Kuşadası Esnafı Krize Çare Arıyor!

Kuşadası Esnafı Krize Çare Arıyor!
565 kez okundu.

Türkiye’de yaşanan terör olayları, yurt dışı ülkelerinin Türkiye’ye uyguladığı tutumlardan dolayı ülkemize gelen turist sayısı bir hayli azaldı. Ülkemizin tatil noktaları arasında yer almakta olan Kuşadası’da turizm konusun da sıkıntılar yaşadığı gibi yine Kuşadası esnafı da zor günler geçiriyor. Kuşadası esnafı krize çare arıyor.

Turist sayısının azalması, yerli turizmcilerin havaların iyi gitmemesinden dolayı tatile çıkamaması ve terör olaylarının bitmek bilmemesinden dolayı bu sene turizm sektörü bir türlü canlanmadı. Turizm sektörünün canlanmaması ile Kuşadası esnafı da zor zamanlar geçiriyor. Sokakların adeta bom boş olduğu Kuşadası’nda esnaflar işleri tekrar canlandırmak istiyor Kuşadası esnafı krize çare arıyor.Çarşıda yaprak kıpırdamıyor

Kuşadası Ticaret Odası tarafından yapılan düzenlenen organizasyona Kuşadası esnafları büyük ilgi gösterdi ve esnaflar ile Kuşadası Ticaret Odası yetkilileri toplantı düzenledi. Yapılan toplantı da Kuşadası’nın turizm konusunda zor günler yaşadığı ve Kuşadası’nda yaprak kıpırdamıyor tabirleri kullanıldı. Krizin adeta kabus gibi esnafın üzerine çöktüğü şu sıralar Kuşadası esnafı krize çare arıyor.

Krize çare için komisyon kurulacak

Kuşadası Ticaret Odası ile esnaflar arasında yapılan görüşme sonucunda Kuşadası’nın tekrar canlanabilmesi ve esnafın kazanç elde edebilmesi için krize çare odaklı çalışacak komisyon kurulmasına karar verildi. Kuşadası esnafı krize çare arıyor. Krizin kısa zamanda engellenebilmesi ve önüne geçilebilmesi için krize karşı komisyon kuruldu. Kuşadası esnafı krize çare aramaya devam ettiği gibi krize çare komisyonu da krizin önüne geçilmesi ve esnafın işinin tekrar canlanması için çalışacak. Krize çare aranıyor. Kuşadası esnafı komisyon ile krize çare arıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git