Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Köyde Yaşayanlara İş İmkanları Sağlanıyor

Köyde Yaşayanlara İş İmkanları Sağlanıyor
1.075 kez okundu.

Günümüz köylerinde iş imkanlarının dar olmasından dolayı gençler köyden şehre göç etmektedir. Bunun önüne geçilmesi için hükümet çalışmalar yaparak köyde ki gençleri ziraat, tarım ve hayvancılığa yönlendirmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamasında istihdam seferberliği ile ilk 4 ayda bir milyona yakın kişiye istihdam sağlandığını duyurdu.

Köyde yaşayan gençlerin şehre gelmemesi ve köyde iş imkanı bulabilmesi için her türlü imkanı sağladıklarını belirten Bakan Mehmet Müezzinoğlu köyde yaşayanlara iş imkanları sağlanıyor açıklamasınad bulundu. Köyde yaşayan gençlere iş imkanlarının sağlanması ile köyden şehre göçün önüne geçilmesi sağlanacak.Tarım ve hayvancılık dersleri verilecek

Türkiye bilindiği üzere sanayi, tarım, bilişim, teknoloji vb. gibi pek çok alanda gelişmekte olan bir ülkedir. Tarım ve hayvancılığın azalmaması için hükümet çalışmalarına devam ediyor ve köyde yaşayanlara iş imkanları sağlanıyor. Köyde yaşayan gençlere hayvancılık ve tarım konularında eğitici dersler verilerek köy halkının bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Köyde ki gençlere bütçe ve bilinçlendirme konularında destek sağlanması ile köyde ki gençlere iş imkanları sağlanıyor. Bu sayede köyde ki genç şehre gelmediği gibi tarım ve hayvancılık alanında ki gelimeler sayesin de iç pazarda ki fiyatların da dengede tutulması hedeflenmektedir.

Hükümetin yaptığı çalışmalar ile köyde yaşayanlara iş imkanları sağlanıyor ve gençlere sağlanan iş imkanları doğrultusunda gençler tarım ve hayvancılık yapabiliyor. Bu sayede köyde ki gençler de kendi işleri sayesinde para kazanabilmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git