Ödünç Tavuklar ile Patron Oldu!

Ödünç Tavuklar ile Patron Oldu!
1.139 kez okundu.

Günümüz de girişimcilerin hayat hikayeleri dinlendiğinde nerelerden hangi noktalara geldiği adeta insanları şaşırtmaktadır. Özellikle son zamanlarda pek çok kobinin de nasıl zengin olduğu ve patron olduğu hikayeleri internette yayılmaya başlandı. Muğla Bodrum’da yaşayan Çınar Eren’in de başarısı takdir edilecek türden.

Yıllar önce arkadaşından Çınar Ercan 2 tavuk ile 1 horoz ödünç aldı. İki tavuk ve horozu bahçesinde beslemeye başlayan Çınar Ercan şüphesiz ki o zamanlar bu kadar büyüyebileceğini hayal bile etmemiştir. Tavuklarını besleyerek civcivler elde etmeye başlayan Çınar Ercan’ın aklına çiftlik kurma fikri gelince tavukları daha iyi beslemeye ve hızlı bir şekilde yeni civciv üretmeye başladı.2 yılda patron oldu

2 tavuk ve bir horoz ile işe başlayan Muğla ilini Bodrum ilçesinde yaşayan Çınar Ercan iki sene de tam 2 bin tavuk sahibi olduğu. İki senede çiftliğini bin kat büyütmüş olan Çınar Ercan şu anda sahibi olduğu çiftlik aracılığı ile bin tavuktan ayda 30 bin yumurta elde etmektedir.

Tavuklarına gözü gibi bakmakta olan Çınar Ercan 2 yıl önce cebinde yumurta alacak parası olmadığı ancak şimdi KOSGEB desteği ile 10 bin kapasiteli tavuk çiftliği açmayı hazırlandığını ifade etti. İki sene içerisinde ödünç aldığı 2 tavuk bir horozdan bu kadar büyüyebileceğini hayal dahi edemeyen Çınar Ercan şimdi çiftliğini daha da büyütebilmenin derdinde. Ödünç tavuklar ile patron oldu şeklinde haberlere çıkmaya devam eden Çınar Ercan gerçekten de ödünç tavuklar ile patron oldu.

Ödünç Tavuklar ile Patron Oldu! Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. murat dedi ki:

    biraz sallamışsınız. 1000 tavuk gunde 1000 yumurta vermez buda ayda 30 bin etmez.yanlış bşlgiler vermeyin milleti tesvik etmek için.

Sayfa başına git