KOSGEB

Kosgeb İş Planı Örnekleri (27 ADET HİBE ALAN)

Kosgeb online girişimcilik dersinde Kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı, Kosgeb veritabanına nasıl kayıt olunacağı, iş planında bulunması gereken konular, Kosgeb iş planında mutlaka doldurulması gerekenler, Kosgeb iş planı örnekleri ile sizlere anlatılacaktır. Bu kapsamda online eğitimlere katılmadan önce iş planı hazırlayabilmek için herhangi bir danışmanlık firmasına para vermeniz yersizdir. Girişimciler çokça duymuş oldukları KOSGEB onaylı iş planı hazırlanması nasıl yapılacağı nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizlere anlatmakla beraber büyük bir işçilikten sizleri kurtarıp hazırdan olan 27 adet hibe almış KOSGEB iş planı örneklerimizden kolayca indirebileceksiniz. Bu içeriğimizde KOSGEB is Planı hazırlamak isteyen girişimciler için boş iş planı ve daha önceden doldurulmuş kesin onay alan çeşitli sektörlerde cafe, inşaat, e-ticaret vb. gibi İs planı Örnekleri pdf, Excel, doldurulmuş iş planı ve boş iş planı indir 2021 tüm detayları bulunmaktadır.

Hazır İş Planı Örnekleri ( WORD, EXCEL, PDF FORMU İNDİR)

Aşağıda bulunan Kosgeb iş planı örneklerini bilgisayarınıza indirerek, hazırlamış olduğunuz iş planı ile karşılaştırabilirsiniz. Kurum tarafından verilen hibe ve desteklerin, gerek mevzuata gerekse piyasa koşullarına göre uğrayabileceği değişim nedeniyle, iş planının en doğru şekilde hazırlanması için Kosgeb Hizmet Merkezlerine başvurmanız en doğrusu olacaktır. Daha önce Kosgeb için hazırlanmış olan iş planı ve projeleri indirebilir veya danışmanlık hizmeti veren firmalara internet üzerinden başvurabilirsiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

KOSGEB KESİN ONAY ALAN İŞ PLANI ÖRNEKLERİ 2021

Kosgeb’ten farklı sektörlerde kesin onay alan iş planı ve projelerinin sitemize yükledik. iş planı örnekleri indir linklerine tıklayarak daha önceden doldurulmuş ve kesin onay almış bu iş planlarını bilgisayarınıza indirerek bu örnekler üzerinden fikir alarak, kendi iş projenize uyarlayarak kendi iş planınızı oluşturabilirsiniz.

GİRİŞİMCİLİK Dersi proje örneklerine uygun olarak daha önceden kesin onay almış olan giyimi gıda, imalat, inşaat, yapı denetim bina cafe, yazılım, bilgisayar, mağaza elektrik sektörü, ticari işletme, satış e-ticaret iş planı örneği ve benzer hizmetler sektörlerinde örnek alabileceğiniz KOSGEB iş Planı örnekleri 2021;

Oto yıkama iş planı

Cafe iş planı

Tekel bayi iş planı

Oto yedek parça iş planı

Pastahane iş planı

Bayan ya da erkek kuaförü iş planı

Ayrıca;

 • Bakkal, büfe, şarküteri, market belirli bir mal için hazırlanan mağazalarda perakende ticaret için
 • Ev yemekleri Lokantası,
 • Triko satış mağazası iş planı, (trikocular)
 • Bayan giyim mağazası iş planı
 • Toptan Kültür Mantarı Satışı
 • Kahve ve Çayın İşlenmesi
 • Halı yıkama iş planı
 • İnternet kafe
 • Lokanta iş planı (Yöresel yemekler olabilir) iş planları da bulunmaktadır.

Kosgeb’ e sunmak istediğiniz iş planı örneğinizi, sitemizden indirmiş olduğunuz örneklere göre hazırlayabilir, gerektiğinde Kosgeb Hizmet Merkezlerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ancak iş planı hazırlamaya ayırabilecek zamanınız yok ise veya iş planı hazırlamayı bilmiyor iseniz, bu konuda hizmet veren Kosgeb hibe kredi danışmanlık firmalarına başvuruda bulunabilirsiniz. Destek veren firmalar, sizlere belirli tutarlar karşılığında iş planı hazırlayacaktır. KOSGEB resmi sitesinden bir çok iş planı örneğine ulaşabilirsiniz.

