Dükkan Açmak

Lazer Epilasyon Fiyatları 2020 (Buz Seans Diode Tüm Vücut)

27.02.2020
Lazer Epilasyon Fiyatları 2020 (Buz Seans Diode Tüm Vücut)

Geçmişten günümüze kadar istenmeyen tüylerin yokedilmesinde birçok yöntem kullanılmaktaydı. Ağda ile iple ve traş bıçağı ile tüyler ne kadar alınsa da bir süre sonra eski haline geri döndüğü için kalıcı yöntemler daha çok tercih edilmektedir. Pürüzsüz ve tüysüz vücuda sahip olmak isteyenler çareyi lazer epilasyon yönteminde bulmuştur. Yüz bölgesi, dudak üstü, koltuk altı, kol, tüm bacak, göbek, genital ve bikini bölgesinde bulunan tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi tedavisi olan lazer epilasyon fiyatları da sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Kalıcı ve sağlıklı olduğu için kadın ve erkekler tarafından istenmeyen tüylerin giderilmesinde ve yok edilmesinde tercih edilen lazer epilasyon diğer yöntemlere göre acısız ve ağrısız olarak yapılmaktadır. Lazer epilasyon seans fiyatları uygulanacak olan bölgeye; yüz bölgesi, dudak üstü, koltuk altı, kol, tüm bacak, göbek, genital ve bikini ve kişinin kilo ve kıl yapısına uygun olarak ücretlendirilmektedir. Lazer epilasyon dermatolog, plastik cerrah ve medikal estetik hekimleri tarafından yapılmaktadır. Estetik ve güzellik merkezlerinde estetisyenler tarafından, hastanelerde dermatologlar ve plastik cerrahlar tarafından yapılan epilasyon fiyatları da kişiden kişiye ve uygulanacak olan bölgenin genişliğine göre değişiklik göstermektedir. Epilasyon uygulanacak bölge, cilt tipi ve rengi, kıl yapısı incelenir, uygulama yapılacak cihazın seçimi yapılır sonrasında kişiye yaklaşık olarak tüylerden kaç seansta kurtulacağının bilgisi verilir. Doğru lazer tipini seçmek başarı oranını doğrudan etkilediği için kişinin cilt rengine kıl yapısına en uygun olan uygulama tercih edilmelidir.

Lazer epilasyonun çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar en bilindik olanları, Ruby Lazer, Alexandrite Lazer, Diode Lazer ve Nd Yag Lazer dir. Alexandrite lazer estetisyenlerin en çok tercih ettiği lazer yöntemidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatları

Çok açık tenli kişilerde uygulanabilen bu yöntemde bronz tenli kişilere tavsiye edilmemektedir. Atış hızı yüksek olan bir lazer tipi olup uygulama zamanı kısa olmaktadır. Koltuk altı, genital, bacak bölgelerinde daha çok tercih edilir yüz, sırt gibi bölgeler için tercih edilmez.

Son zamanların en çok tercih edilen uygulaması Alexandrite lazerken şimdi bu yöntemlerin yanında son teknoloji acısız olan buz lazer yerini almıştır.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları 2020

Kalın tüylerin inceltilmesi alexandrite ile yapıldıktan sonra incelen tüylere buz lazer uygulanmaktadır. Klasik yöntemler ile yapılan uygulama yerini buz lazere bırakacağa benziyor. Buz lazer ağrısız ve acısız yanıksız acı eşiği az olan kişilere uygulanmaktadır. Buz lazer Cihazları olan Soprano ICE, Soprano Platinum, Soprano Titanium cihazlar ile uygulanan epilasyon işlemi nihayet en acısız, en hızlı ve en son teknolojisi devreye giriyor.  Klasik lazer de kılın yapısı ve rengi sorun olurken, buz lazer de kılın kalınlığı ve rengi sorun değil. Buz lazer cihazlarının başlıkları da diğerlerine nazaran  büyük olduğu için seans süreleri hem toplamda hem de seans başına oldukça kısalıyor. Kalın tüylerde önce alexandrite ile inceltme işlemi yapılıp daha sonra buz lazer ile işlem sona erdiriliyor. Buz lazer deriyi ve organları görmez sadece kıl kökünü tahrip eder. Gebelik durumunda ve emzirme döneminde uygulanabilen tek sistemdir. Acısız ağrısızdır. Her mevsimde uygulanabilir. Yüz bölgesi içi tercih edebileceğiniz son teknoloji tek uygulamadır. Dudak üstündeki en ince ve en görünmez tüylerde bile etkili sonuçlar vermektedir.

 • Uygulama: acısız ağrısız güvenli buz lazer epilasyon uygulaması sırasında cilt altına ısıtılarak kıl kökleri yakılır, ancak buz başlık sayesinde cilt soğutulduğu için acı hissi en aza indirilir.
 • Süre:15 dakikada kadın koltuk altı bölgesi buz lazer uygulamasını tamamlanabiliyor.
 • Seans: 5 hafta aralıkla 8 seans ta uygulama bitiriliyor. Anestezi krem gerekmez. Her cilt tipine uygulama yapılabildiği için bronz tene de uygulanabilmektedir.

