Yeni İş Fikirleri

Nikah Şekeri Paketleme İşi Nasıl Yapılır? 2022

Kendi evinizde nikah şekeri paketleyerek para kazanmak ister miydiniz? İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Antalya, Kocaeli, Bağcılar, Üsküdar ve Ümraniye’de bazı firmalar evlere iş vermektedir. Aylık 1.000 TL ile 5.000 TL arasında sabit kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle evde boş zamanı olan bayanlar fason firmalar veya şirketlerle anlaşarak paketleme işi yapabilirler.

Evinizde Nikah Şekeri Paketleyin ve Para Kazanın

Evde yapılacak işlerin sınırlaması yoktur. Evinizi çalışma yeriniz yapabilmeniz artık çok kolay. Evden idare edilebilecek bir sürü iş vardır. Nikah şekeri paketleme de bunlardan biridir. Yapımı kolay bir o kadar da zevklidir. Eğer bu işi evinizde kendiniz bir firmayla anlaşmadan yapacaksanız hayal gücünüzü geniş tutarak muhteşem eserler ortaya koyabilirsiniz. Birçok firma bu iş için yanında fiziki olarak bulunan elemanlar yerine evden destek olabilecek insanlar aramaktadır. Eğer siz de bu işte benim de payım olsun eve ek gelirim olsun diyorsanız nikah şekeri paketleme işi tam size göre. Bu iş için imkan sunan bir çok firma bulunmaktadır siz de bulunduğunuz il veya ilçe her neredeyseniz bu işi yapan firmalarla görüşerek yeni mesleğinizin başına geçebilirsiniz. Kendi çalışma saatlerinizi kendiniz ayarlar, rutin hayatınızdaki işlerinizden de geri kalmazsınız.

Evinizde Nikah Şekeri Paketleyin ve Para Kazanın
Evinizde Nikah Şekeri Paketleyin ve Para Kazanın

Nikah şekeri günümüzde çok revaçta olan bir şey haline gelmiştir. Özellikle yaz aylarında bu işten çok çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Çünkü yazın düğünlerin ardı arkası kesilmez. Nikah şekeri de düğün sahiplerinin o günkü anılarını insanların kafasında kalıcı hale getirmektedir. O günden bir anı olarak kalır. Hoş bir görüntüleri olması nedeniyle insanların ilgisini çeken objelerdir. Hemen hemen bütün annelerin buzdolabında veya mutfağın dukkanacmak.com herhangi bir yerinde bu süslerden bulunmaktadır. Siz de bu işleri yapan firmaları gerekli cep telefonlarından arayabilirsiniz. İzmir, Ankara, İstanbul gibi pek çok büyük şehirde bulunan firmalarla iletişime geçebilir nikah şekeri paketleme işinde siz de yerinizi alabilir kazancınızı bu işten sağlayabilirsiniz. Peki nedir bu nikah şekeri? Nasıl yapılır? Nikah şekeri hazırlamak için gerekli malzemeler nelerdir? Bu işi yapan hangi firmalar iş vermektedir?   Bu işin bize sağlayacağı kar nedir? Ayda ne kadar kazanırım?  İşte detaylar..

Nikah Şekeri Nedir?

Nikah şekeri çoğu gelin için olmazsa olmazlardandır. Düğünlerin vazgeçilmez hediyesi renkten renge boyanır ve süslenir. Nikah gününü özel ve kalıcı kılan farklı, güzel, gösterişli bir şekilde hazırlanmış içlerinde şeker bulunan o günün hatırasını yaşatmak için oluşturulmuş nesnelere verilen isimdir. Sürekli bir değişme içinde olan ülkemiz de şimdi nikah şekerinin adı nikah şekeri olabiliyor. Bazı kişilerin şahsi düşüncelerine göre artık nikah şekerlerinin içinden lavanta tarzı şeyler de çıkabiliyor. Bu kişilerin istekleri ve arzuları doğrultusunda daha da farklılık gösterebilir tabi ki. Nikah şekerleri görsellik açısından çok önemli olduğu için biraz da hayal gücünüzün kuvvetli olması sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyabilir. Sonuçta gösterişsiz ürünler hazırlarsanız ilgi çekemeyebilirsiniz.

nikah şekeri paketleme
Nikah Şekeri Paketleme

Nikah Şekeri Nasıl Yapılır ve Gerekli Malzemeler Nelerdir? 