KOSGEB iş Planı Hazırlama Aşamaları(indir doldur)

İş planı hazırlarken dikkatli olmalısınız. Çünkü örneğin Kosgeb’ e başvurduğunuzda bu iş planına göre destek alacaksınız. Bu sebeple iş planını internetten indirerek işe başlamayın. Çünkü iş planınız size özgü olmalıdır. Kendi cümleleriniz ile hazırlanmış ve sizin işletmenizin bilgilerini içermesi gerekmektedir. İşletmenizi kurmadan önce ilk aşamada kendinize bazı sorular sormanız ve bunlara cevap aramanız gerekiyor. İlk olarak faaliyet alanınızı dukkanacmak.com  belirlemek durumundasınız. Bu alana karakter olarak uygun olduğunuzu ve çalışma koşullarına uyum sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, faaliyete başlayın. İzin almanız gereken resmi kurumlar hakkında bilgi edinin. Size lazım olan araç ve gereçlerin listesini çıkarın. Personel ve kira giderlerini hesaplayın. Yer tespitinde bulunun. Fiyat politikası belirleyin. Kısacası ilk aşamada kendinize kabataslak bir maliyet hesaplaması yapın. Elinizdeki sermaye ile bu işi yapıp yapamayacağınızı tahlil edin. Şayet yeterli değilse, finansal kaynak elde edebileceğiniz alanlara yönelin. Banka kredileri ya da Kosgeb kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Girişimcilik Dersi İş Planı Örnekleri Başlıkları

İş planınızda bulunması gereken başlıklar vardır. Bu başlıklar;

İşinizin Tanımı: İlk aşama olan işin tanımında, yapmayı planladığınız iş ile alakalı kısa bir giriş yapın. İşletmenizin yaptığı iş, hedef kitlesi, müşteri politikası, misyon ve vizyonu bu kısımda özet şeklinde ifade edilmelidir.

Girişimci Bilgileri: İkinci aşamada girişimci bilgilerine yer vermeniz gerekmektedir. Girişimci bilgilerinde kendi kişisel özelliklerinizden, deneyimlerinizden, sertifika ve belgelerinizden bahsetmeniz gerekmektedir. Bu sektöre uyumunuz açısından önemli bir detaydır. Karakter özelliklerinizden de bahsetmelisiniz. Yoğun iş temposuna ayak uydurabileceğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Pazarlama ve Satış Kuralları: Bu aşamada işletme kuralları belirtmelisiniz. Vereceğiniz hizmet ya da pazarlayacağınız ürün ile alakalı kısa, orta ve uzun vadede hedefler belirlemeniz gerekiyor. Pazarlama kurallarını bildiğinizi ve sektöre hakim olduğunuzu bu aşamada iyi ifade edin.

Finansal Tablolar: Ticaret ile ilgileniyorsanız iktisat konularına az da olsa hakim olmanız gerekiyor. Kendinize bir fiyat politikası belirleyin. Gelir ve gider tabloları oluşturun. Aylık harcama çizelgeleri hazırlayın.

Rekabet Gücü: Rekabet gücünüzü sektörde var olabilmek için en yüksek seviyede tutmanız gerekiyor. İşletmenizi kurduğunuz mekan çok önemli. Çevresel olarak bunu iyi tahlil etmeniz gerekiyor. Bulunduğunuz çevrede aynı sektörde köklü bir firma da olabilir.

Organizasyon Şeması: Yönetici olarak bir organizasyon şeması hazırlayın. Kaç kişi çalıştıracağınızı belirleyin ve çalışanların görev dağılımlarına da bu şemada yer verin.

İnternet üzerinden bulabileceğiniz örnek iş planlarını da inceleyin. Bu iş planlarından kesin onay alan örnekleri sizler için sitemize yükledik. Daha önceden doldurulmuş iş planını kendi boş iş planınıza uyarlarken kendi iş fikrinizi hayata geçirmek için yukarıda ki başlıklara uygun bir şekilde doldurun Unutmayın; Her işletme aynı standartta olacak diye bir kaide yoktur. Bun iş planları sadece size yol gösterici olabilir. Sizi doğru yola iletmesi mümkün olmayabilir.

Ancak hangi sektörde faaliyet gösterecek olursanız olun, kesinlikle yola bir iş planı hazırlayarak başlayın. Kosgeb’ in destek verdiği sektörleri inceleyin ve destek verilen sektörler ile ilgili hazırlayacağınız iş planını kuruma sunun. Kurumun hazırladığınız iş planına onay vermesi halinde 2021 yılında Geleneksel ve İleri Girişimciler için verilen 60 bin lira ve 360 bin lira tamamı geri ödemesiz hibe desteklerinden sizde yararlanın.

48 Yorum

 1. Proje hazırlamak için kime gitmemiz gerekiyor kendim girisimcilik kursuna katıldıktan sonra hazirlayamaz mıyım? Sonuçta işi kuracağım yer bir dükkan olucak ve içerisine neler yapmam gerektiği konusunda her şey aklımda

 2. Hakan bey alacağımız hibe veya destek kredilerinin kullanırken faturalandırmak zorundamıyız mesela ben büyük baş hayvancılık düşünüyorum şartlar çok kolay gibi gelmedi bana

 3. Kosgep kursuna katılım olmak için çalışmıyor olmak yani sigortası olmaması gbi bi şey söz konusu mu acaba

 4. Hakan bey ben kursa katıldım iş duzenim kurulu acaba kosgep isi yalıtım sistemleri Dış Cephe mantolama ya destek veriyomu ?

 5. bende kuruyemişçilik üzeri başvuru yaptım 70 bin tl ye kadar kredi onaylandı adresime gelen kargo 240 tl karşılıgında egitim paketi vermek istedi ben almadım madem devlet durumumuzun olmadıgını bilip kredi veriyorsa o zaman bu 240 tl ne oluyor acaba

 6. Ben sertifikalı yeni aldım ama iş planı yazmayı bilmiyorum ama işim de çok iddialıyım bana yardımcı olursanız sevinirim

 7. Konya ticaret odasinin Kosgeb kursundan iki yil once sertifika almistim. Kosgeb ten girişimcilik ve yeni iş kurma fikirleri konusunda pek araştırma imkanım olmadı. Aklımda olan fikir kültür mantarı yetiştiriciliği . Maliyeti ve piyasası bakımından akla yatkın geliyor. Bu konuda kosgeb in bir desteği varmı yararlanabilecegimiz bilgilere ihtiyacımız var.

  1. sertifika alalı 2 yıl olduysa sıkıntı olabilir. galiba 1 yıl içinde iş kurman gerekiyor.

   1. Anonim, herhangi bir süresi yok bu desteğin. Sertifikayı al istersen 10 yıl sonra kur.

  2. bende belgemi yeni aldım. fakat en son güncellemeden sonra tarım konusunda kosgeb destek vermiyor. ama belgenizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. zaman sınırlaması yok

  3. Mantar yetiştiriciliği tarım bakanlığının faaliyet alanı olduğu için kosgeb destek vermiyor.

  4. sertifika aldıktan sonra iş yerinizi açmadıysanız süre sınırınız yok,işyeri açtıktan sonra 2 yıl içerisinde projenizi ve iş planınızı hazırlayarak müracaat etmelisiniz.

 8. KOSGEB iş planı hazırlama konusunda gerçekten çok değerli bilgiler. İster imalat ister hizmet bazlı olsun kuracağınız yeni işletme için destek almanız için ilm şartın uygulamalı girişimcilik eğitimi almak olduğunu unutmayın.

  1. Mehmet Bey maalesef KOSGEB,hiç bir şekilde araç, taşıt, bina, hammadde için destek sağlamamaktadır.

 9. ikamet ettiğim ilçede kitap okuma kafesi açmak ve işletmek istiyorum.plan ve projem bile hazır ancak kosgeb süreci konusunda bilgim yok.yardımcı olabilirmisiniz

  1. kosgebin sitesine girin kurs tarihlerini bulun şehir şehir çıkar tarihleri ve nereye başvurcağınız yazar..mülakata çağırılacaksınız.mülakatı geçerseniz girişimcilik kursu alacaksınız..iş planı nasıl yazılır öğreniceksiniz..başarılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün