Dükkan Açmak

Nalbur Dükkanı Hırdavatçı Açmak

Nalbur Dükkanı Hırdavatçı Açmak

Nalburiye dükkanı nasıl açılır?

Öncelikle elinizdeki bu iş için ayırabileceğiniz net sermayeyi tespit etmeniz gereklidir. Çünkü nalburiye ve hırdavat dükkanlarında satılabilecek ürün yelpazesi çok geniş olduğu için sermayeniz yeterli olmayabilir. Bu sebeple elinizdeki sermayeyi iyi hesaplayıp satış yapacağınız ürünleri belirleyip dükkanınızı da bu kapsamda hazırlamalısınız. Nalburiye dükkanında satılabilecek örnek ürünler : Boya ve Boya Malzemeleri, Çatı Malzemeleri, Dolap, Çekmece, Kulp, Duvar Kağıdı, Kapı, Pervaz, Kapı Aksesuar, Kereste, Kaplama, Kalıp, Pencere, Doğrama Aksesuar, Vida, Çivi, Somun, Yer Kaplaması, Silikon, Silikon Tabancası, Yapıştırıcı, boru tesisat malzemeleri olarak sayılabilir.

Nalbur hırdavat dükkanı açmak için işyerinin belirlenmesi

Sermayenize göre dükkanınızda satabileceğiniz veya ilk etapta satabileceğiniz ürünlerin tespiti tamamlandığına göre, artık aklınızda ki o dükkanı kiralamanın zamanı geldi. Kiralayacağınız dükkan, ulaşım açısından yakın, ürünlerin sığabileceği büyüklükte ve kirası uygun olmalı. Şöyle ki çarşı merkezinde istediğiniz büyüklükte bir dükkan kiralayıp kârınızın büyük bölümünü kiraya vermek zorunda kalabilirsiniz. Nalbur dükkanları çarşı merkezinde olması gerekmez. Ancak az kira ödemek uğruna da uzaklığı veya başka bir nedenle müşterilerin gelmek istemedikleri bir bölgede olması boşa kürek çekmenize sebep olacaktır.İnşaat malzemeleri satışı yapan nalbur dükkanları daha çok bu sektörde hizmet veren mütahitler inşaat yapanlar ile anlaşarak toptan ürün pazarlamaktadırlar. Bu sebeple perakende satış haricinde inşaat firmaları ile anlaşmalar yaparak büyük gelirler sağlayabilirsiniz. Tabi bunun için güvenir bir firma olmanız ve müşterilerinizin taleplerini zamanında karşılayabilmeniz gerekmektedir.

Toptan nalbur ürünleri

Ürünlerinizi bazı firmalardan bayilikler alarak pazarlayabileceğiniz gibi bayilik almadan da satış yapabilirsiniz. Örneğin bir duvar boyasının onlarca çeşidi olduğu gibi yüzlerce de markası mevcuttur. Bazı müşteriler bildikleri markayı almayı tercih etmelerine rağmen bazı müşterilerde ucuz ürünleri tercih ederler. Bu sebeple elinizde her kitleye hitap edecek tarzda ürünler bulunması yararınızadır. İnternet üzerinden toptan nalbur ürünleri satan firmalar bulabileceğiniz gibi bu işi yapan rakiplerinizle de görüşerek çeşitli anlaşmalar sağlayabilirsiniz.

Dükkanınızın yerini belirlemeden önce tekrar düşünün. Artı ve eksileri masaya yatırın. Dükkan değiştirmek büyük masraflar gerektirir. Sermayenizin tümünü harcamadan geriye bir miktar para ayırın. Daha önce bu sektörde çalışmış deneyimli kişileri işe alın. İşyerinizde en çok tercih edilen ürünleri bulundurun.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Mahmut Tuncel dedi ki:

  Hırdavat dükkan açmak için yardimci olurmusunuz

 2. (Y.MİMAR/SERDAR) dedi ki:

  30bin m2 laminant parke……….100bin m2 montolama malzemesi……….100bin ton inşaat demiri………..100bin ton toz şeker………. Uygun fiyata satılır.

  1. afyon dedi ki:

   usta telden goruselım

 3. Emirhan dedi ki:

  Çin den yasal yollarla ithalat yaparak mal temini konusunda işletme açmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim. Sipariş edilen ürünler kapıda ödeme fırsatıyla tarafınıza ulaştırılır. Dilerseniz Çin de misafirimiz olabilir kendi seçtiğiniz ürün veya ürünleride sizin için ithal edebiliriz.Sizlerde toptancılardan almak yerine kendi ürününüzü temin edebilir karınızı katlayabilirsiniz.

  1. tunç dedi ki:

   CINDEN HIRDAVAT MALZEMESİ GETİRTMEK KONUSUNDA GORUSMEK ISTIYORUM, NASIL VE HANGI KOSULLARDA YAPABILIRIZ, LÜTFEN İLETİŞİM KURALIM

   1. ahmet dedi ki:

    Aerık cinden malzme fiyatlarina cok buyuk zamlar geldi. Ic piyasaya yönel

  2. orhan dedi ki:

   Çok yüklü bir siparisi yok getiyormusunuz 20 bin kadar aylik

  3. cem dedi ki:

   sizle nasıl irtibata geçebiliriz

  4. nalbur dedi ki:

   Emirhan bey bu işe yeni atılım yapan birisi olarak malzeme konusunda yardımcı olabilirmiisniz

  5. Nalburiye yapı market urunleri dedi ki:

   Bu nasıl olacak guvenebilecegimiz kalitede mallar mi bunlar

  6. adnan dedi ki:

   tel no lütfen

BİR YORUM YAZ