Buz lazer uygulaması esnasında tedavi başlığının safir ucu buz gibi soğuk olduğu için ve cilde temas ettirildiğinde cildi -3 dereceye kadar soğutma yaparak kişide herhangi bir rahatsızlık vermemektedir.  Lazer epilasyonları arasında en etkili ve kalıcı olması, seansların güvenli ve konforlu bir şekilde geçmesi gibi nedenlerle buz lazer günümüzün en ideal epilasyon yöntemidir. Buz lazer en hızlı olarak yapılan epilasyon türüdür. Tüm vücut yaklaşık 35 dakika da tamamlanmaktadır. Yüz ucu başlığına sahip son teknoloji buz lazerde kulak içi, burun ve kaş arası gibi ufak bölgelere de temas edebilme özelliği sayesinde imkansız gibi görünen yerlerinde tedavisi mümkün olmaktadır. Ayrıca güneş ışığının zarar vermesi söz konusu olmadığından dört mevsim yaptırabilen tek uygulamadır.

Lazer İşlemi Kaç Seans Sürer?

Lazerin etkinliğini kılların yapısı ve uzunluğu etkilemektedir. Tüm vücutta tüylerin yapısı farklılık gösterdiğinden tek uygulama ile tüm tüylerden kurtulmak mümkün değildir. Aynı zamanda kişinin cilt rengi, cilt tipi de uygulanacak uygulamanın seansına doğrudan etki etmektedir. Seans sürelerini etkileyen bir diğer durum ise uygulama yapılan bölgenin genişliğidir. Dudak üstü gibi dar olan bölgelerde lazer epilasyon seansları kısa süre içinde biterken, tüm yüz uygulaması 10 dakika gibi sürede bitirilir. Bacaklara yapılacak uygulamalar da uzun saatler alır, iki bacak uygulaması bir buçuk saat sürerken, bikini bölgesi gibi yerlerde 15 dakika da işlem tamamlanır. Uygulama aralıkları olarak seans belirlenmesi kişinin cilt tipine, cilt rengi ve tüy rengine, bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterecektir. İki uygulama arasında yaklaşık 45 gün de bir seanslar belirlenir. 8 seans sonrası tüm tüyler yokedilir ve kişinin kalıcı tüysüz vücuda sahip olması sağlanır. Yine uygulama aralıklarına uzman kişilerin görüşleri doğrultusunda karar verilir, kişi toplamda 8 seans ödemesi yaparak yaklaşık 45 günde bir merkeze giderek uygulama sona erdirilir. Tüm seans sonunda kişilerde kalıcılığın süresinin ne kadar olduğu  sorgulanmaktadır.

Lazer Epilasyon Kalıcı mı?

Kişiye uygun olarak belirlenen tüm seansların sonunda istenmeyen tüy ve kıllardan tamamen kurtulmak mümkündür. Köklerin yakılarak yokedilmesi işlemi olan lazer epilasyonda kılların tekrar uzaması ve çıkması mümkün değildir. Lazer uygulamalarında kalıcılığın sağlanması için doğru cihazların kullanılması, uygulanan seansların aralığı ve süresi hızlı ve etkili sonuç almayı kolaylaştıracaktır.

Lazer epilasyon yapan bazı kliniklerin linkleri aşağıda yer almaktadır.

Lazer Epilasyon Yapılan Bölgeler ve Seans Süreleri

Tüm vücutta ve belirli bölgelerdeki epilasyon uygulama süreleri;

 • Tüm Bacak 45 dakika, yarım bacak 20 dakika,
 • Kol 20 dakika
 • Koltuk altı 20 dakika
 • Bikini bölgesi 20 dakika
 • Yüz 10 dakika
 • Dudak üstü 5 dakika
 • Çene 5 dakika
 • Tüm vücut 90 dakika sürmektedir. Bu süreler uygulanacak olan bölgenin büyüklüğüne göre değişir. Seans olarak belirlenecek olan uygulama aralıklarına uzman kişiler tarafından belirlenir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları 2020

Her cilt tipine, her kıl türüne, her yaşa uygun bir lazer epilasyon yöntemi bulunmaktadır ve herkese uygulama yapılabilmektedir. İstenmeyen tüylerinden tamamen kurtulmak isteyenler güzellik merkezlerinde, özel hastanelerde ve kliniklerde lazer epilasyon yaptırabilir. Kişinin kıl yapısına göre değişiklik gösteren fiyatlar hakkında ortalama bir lazer epilasyonun fiyatını vermek gerekirse;

 • Tüm Bacak 500 TL
 • Kol 300 TL
 • Koltuk altı 150 TL
 • Bikini bölgesi 200 TL
 • Yüz 150 TL
 • Dudak üstü 75 TL
 • Çene 75 TL
 • Tüm vücut 750 TL

Bu fiyatlar ortalama rakamlar olup, lazer epilasyon fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Diode Lazer Epilasyon Fiyatları (ortalama)

Koltuk altı diode lazer ile uygulanan 6 seans 300-400 TL. Arası
Genital  bölgeye diode  6 seans 700-1.000 TL. Arası
Yarım Alt Bacaklar BUZ uygulamaıs ile lazer epilasyon 6 seans 1.500 – 2.500 arası
Yarım alt bacak, genital bölge ve koltuk altı bölgesine buz lazer 6 seans 3.000 – 3.500 TL.
Bacaklar tamamı diode lazer 6 seans 3.000 – 3.500 TL. Arası

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.