KOSGEB ile Yöresel Yiyecekler Lokantası Açtı

KOSGEB ile Yöresel Yiyecekler Lokantası Açtı
919 kez okundu.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde aldığı KOSGEB desteği ile yöresel yemekler yapmak için bir iş yeri açtı ve işletmesinin başarısı ile birçok kadına örnek oldu. 35 yaşındaki Ülkü Kayaoğlu bundan beş sene önce KOSGEB tarafından düzenlenen eğitimlere ve sertifika programlarına katılarak girişimcilik eğitimi aldı ve projesinin onaylanması ile 30 bin liralık bir hibe yardım aldı.

Aldığı hibe yardım ile bir iş kurmak için kolları sıvaya Kayaoğlu, evinde ve çevresine yaptığı yiyeceklerin ve böreklerin çok beğenilmesinden yola çıkarak bu konuda bir iş yeri açmak için çalışmalara başladı. Konu hakkında açıklama yapan kadın girişimci, evde yaptığı yiyeceklerin, börek ve poğaçaların çok beğenilmesi nedeni ile bunun ticaretini yapabileceğini düşündüğünü anlatıyor.Bu konuda KOSGEB destekleri olduğunu öğrendiğinde hemen başvurular yaparak öncelikle eğitimler ve programlara katıldığını anlattı. Bu sürede girişimcilik konusunda eğitimler alan Kayaoğlu, projesini hazırlayarak onayı aldıktan sonra da işyerinin açılması için çalışmalara başladığını anlatıyor.

Bugün çalışmaya devam ettirdiği iş yerinden kendisinden başka beş kadını da istihdam eden Kayaoğlu, Türkiye içerisinde birçok ile kargo ile ürün göremeye başlamış. Evinde yapılan yemeklerin beğenilmesinden başlayan bu başarı öyküsü birçok kadına örnek olacak ve harekete geçmelerini çağlayacak cinsten. İş yeri kurulması ve girişimciliğin desteklenmesi konusunda KOSGEB tarafından özellikle kadınlara hibe destekler sunulmakta ve bunlar ile işyeri açılması mümkün olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git