Sağlık

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2021 (Özel-Devlet)

Göz hastalığı bulunan, gözünde uzağı yakın, etrafı bulanık gören, hipermetrop, miyop, astigmat gibi göz hastalıklarından gözünüzü lazer ile çizdirerek tedavi olabilirsiniz. Türkiye’de bulunan göz hastanelerinde lazerle göz çizdirme işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Bu konu ile ilgili olarak, lazerle göz çizdirme fiyatları, devlet hastanesinde göz çizdirme fiyatları hakkında bilgi alabilir ve SGK göz lazer tedavisini karşılıyor mu, lazerle göz çizdirme kimlere yapılmaz? İçeriğimizde tüm bilgileri alabilirsiniz.

Göz Çizdirme Operasyonu Nedir? Ne Kadar Sürer?

Göz çizdirme, korneanın (gözün), dış tabakasının önünde bulunan dokunun tıraşlanmasıdır. İşlemin, uzman bir doktor tarafından yapılması en önemli kısımdır. Göz çizdirmenin yani lazer tedavisinin yapılacağı hastanenin hijyen koşulları, alt yapısı ve son teknoloji ürünlerinin kullanılması, tedaviyi olacağınız hastaneyi belirlemenizde dikkat etmeniz gereken hususlardır.

Lazerle göz çizdirme işlemi ortalama 15-20 dakika sürmektedir. Ağrı veya acı hissedilmeden operasyon dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır.

Devlet Hastanesinde Göz Çizdirme Fiyatları 2021

Devlet hastanelerinde lazer ile göz çizdirme işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Kullanılacak yöntem ve göz bozukluğu derecesine göre bu fiyatlar farklılık gösterir. Devlet hastanesinde göz çizdirme fiyatı ortalama olarak 2.500 TL ile 3.500 TL arasındadır. Gideceğiniz devlet hastanelerinden net bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2021 Ne Kadar? (Özel Hastaneler)

Lazerle göz çizdirme fiyatları 2021 yılında ortalama olarak 3.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Göz çizdirme ameliyatı ülkemizde aşağıdaki hastanelerde yapılmaktadır:

 • Göz Vakfı,
 • Dünya Göz,
 • Veni Vidi Göz Hastanesi,
 • Kudret Göz Hastanesi,
 • Batı Göz Hastanesi gibi özel hastanelerde göz ve göz hastalığı tedavilerinizin yanında lazer ile göz çizdirme işlemlerinizi de yaptırabilirsiniz.

Veni Vidi Göz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları

Veni vidi göz çizdirme fiyatları, ‘’No Touch Laser’’ tedavisi ile göze dokunulmadan, temas olmadan göz lazer tedavisini uygulamaktadır. No Touch Laser tedavisi ile astigmat göz çizdirme fiyatları, miyop ve hipermetrop tedavileri yapılmaktadır. No Touch Laser operasyonu 2021 fiyatı 4.490 TL’dir. Bu fiyat genel bir tedavi fiyatı olup tedavinin net fiyat bilgisi hastanede doktor muayenesi sonrası verilmektedir.

Detaylı bilgi için 444 0 481’i arayabilirsiniz.

İstanbul Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları 2021

Özel hastanede göz çizdirme işlemi yaptırmak isteyenler için bir diğer seçenek İstanbul Göz Hastanesi’dir. İstanbul Göz Hastanesi lazerle göz çizdirme fiyatı 2.000 TL – 2.500 TL arasında değişmekte, hastane fiyat politikasına göre bu ücret artabilmektedir. Hastanın yaşı, göz kusuru, hastalık derecesi ve birçok sebep operasyon ücretini artırabilmektedir.

Detaylı bilgi için 0530 372 74 14 Whatsapp danışma hattından iletişime geçebilirsiniz.

Dünyagöz Lazerle Göz Çizdirme

Dünyagöz, lazer göz ameliyatı için 13 çeşit yöntem uygulamakta ve miyop, astigmat ve hipermetop tedavilerini gerçekleştirmektedir. Hastanede yapılan lazer göz muayenesi kapsamlıdır ve yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir. Kişiye özel yöntemler uygulanmaktadır ve tedavideki temel amaç, hastanın uzun vadede en kaliteli bir şekilde görmesidir.

Dünyagöz’de lazerle göz çizdirme ameliyatı genel fiyat bilgisi alındığında 7.500 TL’dir. Bu fiyat, kapsamlı muayene olduktan sonra ve tedavinin hangi yöntemle gerçekleştirileceğine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Detaylı bilgi için 444 4 469’u arayabilirsiniz.

