Dükkan Açmak

Kuru Temizlemeci Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Kuru Temizlemeci Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Kuru temizlemeci dükkanları yıllardır varlığını devam ettirmekte olan iş kolları arasında yer almaktadır. Kuru temizlemeci işlerini yapanlar genel olarak emekli ya da az kazanca razı olan kişiler olarak görülebilmektedir. Kuru temizleme dükkanınız iyi yerdeyse güzel kazançlar getirebilir ancak çok iyi yerde değilse sizin için emekliyseniz güzel bir ek kazanç olabilir.

Kuru temizlemeci açmak isteyenlere tavsiyeler makalemiz aracılığı ile kuru temizleme dükkanı açmak isteyenlere neler yapması gerektiği, kuru temizleme dükkanlarının ne kadara mal olduğu, kuru temizleme dükkanlarının kazançları hakkında detaylar vereceğiz.

Kur temizleme dükkanları ne kadara açılır

Kuru temizleme dükkanı açmak isteyenlerin en sık sorduğu sorulardan bir tanesi kuru temizleme dükkanlarının ne kadar mal olduğudur? Peki kuru temizlemeci dükkanları ne kadara açılır? Kuru temizleme dükkanını sıfır bir dükkana açıyorsanız öncelikli olarak iç tasarımı gerçekleştirmeli, dükkanınızın tavan bölümüne boyu boyunca tüm dükkanı serecek şekilde demir taktırmalı (elbiseleri asmak için), kuru temizleme makinesi ve kurutma makinesi almanız gerekmektedir. Ortalama dükkan iç dekor ve masrafları dahilinde kuru temizleme dükkanları 25 bin TL’den başlayarak 150 – 200 bin TL’ye kadar masraf çıkabilmektedir. Bu masraflar iç dekor, tasarım, dizayn ve makinenizin kalitesine göre değişmektedir.Kuru temizlemeci dükkanı ne kadar kazanır

Kuru temizlemeci dükkanlarının ne kadar kazanacağı dükkanın konumu ve dükkan sahibinin girişgeliğine göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak elbiselerin 25 – 30 TL’den temizlendiği düşünülürse günde bir iş alan kişi ay da 900 TL kazanabileceği gibi günde 3 ve üzeri iş alanlar aylık 3 bin – 5 bin TL kazanabilmektedir.

Kuru temizlemeci dükkanı açarken bilinmesi gerekenler

Kuru temizlemeci dükkanı açmadan önce bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Dükkanınıza gelecek olan müşteriyi iyi ağırlamalı ve elbisesini kesinlikle iyi temizlemeniz gerekmektedir. Elbisesi iyi temizlenmeyen müşteri tekrar yıkanmasını isteyebilir. Müşteri memnuniyetine önem verirseniz elinizde ki iş sayısı sürekli olarak artacak ve dükkanınıza daha çok iş gelecektir. İş yerinizi güzel bir konumda açarak insanların görebileceği bir yerde olmalı ve elbiselerin temizliğinden sonra elbise hijyenine de önem vermelisiniz. Aksi halde müşteri sayınız giderek azalacaktır.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