Köy Yumurtası Satmanın Maliyeti ve Kar Oranı

Köy Yumurtası Satmanın Maliyeti ve Kar Oranı
23.411 kez okundu.

Günümüzde organik olarak bulunan besinler neredeyse gündelik hayatta tükettiğimiz besinlerden tamamen ayrışmış durumdadır. Öyle ki organik esin tüketiminde bulunmak için sadece organik gıda satışı yapan marketlere ve mağazalara giderek sadece belirli alanlardan organik ürün temin etmekteyiz. Bizler için protein kaynağı olan ve oldukça tercih edilen besinlerden bir tanesi de yumurta satmak. Yumurta tüm sofralarda mutlaka aranan ve bir çok tatlı, hamur işi tarifinde kullanılan malzemelerdendir. Bu açıdan sürekli ihtiyaç gerektirir. Tüketmiyor olsanız bile illaki bir şeyin içine katmaktasınız.

Toptan olarak köy yumurtası veya organik farklı ürünlerin yanında bu iş oldukça karlı bir iş olabilir. Her ne kadar yaşam koşulları kötüye gitse de özellikle annelerin organik ürünlere karşı hassasiyet gösterdiğini gözlemlemekteyiz.

İş ile ilgili bilgi edinin

Yumurta işi yapmak için ilk olarak sektörü tanımalısınız. Organik  yumurta satmak kapsamında elde ettikleri karı, ne kadara satıldığını ve ne kadar talep gördüğünü araştırmalısınız.

Kanunları öğrenin

Yumurta satma işi için gerekli uygulamaları gerçekleştirmek adına ruhsat ve izin belgelerini hazırlamanız gerekmektedir. Eğer ki yumurtalarınızı organik olarak pazarlayacaksanız o vakit organik ürün standartlarına uyarak masraflı işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İş planı oluşturun

İş planlaması her zaman bireyi başarıya götürür. Neyi ne zaman, ne kadar, nasıl tüm bu sorularınıza cevap olacak işlemleri gerçekleştirmenin yarısı planlayıp faaliyete geçmek olacaktır. Bu açıdan iş planınızı oluşturarak bu plan kapsamında ilerleyin.

Kaç tane tavuk yetiştireceğinizi hesaplayın.Her hafta satacağınız tavuk yumurtası için kaç tane tavuğa ihtiyacınız olduğunu iyi bilmelisiniz. 10 düzine yumurta için yaklaşık 30 -35 tavuk yeterli olmaktadır.

Yumurta işi ile ilgili planlamalar bunlar ile sınırlı kalmıyor bu yüzden çok çalışmanız ve bir şeyler yapabilmeniz için yumurtalardan ne kadar kar ettiğini belirleyin.

Tavukları beslemek ve satışa hazırlamak

Tavuklarınıza yumurtlamaları ve yumurtalarının lezzetli olabilmesi için gerekli ortamı sunmalısınız. Öyle ki geniş otlaklarda beslenen tavuklar hem daha lezzetli hem daha fazla yumurtlamaktadır. Yumurtaların sarısı her ne kadar koyu renkte ise o kadar taze ve lezzetli olduğu gözlemlenmektedir. Üretkenliğini belirlemek için gerekli olan bir diğer bilgi ise tavukların ırkını bilmektir. Tavuklarınızın ırkını belirleyerek üretkenliği ile ilgili çözümler sağlayabilirsiniz. Mevsim değişikliklerinin tavuklarınızın düzenini etkilememesi için onlara gereken ışık takviyesi ve benzeri uygulamalarda yardımcı olmalısınız.

Yumurtalarınız da her hangi bir zehirleme durumunun meydana gelmemesi için en etkili süreç temizleme ve toplama işlemindedir. Bu açıdan yumurtalarınızı nasıl temizleyeceğinizi iyi kestirmelisiniz.

Yönetmeliğe uygun olarak toplanan yumurtalarınızı gerekli görüldüğü şekilde paketleyerek logonuzun üzerinde bulunduğu baskı ile veya farklı şekilde ambalajlayarak paketleyebilirsiniz. İlgili resmi belgeler doğrultusunda artık yumurtalarınızı satışa sunabilirsiniz.

Toptan Köy Yumurtası ve tedarikçi firmalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bugün İstanbul’ da köy yumurtasının 1 TL. Anadolu’ da ise 0,40 TL. olduğunu düşünün. Para kazanmak için, neyi bekliyorsunuz.Köy Yumurtası Satmanın Maliyeti ve Kar Oranı Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. y.mimar/serdar dedi ki:

  mavi & yeşil organik yumurta yetiştiriciliği yapmak için ortaklar arıyorum (mesaj yazın)

 2. Müslüm yiğit dedi ki:

  Merhaba köy yumurtası işine girmek istiyorum.irtibat kurarsanız sevinirim

 3. Ali dedi ki:

  Yerin nerde emir

 4. Emir dedi ki:

  Koy yumurtasi tedarik ederim 50 krustan

  1. Murat dedi ki:

   Telefon numaranı verir misin?

 5. Ferhat dedi ki:

  Organik yumurta dukkan acmak istiyorum

 6. yumurta satısı dedi ki:

  merhabalar koy yumurtası ıle satıs yapmk ıstıyorum.ırtıbata gecebılırmıyız. emaıl adresımı yazdım.

Sayfa başına git