KOSGEB

Kosgeb İş Planı Örnekleri (27 ADET HİBE ALAN)

Kosgeb online girişimcilik dersinde Kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı, Kosgeb veritabanına nasıl kayıt olunacağı, iş planında bulunması gereken konular, Kosgeb iş planında mutlaka doldurulması gerekenler, Kosgeb iş planı örnekleri ile sizlere anlatılacaktır. Bu kapsamda online eğitimlere katılmadan önce iş planı hazırlayabilmek için herhangi bir danışmanlık firmasına para vermeniz yersizdir. Girişimciler çokça duymuş oldukları KOSGEB onaylı iş planı hazırlanması nasıl yapılacağı nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizlere anlatmakla beraber büyük bir işçilikten sizleri kurtarıp hazırdan olan 27 adet hibe almış KOSGEB iş planı örneklerimizden kolayca indirebileceksiniz. Bu içeriğimizde KOSGEB is Planı hazırlamak isteyen girişimciler için boş iş planı ve daha önceden doldurulmuş kesin onay alan çeşitli sektörlerde cafe, inşaat, e-ticaret vb. gibi İs planı Örnekleri pdf, Excel, doldurulmuş iş planı ve boş iş planı indir 2021 tüm detayları bulunmaktadır.

Hazır İş Planı Örnekleri ( WORD, EXCEL, PDF FORMU İNDİR)

Aşağıda bulunan Kosgeb iş planı örneklerini bilgisayarınıza indirerek, hazırlamış olduğunuz iş planı ile karşılaştırabilirsiniz. Kurum tarafından verilen hibe ve desteklerin, gerek mevzuata gerekse piyasa koşullarına göre uğrayabileceği değişim nedeniyle, iş planının en doğru şekilde hazırlanması için Kosgeb Hizmet Merkezlerine başvurmanız en doğrusu olacaktır. Daha önce Kosgeb için hazırlanmış olan iş planı ve projeleri indirebilir veya danışmanlık hizmeti veren firmalara internet üzerinden başvurabilirsiniz.

KOSGEB KESİN ONAY ALAN İŞ PLANI ÖRNEKLERİ 2021

Kosgeb’ten farklı sektörlerde kesin onay alan iş planı ve projelerinin sitemize yükledik. iş planı örnekleri indir linklerine tıklayarak daha önceden doldurulmuş ve kesin onay almış bu iş planlarını bilgisayarınıza indirerek bu örnekler üzerinden fikir alarak, kendi iş projenize uyarlayarak kendi iş planınızı oluşturabilirsiniz.

GİRİŞİMCİLİK Dersi proje örneklerine uygun olarak daha önceden kesin onay almış olan giyimi gıda, imalat, inşaat, yapı denetim bina cafe, yazılım, bilgisayar, mağaza elektrik sektörü, ticari işletme, satış e-ticaret iş planı örneği ve benzer hizmetler sektörlerinde örnek alabileceğiniz KOSGEB iş Planı örnekleri 2021;

Oto yıkama iş planı

Cafe iş planı

Tekel bayi iş planı

Oto yedek parça iş planı

Pastahane iş planı

Bayan ya da erkek kuaförü iş planı

Ayrıca;

 • Bakkal, büfe, şarküteri, market belirli bir mal için hazırlanan mağazalarda perakende ticaret için
 • Ev yemekleri Lokantası,
 • Triko satış mağazası iş planı, (trikocular)
 • Bayan giyim mağazası iş planı
 • Toptan Kültür Mantarı Satışı
 • Kahve ve Çayın İşlenmesi
 • Halı yıkama iş planı
 • İnternet kafe
 • Lokanta iş planı (Yöresel yemekler olabilir) iş planları da bulunmaktadır.

Kosgeb’ e sunmak istediğiniz iş planı örneğinizi, sitemizden indirmiş olduğunuz örneklere göre hazırlayabilir, gerektiğinde Kosgeb Hizmet Merkezlerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ancak iş planı hazırlamaya ayırabilecek zamanınız yok ise veya iş planı hazırlamayı bilmiyor iseniz, bu konuda hizmet veren Kosgeb hibe kredi danışmanlık firmalarına başvuruda bulunabilirsiniz. Destek veren firmalar, sizlere belirli tutarlar karşılığında iş planı hazırlayacaktır. KOSGEB resmi sitesinden bir çok iş planı örneğine ulaşabilirsiniz.

KOSGEB iş Planı Hazırlama Aşamaları(indir doldur)

İş planı hazırlarken dikkatli olmalısınız. Çünkü örneğin Kosgeb’ e başvurduğunuzda bu iş planına göre destek alacaksınız. Bu sebeple iş planını internetten indirerek işe başlamayın. Çünkü iş planınız size özgü olmalıdır. Kendi cümleleriniz ile hazırlanmış ve sizin işletmenizin bilgilerini içermesi gerekmektedir. İşletmenizi kurmadan önce ilk aşamada kendinize bazı sorular sormanız ve bunlara cevap aramanız gerekiyor. İlk olarak faaliyet alanınızı dukkanacmak.com  belirlemek durumundasınız. Bu alana karakter olarak uygun olduğunuzu ve çalışma koşullarına uyum sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, faaliyete başlayın. İzin almanız gereken resmi kurumlar hakkında bilgi edinin. Size lazım olan araç ve gereçlerin listesini çıkarın. Personel ve kira giderlerini hesaplayın. Yer tespitinde bulunun. Fiyat politikası belirleyin. Kısacası ilk aşamada kendinize kabataslak bir maliyet hesaplaması yapın. Elinizdeki sermaye ile bu işi yapıp yapamayacağınızı tahlil edin. Şayet yeterli değilse, finansal kaynak elde edebileceğiniz alanlara yönelin. Banka kredileri ya da Kosgeb kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Girişimcilik Dersi İş Planı Örnekleri Başlıkları