Özel Konyagöz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatı

Özel Konyagöz Hastanesi lazer tedavisi uygulayan özel hastaneler arasında yer almaktadır ve hastaya uygulanacak tedaviye göre göz çizdirme fiyatı değişmektedir. Genel olarak lazerle göz çizdirme operasyon ücreti 5.000 TL ile 9.000 TL arasında değişmektedir. Hasta muayene edilerek ameliyata uygun olup olmadığı tespit edildikten sonra tedaviye karar verilmektedir. Daha fazla bilgiyi Konyagöz Hastanesi Nalçacı şubesi için 0332 351 66 00’ı, Sancak şubesi için ise 0332 221 85 00’ı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kudret Göz Hastanesi Göz Çizdirme

Kudret Göz Hastanesi lazerle göz çizdirme işlemi genel fiyatı 5.500 TL’dir. Hastanenin ücret politikasına göre muayene sonrası fiyat değişikliği olabilmektedir. Detaylı bilgi için 444 4 544’ü arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Excimer lazer yöntemi ile tedavi uygulayan Kudret Göz Hastanesi, miyop ve astigmat gibi kırma kusurlarını belirli standartlara uygun şekilde düzeltmektedir. Hastaya ilk etapta ön tetkik ve muayene yapıldıktan sonra tedaviye karar verilmektedir. Kudret Göz Hastanesinde uygulanan diğer lazer göz çizdirme tedavileri şunlardır:

 • iDesign WaveFront
 • İLASIK
 • LASEK

Batı Göz Hastanesi Göz Çizdirme Ücretleri

Lazer ile yapılan göz ameliyatları, göz kusurlarını gidererek bireylerin yaşam kalitesini artırmaktadır. Lazer teknolojisi, sadece göz ameliyatlarında değil, birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bu teknoloji sayesinde hızlı ve ağrısız tedavi uygulanmaktadır. Batı Göz Hastanesi lazer göz ameliyatı fiyatları genel olarak 8.000 TL ile 12.000 TL arasında değişebilmektedir. Kapsamlı muayene sonrasında net fiyat size iletilmektedir.

Randevu almak ve lazerle göz çizdirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için 444 23 24’ü arayabilirsiniz.

Göz Vakfı Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2021

Göz Vakfı, Excimer LAser, Lasik, Lasik Extra ve Lasek gibi birçok tedavi yöntemi uygulamaktadır. Göz Vakfı göz çizdirme fiyatı 3.500 TL – 5.000 TL arasında olup muayene olduktan sonra kesin fiyat bilgisi verilmektedir. Randevu almak ve daha fazla bilgi edinmek için 0212 467 75 00’ı arayabilirsiniz.

SGK Göz Lazer Tedavisini Karşılıyor mu?

Lazer göz ameliyatlarının masraflarını SGK karşılamaz. SGK kapsamında yer almayan bir tedavi yöntemidir. Bu sebeple SGK göz lazer tedavisini karşılamaz. Belirli miktarlarda ücret ödeyerek göz çizdirme işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Göz çizdirme işlemi dışında göz kapağı düşük olan kişiler göz kapağı ameliyatı olarak bu sorunu çözümleyebilirler. Göz kapağı estetiği ameliyat fiyatları ne kadar? Hemen öğrenebilirsiniz.

Devlet Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Yapıyor mu?

Devlet hastanesinde lazerle göz çizdirme operasyonları, kornea rahatsızlığının durdurulması amacı ile yapılmaktadır. Hastanın kornea tabakasının ve göz kusurunun ameliyat için uygunluğu tespit edildiğinde, uzman doktor bulunması halinde ameliyat gerçekleşebilmektedir.

Lazerle Göz Çizdirme Kimlere Yapılmaz?

Lazer ile göz çizdirme işlemi her hastaya yapılmaz. Lazerle göz çizdirme işlemi kimlere yapılmaz öğrenebilirsiniz.

 • Romatizmal hastalıkları olan,
 • kuru göz sendromu,
 • Katarakt,
 • Glokom,
 • Keratokonus,
 • Bazı göz hastalıkları ve retina hastalıkları olanlar lazer ile göz tedavisi için uygun değillerdir.

Lazer Göz Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Lazer göz ameliyatı herkese yapılmamaktadır. Göz çizdirme kaç yaşında yapılır? Göz çizdirmek için tedaviye uygun olmak gerekmektedir. Hastaya yapılacak tetkikler ve muayene doğrultusunda, aşağıdaki kriterlere uygun olan kişilere tedavi uygulanabilmektedir:

 • 18 yaşından büyük olan kişiler
 • Kornea kalınlığı uygun olanlar
 • Hamile ya da emzirme döneminde olmayan kişiler
 • 6 diyoptriye kadar astigmatı olanlar
 • -10 diyoptriye kadar miyobu olanlar
 • +4 diyoptriye kadar hipermetropisi olan kişiler
 • Sistematik hastalığı bulunmayan kişiler (romatizma, diyabet vb.)
 • Gözlerinde kornea sivrileşmesi veya göz tansiyonu gibi başka bir hastalık olmayan kişiler

Göz Çizdirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle göz çizdirmede dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu işlem, bir tedavi olduğu için uzman kişiler tarafından kişinin göz yapısına uygun lazer tedavisi seçilerek yapılmalıdır. Hastanenin teknolojik olarak donanımı yeterli olmalı, tedavi uygulayacak olan doktorun vaka tecrübesine dikkat edilmeli, tedavi öncesinde gerekli tetkiklerin ve muayenenin yapılması gerekmektedir.

Göz çizdirme ameliyatı sırasında kullanılacak olan malzemelerin steril olmasına ve her hasta için ürünlerin özel açılmasına dikkat edilmelidir.

Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Lazer ile göz çizdirme fiyatları, hastaneden hastaneye, doktorun yetkinliğine ve uygulanan tedavi şekline göre değişkenlik göstermektedir. Hastanın rahatsızlığının türü, rahatsızlık seviyesi, göz kusuru vb. birçok neden tedavi ücretini değiştirmektedir. Ek olarak, hastanın genel sağlık durumu da fiyatı etkileyen etmen olabilmektedir.

Lazerle Göz Çizdirmenin Riskleri

Lazer göz ameliyatı, hastalar için hayat değiştirici bir niteliktedir. Diğer bütün cerrahi operasyonlardaki gibi, lazerle göz çizdirmede de riskler bulunmaktadır. Bu riskler en aza indirilebilir ve ortadan kaldırılabilir. Genel olarak lazerle göz çizdirmenin riskleri şunlardır:

 • Göz kuruluğu: Göz çizdirme operasyonundan sonra, göz kuruluğu sıklıkla görülmektedir. Fakat ameliyat öncesi hastalara gerekli tetkikler yapılmaz ise uzun vadeli bir soruna dönüşebilmektedir. Belirtileri ise yanma, ağrı ve buğulu görmedir.
 • Enfeksiyon: Tüm cerrahi prosedürler gibi göz çizdirmede de enfeksiyon riski vardır. Fakat lazer göz ameliyatında enfeksiyon riski son derece azdır. En yüksekten en düşüğe doğru enfeksiyon riski LASEK, PRK, blade-LASIK ve IntraLASIK olup en düşük riski taşıyan femtosaniye lazerdir.
 • Parlama ve çift görme: Birkaç hafta veya birkaç gün gece görmede zorluk yaşanabilmektedir. Artan ışık hassasiyeti, parlama ve çift görme gibi durumlar olabilmektedir.
 • Yetersiz düzelme: Tedavide lazer, gözünüzden çok az doku çıkarırsa, beklediğinizden daha net göremeyebilirsiniz. Yetersiz düzeltmeler miyop hastalarda daha yaygındır.
 • Aşırı düzelme: Lazerin gözünüzden çok fazla doku çıkarması da mümkündür. Aşırı düzeltmelerin düzeltilmesi, yetersiz düzeltmelere göre daha zor olabilmektedir.
 • Görme kaybı: Nadiren de olsa operasyon sonrasında görme kaybı ile karşılaşılabilmektedir.
 • Flep sorunları: Ameliyat sırasında arkaya katlamak veya flebi gözünüzün önünden çıkarmak, enfeksiyon ve aşırı yırtık gibi komplikasyonlara neden olabilir. En dıştaki kornea dokusu tabakası, iyileşme sürecinde flebin altında anormal şekilde büyüyebilir.

Yurtdışında Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları

Yurtiçi ve yurtdışı göz çizdirme operasyonlarının fiyatlarını karşılaştırmak isteyebilirsiniz. Her ülkenin kullanmış olduğu cihazlar farklılık göstermekte ve hastane ücretleri de buna göre değişmektedir. Fakat genel olarak bir hesaplama yapıldığında, Almanya’da lazer göz ameliyatı ortalama 800 £, Belçika’da 1000 £, ABD’de 2000 $ ve Avusturya’da 1000 £ civarındadır. Yurtiçinde ise 2021 lazerle göz çizdirme fiyatları 2.000 TL’den 12.000 TL’ye kadar değişkenlik göstermektedir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu