Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Ordu’dan 40 Ülkeye Satılıyor

Ordu’dan 40 Ülkeye Satılıyor
395 kez okundu.

Ordu’nun Ulubey ilçesinde başlatılan üretimler günümüz itibariyle tam 40 farklı ülkeye ulaştırılmış oldu. 5 ay önce kurulan fabrikanın kısa zaman içinde göstermiş olduğu bu başarı ise, takdir edilecek cinstendi. Medikal ve ortopedik ürünlerin üretimini sağlayan fabrika, şu anda başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Dünyanın en büyük ülkelerine ihraç yapıyor.

3 Milyon Liralık Dev Yatırım

Fabrikanın sahibi olan Ömer Karahan’ın bu aslında ilk girişimi değil. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde pek çok tekstil fabrikası bulunan Karahan, şimdilerde ise şansını Karadeniz bölgesinden yana kullanmak istemiş. Ve Ordu’da tam 3 milyonluk yatırımla birlikte medikal ve ortopedik ürün imalatı için kolları sıvamış. Fabrikanın kurulmasına aynı zamanda Ulubey Belediyeside destek vermiş durumda. Onlardan alınan güçle birlikte 5 ay önce açılan bu fabrika, şu anda 30 kişiye ekmek kapısı oldu. Ömer Karahan yapmış olduğu açıklamada ise, 12 yıllık bir firma olduklarını ve Türkiye’nin en gözde ili İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde faaliyette bulunduklarını söyledi. Daha sonradan yeni yatırımlarını ise, Karadeniz’in parlayan incisi Ordu’da yapmak istediklerini söyleyen Karahan,  böyle bir yatırımı bölgeye kazandırmaları için, belediye ve kaymakamlıktan büyük bir destek aldıklarını belirtti. Henüz yeni olduklarından dolayı tam kapasite olarak çalışmadıklarını sözlerine ekleyen Karahan, iş planına ilk olarak 30 işçi olarak başladıklarını, bu yılki hedeflerini ise yıl sonuna kadar en az 80 işçiye ulaşmak diye açıkladı.Fabrikaları yeni açıldığı halde, bu başarının uluslararası alana da taşındığını belirtirken, bu durumdan büyük bir sevinç duyduklarını söyledi. Bunun için ise konuşmasına şu şekilde devam etti “Şu anda 40 farklı ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu ülkelerin arasında ise Rusya, ABD, Irak, Suudi Arabistan gibi farklı isimler bulunuyor. İhracatın çok büyük bir bölümü, global firmalara yapılıyor. Aynı zamanda bizim ülkemizin pek çok yerine de medikal ve ortopedik ürünlerin satışını yapıyoruz diye konuştu.

Çalışanlar da Bu Durumdan Bir Hayli Memnun Görünüyor

En son olarak Irak Sağlık Bakanlığı üzerinden bir sipariş aldıklarını sözlerine ekleyen Karahan, hedeflerini büyüteceğini ve daha sonraki zamanlarda kapasite ve işçi sayısı olarak daha çok büyüyeceklerini belirtti. Bunun yanında işçilerinde bu çalışma düzeninden son derece memnun olduğu biliniyor. Fabrikada çalışan işçiler, Ordu’da kendilerine bu tarz bir iş imkanı yarattığından dolayı teşekkür ediyor. Ordu ilinde bu tarz çalışmaların olmasından mutluluk duyduklarını belirten işçiler, illerinde daha önceki zamanlarda giyim üzerine fabrikalar açıldığını ama ilk kez medikal ürünler üzerine fabrika açıldığını belirtti. Firmanın uzun zaman faaliyetlerini sürdürmesini dileyen çalışanlar bu şekilde firmada çalışmaktan memnuniyetlerini dile getirdiler. Ordu’dan alınan bu başarıdan sonra ilerde firma sahibinin yine aynı alanlarda çalışmalarını sürdüreceği konuşuluyor. Özellikle il çapında yeni bir sektör olduğundan dolayı, ilginin bu kadar büyük olduğu tahmin ediliyor.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git