Merkezi Bankası Dolar Kurunu Düşürdü!

Merkezi Bankası Dolar Kurunu Düşürdü!
647 kez okundu.

Hızla yükselmekte olan doların ateşini söndürebilmek ve tekrar eski kur üzerinden işlem görülmesini sağlamak adına bilindiği üzere Merkez Bankası piyasaya dolar yatırmaya devam etmektedir. Merkez Bankasının dolar kurunu düşürebilmek için yaptığı çalışmaların sonuç vermediği belirtilmekteydi ancak yapılan açıklamalara göre Merkez Bankası dolar kurunu düşürdü.

Merkez Bankası aylardır dolar kurunun önüne geçebilmek ve yeniden düşüşünü sağlayabilmek için kararlı bir şekilde çalışmalar yapmaya devam etmekteydi. Sonunda dolar kurunun yükselişinin önüne geçen Merkez Bankası kararlılık ile yaptığı çalışmaları sonucunda dolar kurunun düşmesini sağlayabildi. Dolar aylardır TL karşısında erimeye devam ediyor Merkez Bankası dolar kurunu düşürdü.4 aydır dolar kuru erimeye devam ediyor

Türkiye’de yaşanan terör olayları ve Amerika Birleşik Devletlerin de meydana gelen olumlu gelişmelerden dolayı dolar kuru hızlı bir çıkış sergilemiş ve aylardır yükselmeye devam etmekteydi. Merkez Bankası dolar kurunun düşmesi için Türkiye pazarına dolar göndermeye devam ederken sıkı çalışmaları sonunda sonuç verdi ve Merkezi Bankası dolar kurunu düşürdü.

2014 yılından bu yana ilk kez dolar 4 aydır erimeye devam ediyor. Özellikle 2017 yılının en dip seviyesini gören dolar şu anda 3,50 TL üzerinden işlem görmektedir. Merkez Bankasının sıkı çalışması ile dolar kurunu Merkez Bankası düşürmeye devam edecek.

Merkez Bankasının piyasalara dolar göndermesi ve yaptığı çalışmaların sonuç vermeyeceğine ilişkin pek çok açıklama yapılmaktaydı ancak Merkez Bankası aylardır sıkı çalışması ile sonunda basına Merkez Bankası dolar kurunu düşürdü manşetleri ile çıktı.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git