Kral Selman’dan 1.2 Milyon Dolarlık Hediye

Kral Selman’dan 1.2 Milyon Dolarlık Hediye
736 kez okundu.

İlk yurt dışı gezisini Suudi Arabistan’a yapan Donald Trump, bnu gezisi ile günlerce konuşulmuştu. Oldukça gösterişli şekilde karşılanan ve devlet nişanı verilen Donald Trump için ayrıca değeri 1,2 milyon dolar olan hediyelerin verildiği de ortaya çıktı.

Başkanlık koltuğuna oturduğu tarihten itibaren aldığı ve almak istediği kararlar ile yaptığı açıklamalarla gündemde olan ABD başkanı Donald Trump, ilk yurt dışı gezisini Suudi Arabistan’a yaptı. Birçok tartışma yaratan uygulaması ile Müslüman karşıtı bir politika izlediği ortada olan başkanın Suudi Arabistan ziyareti ise bu durumun tam tersi görüntülere sahne oldu.

280 Milyar Dolarlık Anlaşma YapıldıSuudi Arabistan ziyaretinde ABD ile 280 milyar dolarlık anlaşmaların yapıldığı öğrenildi. Bu büyük anlaşmalar karşısında da Suudi Kralı ve diğer yetkililerin ABD başkanını büyük bir gösteriş ile karşılaması ve el üstünde tutması ortaya çıktı. Yapılan görüşme sürerken günlerce manşetlerden düşmeyen olayların yaşandığı bu ziyaret bitmesine rağmen hala yeni bilgiler ortaya çıkıyor ve basında yer buluyor. Bu bilgilerden birisi de Suudi Arabistan ziyaretinde Donald Trump için verilen hediyelerin değerinin 1,2 milyon dolara ulaşmış olması.

Ziyaret sırasında elmas işlemeli bir kılıç, oldukça değerli bir elmas ve altından bileklik gibi hediyelerin bulunduğu da öğrenildi. Ayrıca Kral Selman tarafından ABD Donald Trump Kral Abdülaziz Devlet Nişanına layık görülmüştü.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git