İş planınızda bulunması gereken başlıklar vardır. Bu başlıklar;

İşinizin Tanımı: İlk aşama olan işin tanımında, yapmayı planladığınız iş ile alakalı kısa bir giriş yapın. İşletmenizin yaptığı iş, hedef kitlesi, müşteri politikası, misyon ve vizyonu bu kısımda özet şeklinde ifade edilmelidir.

Girişimci Bilgileri: İkinci aşamada girişimci bilgilerine yer vermeniz gerekmektedir. Girişimci bilgilerinde kendi kişisel özelliklerinizden, deneyimlerinizden, sertifika ve belgelerinizden bahsetmeniz gerekmektedir. Bu sektöre uyumunuz açısından önemli bir detaydır. Karakter özelliklerinizden de bahsetmelisiniz. Yoğun iş temposuna ayak uydurabileceğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Pazarlama ve Satış Kuralları: Bu aşamada işletme kuralları belirtmelisiniz. Vereceğiniz hizmet ya da pazarlayacağınız ürün ile alakalı kısa, orta ve uzun vadede hedefler belirlemeniz gerekiyor. Pazarlama kurallarını bildiğinizi ve sektöre hakim olduğunuzu bu aşamada iyi ifade edin.

Finansal Tablolar: Ticaret ile ilgileniyorsanız iktisat konularına az da olsa hakim olmanız gerekiyor. Kendinize bir fiyat politikası belirleyin. Gelir ve gider tabloları oluşturun. Aylık harcama çizelgeleri hazırlayın.

Rekabet Gücü: Rekabet gücünüzü sektörde var olabilmek için en yüksek seviyede tutmanız gerekiyor. İşletmenizi kurduğunuz mekan çok önemli. Çevresel olarak bunu iyi tahlil etmeniz gerekiyor. Bulunduğunuz çevrede aynı sektörde köklü bir firma da olabilir.

Organizasyon Şeması: Yönetici olarak bir organizasyon şeması hazırlayın. Kaç kişi çalıştıracağınızı belirleyin ve çalışanların görev dağılımlarına da bu şemada yer verin.

İnternet üzerinden bulabileceğiniz örnek iş planlarını da inceleyin. Bu iş planlarından kesin onay alan örnekleri sizler için sitemize yükledik. Daha önceden doldurulmuş iş planını kendi boş iş planınıza uyarlarken kendi iş fikrinizi hayata geçirmek için yukarıda ki başlıklara uygun bir şekilde doldurun Unutmayın; Her işletme aynı standartta olacak diye bir kaide yoktur. Bun iş planları sadece size yol gösterici olabilir. Sizi doğru yola iletmesi mümkün olmayabilir.

Ancak hangi sektörde faaliyet gösterecek olursanız olun, kesinlikle yola bir iş planı hazırlayarak başlayın. Kosgeb’ in destek verdiği sektörleri inceleyin ve destek verilen sektörler ile ilgili hazırlayacağınız iş planını kuruma sunun. Kurumun hazırladığınız iş planına onay vermesi halinde 2021 yılında Geleneksel ve İleri Girişimciler için verilen 60 bin lira ve 360 bin lira tamamı geri ödemesiz hibe desteklerinden sizde yararlanın.

48 Yorum

 1. İLGİLİLERİN DİKKATİNE OTOMOTİV SEKTÖRÜNE KALİFİYE ELEMANLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUM BUNUN İÇİN GÜÇLÜ DESTEĞE İHTİYAÇ DUYDUĞUMDAN YARDIMCI OLMANIZI VE BU İŞ İÇİN GEREKLİ İMKANLARIN TARAFIMA SAĞLANMASINI ARZ EDERİM ŞİMDİDEN İLGİLENEN KİŞİLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM…

 2. Tuhafiye açmak istiyorum KOSGEB kredilerine başvurularım kabul olur mu tam bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum

 3. Internet kafe ve Playstation kafe tarzi gibi acmak istiyorum ve bunun hakkinda yapmam gereken nelerdir kosgeb den yararlanmak istiyorum benim icin cok güzel fırsat olur herseyi sifirdan almak istiyorum

  1. Bu tarz bir yer bende açmak istiyorum nasıl yapılabilir ki ? küçük bir şehirde yaşıyorum 40 bin kadar nüfuslu Side makinalarla güzel bir eğlence mekanına olabilor. Fikirlerinizi alabilirim

 4. Dekorasyon boya. Parke Kartonpiyer yağlı boya kaynak işleri yapiyorum bu işler üstüne işyeri açmak istiyorum sentetik boya uzmanlığı sertifika mevcuttur

 5. İç ve dış cephe boya laminat parke Kartonpiyer ve kaynak işleri yaptım ustalığın bunlar ustune

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün