hizmet vermeye devam ediyor.

 FARMASİ 

Ürünlerini tamamen bitkisel malzemelerle üreten bir firma olan Farmasi 1950’lerden bu  yana 67 yıldır yerli üretim yapmaktadır. Doktor Cevdet Tuna tarafından kurulmuştur. Sağlık, güzellik, kişisel bakım ve doğrudan satış alanında hızla büyüyen bir şirket haline gelmiştir. Farmasi markası ürettiği ürünleri 130‘a yakın ülkeye ihraç etmektedir. 350-360 milyon müşteri kitlesine ulaşmıştır. Farmasi markası 2500‘e yakın ürün çeşitliliğine sahiptir. Bütün ürün çeşitleri maksimum standartlarda üretilmekte ve bağımsız uluslararası laboratuvarlar tarafından incelenmekte ve sertifikalar verilmektedir. Farmasi pazarlamaya ilk olarak 2010 senesinde Türkiye’de başlamıştır. Farmasi ürün kataloğunu detaylı incelemek, sipariş vermek ve farmasi ürün satıcısı olmak için, Farmasi resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Farmasi ürünlerinin bir kısmını genel olarak şu şekilde inceleyebiliriz;

 • Doktor Cevdet Tuna’nın özel bitkisel serileri (aloe vera kremleri, at kestaneli ağrı kesici kremler, masaj kremleri, göz kremleri, güneş bakım ürünleri, duş ürünleri vb.)
 • Makyaj malzemeleri (göz, dudak, yüz, makyaj sabitleyiciler, tırnak bakım ürünleri)
 • Kişisel bakım (cilt bakım ürünleri, ağız bakım ürünleri, ayak bakım ürünleri, bebek bakım ürünleri, şampuanlar, saç kremleri vb.)
 • Parfüm (erkek bayan ve çocuk parfümleri, deodorantlar)
 • Temizlik malzemeleri (çamaşır, banyo, mutfak, tezgah, yüzey temizleyiciler, mutfak bezleri)
 • Gıda takviyeleri ve sağlıklı yaşam için gerekli olan ürünler (protein, gıda takviyeleri, termal kemer, sihirli mendiller)
farmasi

Bitkisel ve tamamen doğal üretim olan farmasi uygun fiyata kaliteli hizmet sunuyor.

Sağlığım cebimden daha önemli ve kaliteden ödün vermem diyorsanız sizlere de organik ve bitkisel ürünler kullanmanızı öneririz. Yukarıda bahsettiğim kozmetik ve kişisel bakım ürün markalarından alışverişler yapabilir, güzelliğinize ve sağlığınıza kavuşabilir, isterseniz siz de bu firmalar ile iş yapabilirsiniz. Sağlık için organik ürünler seçin. 🙂


Yorumlar
 1. Dilek dedi ki:

  %100 doğal ve organiktir helal sertifikalidir sadece cildinize uygun ürünler kullanılmasını tavsiye ederim bir sıkıntı yaşandıysa firmaya bildirmeniz yeterli hemen dönüş sağlanıyor ben çalışanı olarak şirketime güveniyorum çalışmak isteyen bütçesi düşük herkese iş imkanı sağlıyor

 2. Fernaz dedi ki:

  Siberian Wellness bu listede yok fakat o da doğal ve çok güzel sonıçlar alınıyor ayrınca emsallerine göre fiyatlar da düşük ve kazancı da güzel düşünürseniz yardımcı olmak iaterim

  1. oğuzhan dedi ki:

   merhaba size nasıl ulaşabşlirim

 3. feyza dedi ki:

  Farmasi ve oriflame organik değil. Yüzümü berbat ettiler. Ve içeriklerinde alkol denat var.

 4. Dilek Şen dedi ki:

  Yardımcı olmak isterim

 5. serpil kılıç dedi ki:

  merhaba üniversite okuyorum boş vaktim genel olarak çok oluyor ek gelire ihtiyacım var bu işi yapmak istiyorum