Yapacağınız şekle göre değişen nikah şekeri malzemeleri vardır. En önce bu işin başlangıcında youtube gibi video siteleri aracılığıyla videolar izlemek veya bu işi yapan birilerinden fikir almak olabilir. En basitinden başlayarak kendinizi geliştirmeniz halinde biraz daha kapsamlı çalışmalara geçebilirsiniz. Nikah şekeri yapımı uğraştırıcı fakat zevkli bir iştir. Hem zevk alarak hem de kendi esnek çalışma koşullarınız ile para kazanabileceğiniz bir iştir. Size en başında gerekli olabilecek malzemeleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Farklı renklerde tüller
 • Tülleri kesmek için makas
 • İçine koyulabilecek şekerler
 • Süslemek için kağıtlar
 • Süslemek için kullanılan tüyler
 • Cam şişe,çiçek, gelin ve damat figürleri, minik süs bisikletleri, küçük süs araba ve motorlar, küçük kavanozlar, küçük kafes, minik sepetler, küçük kutular ve sandıklar, minik yastık figürleri, süs olarak üretilmiş deniz kabukları, küçük aynalar ve daha aklınıza gelebilecek bir sürü süs eşyası
 • Keçe kağıdı ( gelin damat kıyafeti yapılabilecek şekilde )
 • Kurdele ipleri

Bu malzemeler bu işi evde şahsi yapmak isteyenler için geçerlidir. Bir firma ile anlaşmalı olduğunuz durumda bu malzemelerin hepsini size firma yapacağınız işe ve konsepte göre gönderir. Firma size sayısını ve işin bitmesi gereken son gün tarihini söyler siz de yetişmesi gereken dukkanacmak.com güne kadar bitirirsiniz. Firma sizi malzeme arama derdinden kurtarır ve size zorunlu çalışma saati koymaz. İşin bitirme gününe denk getirecek şekilde istediğiniz saat aralıklarıyla çalışabilirsiniz. Fakat işinizi firmanın istediği şartlarda uygulamazsanız firma sizden memnun kalmaz ve işi sizden alabilir.

Nikah Şekeri Paketleme İşi Veren Firmalar

Bazı firmalar yanlarında işçi çalıştırmak yerine evde oturan çalışmayan bayanlara, öğrencilere ek iş imkanı sağlamak amacıyla nikah şekeri paketleme işi vermektedir. Bu firmalar gerekli bütün malzemeleri iş görene teslim eder ya da onlardan gidip teslim almalarını ister, üretimin biteceği tarihi verir ve işi yapan kişinin ürünleri verdiği tarihte bitirmesini talep eder. Bu firmalar ürünün zorluğuna, uğraştırıcılığına veya basit oluşuna göre ücret belirler. Bunun için bulunduğunuz yerlerdeki organizasyoncularla görüşerek sadece nikah için değil bebek mevlitleri, sünnet düğünleri, doğum günleri için de şeker yapma işine atılabilir, kazancınıza ek bir kazanç daha eklersiniz. Firmalar sürekli aranarak rahatsız edilmemek adına iletişim bilgilerini paylaşmazlar. Bu işi her ilde yapan birileri olduğunu düşünürsek siz de bulunduğunuz ildeki nikah şekeri yapan firmaları araştırarak veya yorum kısmına yaşadığınız ili ve diğer bilgilerinizi bırakarak bu firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Nikah Şekeri Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Nikah şekeri paketleme işini günümüzde yapan birçok ev hanımı, öğrenci gibi kısacası evde boş boş oturmaktan ve paraya ihtiyacı olan herkes kolay ve rahat bir şekilde yapabilir. Bu işten elde edebileceğiniz kar oranı şahsi iş yapmanıza ve bir firma ile çalışmanıza göre farklılık gösterebilir. Kendiniz bu işe başlamaya kalkarken elinizde bir miktar birikmiş sermaye olmalı ki gerekli bütün ürünleri tedarik edebilesiniz. Yukarıdaki verdiğim ürünleri tedarik edebileceğiniz yerler vardır. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız belki kolay ve daha az maliyetli bir şekilde bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Küçük şehirde oturduğumdan biliyorum ki insanların alma zorunluluğu, imkan ürün çeşitliliğinin azlığından dolayı normale göre 2 katı fiyata bile mal olabiliyor.  Bu işi evde yapmayı tercih ediyorsanız size tavsiyem çoğu ürünü imkanın fazla olduğu yerlerden tedarik etmeniz. Ya da daha basit olarak ilçenizde bulunan firmalarla anlaşabilirsiniz. Çünkü firmalarla çalışırsanız malzeme derdiniz olmaz. Genelde bu tarz işlerde yaptığınız ürün başına ücret alırsınız. Firma bir nikah şekeri başına 1 TL‘de verebilir 5 TL‘de verebilir. Nikah şekerlerinin uğraştırıcılık seviyesine göre fiyat değişiklik gösterebilir. Firmadan çok sayıda nikah şekeri alarak kazancınızı 3 bin TL’ye kadar çıkarabilirsiniz. Tabi ki zamanında yetiştirebileceğinize inanıyorsanız. Eğer tek başınıza yapmak size zor gelirse aile üyelerinden veya komşularınıza ücret teklif edebilirsiniz. Bu işi kendiniz yapmanız halinde sosyal medya veya internet aracılığıyla yaptığınız ürünün tanıtımını gerçekleştirerek online satışlar yapabilirsiniz. Eğer yeterli sermayeniz ve imkanınız varsa küçük el broşürleri bastırıp dağıtarak veya  insanların gelip gittiği işlek kafelerden yemek yedikleri yerlerden ricada bulunarak broşür bırakıp tanıtımınızı yapabilirsiniz. Bu da sizin karlı satış yapmanıza yardımcı olacaktır.

Nikah Şekeri Örnekleri ve Yapımı Hakkında Bilgi

yüzük-kutusu-nikah-şekeri
Yüzük Kutusu Şeklinde Nikah Şekerleri

Bu nikah şekerimizin yapımı oldukça kolaydır. Altındaki yüzük kutusu şeklinde olan malzemesi hazır üretim olduğundan sizin yapmanız gereken tek şey dışındaki tülü taktıktan sonra çiçek ve kurdeleyle süslemek olacaktır.

küçük-şişe-nikah-şekeri
Küçük kavanozlarda Nikah şekeri

Yine diğerlerinde olduğu gibi resimde bulunan küçük şişe hazır alınmalıdır. Üstündeki tüllerini elinizde bulunan tüllerden uygun şekillerde kesmeli bir kurdele yardımıyla bağlamalısınız.

deniz-kabuğu-nikah-şekeri
Deniz Kabuğunun İçine Uyarlanmış Gelin Damat Figürlü Nikah şekeri

Böyle işler için uyarlanmış deniz kabuklarından ve gelin damat figürü süslerinden alınarak gerekli tül detaylarıyla ve renkli köpükler ve inciler ile süsleyebilirsiniz.

kece-kağıdı-nikah-şekeri
Keçe kağıdından Yapabileceğiniz Yapımı Kolay Nikah Şekeri

Kırtasiyeler de satılan öğrencilere yönelik yapılan fakat günümüzde de sürekli kullanılabilecek bir malzeme ile güzel görünümler elde edebilirsiniz. Siyah, beyaz ve krem renklerini kullanarak, inciler, boncuklar ve tüllerle süsleyerek nikah şekerinizi kendiniz hazırlamanız mümkün. Biz az çok nikah şekeri konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Sizler de bu işe kendinizi uygun görüyorsanız ve bu işi yaparım diyorsanız hemen harekete geçin!

222 Yorum

 1. Merhaba nikah şekeri paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim (diyarbakır)

 2. Evde Paketleme Yapmak istiyorum Konya Selçuklu da Oturuyorum Kendim Sekercilerde Çalışıyorum Ek iş olarak bu işe ihtiyacım var

 3. Şanlıurfa’da yaşıyorum paketleme işlerini çeşitli şekilde daha önceden yaptım dönüş sağlarsanız sevinirim

 4. Merhabalar Şanlıurfa’da yaşıyorum daha önce de bu işi yaptım bende çalışmak istiyorum dönüş yapabilir misiniz?

 5. Ankara da yaşıyorum . Paketleme işi yapmak istiyorum. İletişime geçmek isterim.

 6. Merhaba ben daha önce de bu işi yapmıştım bana geri dönüş sağlarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu