Dükkan Açmak

Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi 2020 Yılı Fiyatları

26.02.2020
Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi 2020 Yılı Fiyatları

Dövme hakkında yaptıran veya yaptırmayan herkesin bildiği konu, dövme sildirme işleminin dövme yaptırmaktan daha zor ve zahmetli olduğudur. Dövme yaptırırken çok iyi karar verilmelidir. Dövmenin boyutu, rengi ve anlamı iyice düşünülmeli çünkü bugün yaptırılıp birkaç gün sonra vazgeçilecek kadar kolay değildir. Sıkılgan insanların dövme sildirmeye daha çok başvurduğu da bilinmektedir. Dövme sildirme işleminin acısı kulaktan kulağa yayılmış ve çoğu insanın bu yüzden dövme yaptırma fikriden vazgeçmiştir. İlk defa dövme yaptıran kişinin karar verirken dövmenin rengi, dövmenin boyutu ve dövmenin nereye uygulanacağına dikkat etmesi gereklidir. Kişiden kişiye değişen acı hissi, renkli dövmelerde silme işlemi kolay yanıt vermemektedir. Birden bire gelen bir kararlar dövme yaptırdınız ve bir kaç yıl sonra çeşitli sebeplerden dolayı sildirmeye kadar verdiniz. Bu sebepler sıkılgan ruh haliniz, iş hayatınız ya da özel hayatınızla ilgili olabilir. Dövme sildirme işlemi ve 2020 fiyatları hakkında detaylı bilgiye yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Lazerle Dövme Sildirme

Dövme yaptırmak iyi düşülmeli ve iyi tercih edilmelidir. Bir zaman sonrasında anlamı kalmayacak olan dövmelerden vazgeçmemek için sizin için anlamını hiç yitirmeyecek dövme tercih etmelisiniz. Dövme içeriği kadar bölgesi de oldukça önemli detaylardandır. Genelde söylenti halinde olsa da dövmeyi sürekli görebileceğiniz bölgeye yaptırılmamasıdır. Kol bileklerine yapılmasındansa omuz bölgesi iyi bir tercih olacaktır. İnsanlar olarak hepimiz sıkılgan yapıdayız aynı kıyafetleri giymekten tek düze yaşamaktan sıkılırız. Dövmede bunun gibidir yaptırdığınız andan siz ölünceye kadar bedeninizde var olacak olan dövmeyi sürekli sürekli görmek kişiyi pek memnun etmez. Dövme yaptırmanın yaşı da oldukça önemlidir. Genellikle sık yapılan hatalardan biride ergenlik yaşlarında karşı cinse olan duygusal anlam yüklemesi sonrasında dövme yaptırılmasıdır. Kişilerin büyük bir çoğunluğu özel hayatlarında yaptırdıkları dövmeleri sildirmek istemektedirler. Kısacası dövme yaptırma konusu ince eleyip sık dokunulmasını gerektirir. Sildirme işlemleri ise lazerle yapılmaktadır.

Lazerle Dövme Sildirme

Dövme Sildirme İşlemi Uygulaması

Lazerle yapılacak olan dövme sildirme işlemleri seans seans yapılmaktadır. Seans aralıkları ortalama 2 – 2 buçuk ay olarak gerçekleşmektedir. Bu aralıklar dövmenin yapıldığı sene , büyüklük ve rengine göre değiliklik gösterebilmektedir. Lazerle silme işlem süresi ise dövmeye göre değişmektedir. Kısa ya da uzun süren lazerle dövme silme işlemleri bazen fazla seans uygulanabilmektedir. Dövme yaptırırken acı hissetmek bölgelere değiştiği gibi silme işlemlerinde de bölgeye göre hızlı ya da yavaş olabilmektedir. Gövde ve gövdeye yakında bölgelerin işlemi hızlı, uç kısımlar örnek vermek gerekirse parmaklarda uygulanacak lazerle dövme silme işlemi ise daha yavaş gerçekleşecektir. Dövme sildirme işlemi seanslar halinde oluştuğundan her seans başına yüzde 20 yüzde 25 oranında renkte açılma olmaktadır. Lazer uygulanan bölgede iz ve leke bırakılmadan yapılabilmektedir. Kişiden kişi göre farklılık bu durumda da söz konusudur. Bazı kişilerde dövme sildirmede uygulanan lazer azda olsa yakından görülebilecek şekilde iz bırakabilmektedir. Bazen küçük bir yazı ya da ufak bir sembolde silme işlemi kısa sürede cevap verirken boyut olarak büyük ve farklı renklere sahip olan dövmeler uzun seanslar halinde gerçekleşir. Lazer ile silinen bölgede işlem sonrasında bazı kişilerde ufak çaplı kanamalar olabilmektedir. Bölgede kanaması olan kişinin dövme üstünde kabuk toplanması yapar ve yaklaşık 2 hafta sonra bu kabuklanmalar dökülerek yok olmaktadır. Kabuk tutan ve kabukları dökülen bölgede dövme rengi çok daha fazla açılır. Bir kere lazerle sildirme işlemi yapılıp birde kabuk dökülmediğinde dövmeden kurtulunmuyor. Düzenli ve uzman kişi tarafından belirlenen aralıklarda seans halinde yok edilebilmektedir. Kabuk tutması kişiyi korkutsa da aslında olası bir durumdur. Lazer uygulanan dövmenin üzerine 2 gün su teması olamamalıdır. Dövmedeki yara iyileşip kendini toparlayıncaya kadar güneşten uzak kalınmalı ve önerilen kremler kullanılmalıdır.

Önemli konulardan bir diğeri ise dövmenin yaptırıldığı tarihtir. Her şeyde olduğu gibi dövmelerde eskimektedir. Dövmenin eskime süresi yaklaşık olarak iki yıldır. Yaptırıldığı tarih, dövme sildirme tarihinden iki yıl eski ise silme işlemi kolaylaşmaktadır. Üzerinden 5 yıl geçen dövme ise daha çok kolay silinmektedir. Dövme için kullanılmış derinin altına yerleşen boyaların kalitesi de lazerle sildirme işlemin etkilemektedir. Dövme sildirme kadar da mevcut dövmeyi yapan kişi tarafından iyi seçilmelidir. Profesyonel olarak yapılmış dövme kolay silinir fakat tecrübesiz kişiler tarafından yapıla dövme işlemleri ise daha zor olabilir. Lazerle dövme silme işlemi Q Switched Nd Yag lazer cihazı ile uygulanmaktadır. Farklı farklı başlıkları olan bu cihazda renkli dövme silme işlemi de başarılı olabilmektedir. Renklerine göre dövme silme işlemi farklılıklar göstermektedir. Siyah olan dövme boyasına göre renkli yapılan dövme daha zorluk yaratmaktadır. İşlemlerde gerekli olduğu takdirde kişinin talebi doğrultusunda dövme bölgesine krem ya da lokal anestezi gerçekleştirilmektedir.

Q Switched Nd Yag Lazer Cihazı

Dövme sildirme işlemleri Q-switched Nd YAG lazeriyle gerçekleşmektedir. Dövme sildirme işlemlerinde kullanılan en son ve en yeni cihazdır. Sadece siyah dövmeler için değil mavi ve kırmızı renkli dövmelerin silme işlemi bu lazer cihazı sayesinde yapılabilmektedir. Bu lazer cihazında ışın atımları yüksek enerjiyle beraber gerçekleşir. Diğer lazerle dövme silen cihazlardan daha etkili olan Q- switched Nd YAG lazer cihazıyla renkli dövmelerde güzel sonuç alınabilmektedir. Diğer cihazlar ise; Q-switched ruby ve Q- switched alexandritedir. Genel olarak bakıldığında bu üç lazer cihazı tamamıyla dövme silme işlemleri için üretilmiştir. Lazer cihazları haricinde dövme bölgesine jel ve krem gibi yabancı maddelerin uygulanması ciltte yanık ve lekeler oluşturmakta ve uzmanlar tarafından bu durum önerilmemektedir.

Lazer Yöntemi İle Dövme Sildirme 2020 Fiyatları

Lazer ile dövme sildirme işlemleri seanslar halinde ve belirli aralıklarla yapılmaktadır. Fiyatları oldukça merak edilen dövme sildirme işlemleri, kişinin dövmesinin büyüklüğüne , dövmenin bölgesine, yoğunluğuna ve rengine göre değişiklik göstermektedir. 2020 yılı için ortalama olarak lazer ile dövme sildirme işlemleri 950 TL ve 1.300 TL arasında değişmektedir. Mevcut dövmenize göre fiyat çıkarılacağından lazer uzmanları ile görüşüp fiyat hakkında net bir bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.