Dükkan Açmak

Microblading 3D Kıl Tekniği Nedir? 2020 Fiyatları

25.02.2020
Microblading 3D Kıl Tekniği Nedir? 2020 Fiyatları

Microblading 3D Kıl Tekniği Nedir?

Modanın günden güne değişmesiyle birlikte ince kaşların yerini kalın ve doğal kaşlar almıştır. İnce ve dökülmüş kaşlara sahip olan kadınlar microblading yöntemine başvurmaktadır. Microblading diğer adıyla 3D kıl tekniği dökülmüş şekli bozulan, dökülen ve kalınlığını kaybeden kaşlara uygulanan kaş doldurma yöntemidir. Bu uygulamayla kaşlar istenildiği gibi olabilmektedir. Kalıcı makyaj uygulamalarından biri olan 3D kıl tekniği alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapıldığında olumlu sonuçlar alınmaktadır. Çeşitli markaların kozmetik ürünlerinin kullanımıyla kaşlar eski formunu kaybetmiş ise çözüm microblading olmuştur. Kaş kalemi ve kaş farının doğru kullanılmamasıyla ortaya çıkan yapay ve yüze uygun olmayan kaşlara 3d kıl tekniği ile doğal görüntü katılmaktadır. Microblading uygulamasında saç rengi, kaş rengi ve yüz tipine uygun saç şekli dikkat alınmaktadır. Microblading işleminde kullanılan boya doğal olduğundan deri zararı bulunmaz. Uygulama uzman kişiler tarafında yapıldığında herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Yüze ve yüz orantısına uygun olması için kalem ile ön tasarım halinde yapılacak kaş belirlenmektedir.

Microblading İle Kaş Tasarımı

Microblading üç boyutlu kıl tekniği ile kaş tasarımı işlemi uygulanmadan önce altın orana uygun yüze çizilen çizgiler ile orantı olacak şekilde kaş tasarlanır. Kaşın ön tasarımı oldukça önemlidir. Yanlış yapılan birkaç çizikler bile iki kaş arasındaki farklı net bir şekilde gösterecektir bu yüzden alınında uzman ve tecrübeli kişilerde yaptırılması önemlidir. Kaş bölgesine sürülen anestezi kremi ile acı hissedilmemektedir. Bu kremin üzerinden toplam 30 – 45 dakika geçtikten sonra işlem başlamaktadır. Kısa ve uzun kaşlarda kişinin talebi doğrultusunda istenilen şekil verilmektedir. Üç boyutlu mikro kesiler ile doldurulmak ve şekil verilmek istenen kaşa, kaş yönüne göre ve kaş rengine göre çizgiler atılmaktadır. Çizgiler ise kıl görünümündedir. Cildin hemen alt tabakasına sürüldüğü için keskin ve koyu yapay görüntü olmamaktadır. Kaşa işlem uygulandığını bilmeyen kişiler tarafından kolaylıkla ayırt edilmemektedir. Sürülen anestezi kremi ile acı hissedilmese de teni hassas kişiler acı hissedebilmektedir.Cilt tipine göre kalıcılık süresi değişen microblading uygulanacak boyanın kalitesine göre de değişmektedir. Kuru ve yağlı ciltlerde işlem kalıcılık süresi değişmektedir. Kuru ciltlerde 3D kıl tekniği işlemi ise kas tasarımı uzun süreli kalıcılık sağlarken, yağlı ciltlerde ise kısa süreli kalıcılık olmaktadır. Toplam 2 seans halinde gerçekleşen  microblading ilk seansıyla ikinci seans arası 30 günüdür. Kişi 30 gün sonrasında düzeltme işlemleri içi gelmektedir. Genel olarak bakıldığında microblading 3D kıl tekniği işlem kalıcılık süresi 10 ve 18 ay arasında cilt tipine ve uygulanan boyanın kalitesine göre değişmektedir. Tabi işlem sonrası bakımı kalıcılık süresini de etkilemektedir. Microblading işlemi sonrasında kaşlara toplamda 3 gün su gelmeyecek ve sürekli nemlendirilecektir. Nemlendirme işleminin amacı ise 3D kıl tekniğinde mikro kesiler halinde çizilen çizgilerin kabuklanma yapmaması içindir. Kabuklanma yapan çizgiler daha sonrasında dökülebilmektedir. İşlem kalıcılığı için vazelin ve kulak çubuğu yardımıyla kaşları taşırmamak şartıyla sürülmelidir. 3 gün sonunda ise pamuk ile kaş üzerindeki nemlendirici silinip temizlenir.

Microblading sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Microblading işlem sonrasında kaşlara sürülen nemlendirici ile kaşlar olduğundan daha kalın ve koyu renk almaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. 3 gün boyunca su ile temas edilmemeli ve kaştaki koyuluk üç gün sonra geçmektedir. Microblading işleminden sonra iyileşme süreci 30 gündür ve 30 gün boyunca kaşa kozmetik ürünler uygulanmamalıdır. İşlem sonrasında kaşta kaşınma yaşanabilir. Microblading tekniğinde uzmanlar fazla gün ışığından korunulması gerektiği de belirtmektedir. Bunun için güneş kremleri önerilir.

Microblading 3D Kıl Tekniği 2020 Fiyatları

3D kıl tekniğinin kalıcılık süresi, kişinin cilt tipine ve boya kalitesine göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Microblading işleminin kalıcılık süresi ortalama 10 – 18 ay sürmektedir. Süreli bir şekilde kalıcılık sağlanan teknikte tam anlamıyla kalıcılık olmamaktadır. Her ne kadar belirlenen aylar sonrasında silinecek olsa da ucuz ve bilinmeyen yerlerde yapılan işlemler sağlıklı ve güzel sonuç vermeyeceğinden microblading uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü kaşlar kişide oldukça dikkat çekmektedir. 2020 yılı microblading fiyatları yapılacak ortama göre değişmekte ve ortalama 700 TL ve 1.500 TL arasındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.