Yeni İş Fikirleri

Kocaeli İzmit Evlere İş Veren Fason Firmalar

Ekonomik durumun her geçen gün sıkıntıya uğrattığı vatandaşlar, yaptıkları işlere ek olarak evden para kazanmanın yollarını aramaya başladılar. Aynı zamanda belli başlı sebepler dolayısı ile dışarıda çalışama hayatı olmayan ev hanımları evlerinde iş yapmak için evlere iş veren fabrikaları ve firmaları aramaya başlıyorlar. İstanbul’un hemen hemen her ilçesinde İstoç gibi evlere iş veren firmalar bulunuyor. Bu firmaların telefon numaralarına internet sitelerinden ulaşabiliriz. Bazı firmalar kargo ile iş verirken bazıları da kişilerin kendilerinin gelip ürün teslim almasını talep etmektedir. Aynı şekilde bazı firmalar il içerisinde evlere iş verirken bazıları ise Türkiye geneli olarak çalışabiliyorlar. Biz bu içeriğimiz de sizlere Kocaeli İzmit’te evlere iş gönderen fason firmalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Fabrikalardan Evlere İş Veren Firmalar

Ekonomik kriz sebebi ile birçok vatandaş işyerlerinden çıkartılmak durumu ile karşı karşıya kalmıştır. Geçim sıkıntısının yaşandığı şu dönemlerde de ek iş yapmak kaçınılmaz oluyor. Kimisi ek iş uğruna kimisi de fiziksel efor sarf ederek çalışılan işlere çocuklu oldukları için veya bakmakla hükümlü olduğu bir hastası olması sebebi ile gidemiyor. Bazıları da dışarıda kendine uygun bir iş bulamadığından dolayı oturduğu yerden para kazanmak istiyor.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Vatandaşın bu şekilde çalışması tabii ki işverenin de işine geliyor. Her çalışan için ayrı yol, yemek, sigorta, maaş gibi masraflar ödemektense maliyeti en aza düşürerek evden çalışanlara yalnızca yaptıkları iş kadar ödeme yapıyor. Bu da ceplerini oldukça rahatlatıyor. Bu kapsamda fabrikalar bu iş için ilk olarak illerinde bulunan yerlere internet üzerinden veya çeşitli iletişim kanalları ile ilan veriyorlar. Başvuru yapanların arasından da gerekli değerlendirme ve incelemeler yapıldıktan sonra uygun görülen kişilerin başvurularına onay veriliyor. Daha sonra yapılan işe göre gönderilmesi gereken ürünler çalışacak olanlara kargo yolu ile ulaştırılıyor. Ancak bazı firmalar evden çalışacak olan elemanların ürünleri bizzat kendilerinin almasını talep ediyorlar. Evden yapılacak işleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Nikah şekeri ve kına paketleme,
 • Davetiye katlama,
 • Çanta zımbalama,
 • İplik temizleme ve etiket basma,
 • Çorap ve toka paketleme,
Fabrikalardan Evlere İş Veren Firmalar
Fabrikalardan Evlere İş Veren Firmalar
 • Boncuk dizme,
 • Kalem montajı,
 • Magnet yapma,
 • Oyuncak montajı,
 • Çikolata paketleme,
 • Elbise paketleme

Gibi sektörlerde faaliyet gösteren fabrikalar evlere iş göndermektedir. Kişilere yapacakları işe ilişkin malzemelerin hepsi firma tarafından gönderilir. Firmalardan iş alan kişilerden yapmaları istenen tek şey talep edilen ürünleri zamanında yetiştirmek olacaktır.

Kocaeli Evlere İş Gönderen Firmalar

Kocaeli ilinde ve pek çok çok ilçesinde ek iş ilanları yayımlanmaktadır. Bu ilanlar sayesinde birçok kişiye iş istihdamı sağlanmıştır. Yalnızca Kocaelinin merkezinde değil ilçelerinde de evlere iş gönderiliyor. Öğrencilere, emeklilere, ev hanımlarına gelir sağlamak adına dukkanacmak.com verilen bu işler sayesinde birçok kişi aylık kazancını sağlayabiliyor, ihtiyaçlarını kendi çabası ile giderebiliyor. Firmalar genel olarak vaktinin büyük bir kısmını evde geçirmek zorunda kalan kişilere iş olanağı sağlıyorlar. Ancak ek iş yapmak isteyenler için de yapılabilecek işler bulunuyor.

Kocaeli Evlere İş Gönderen Firmalar
Kocaeli Evlere İş Gönderen Firmalar

Kocaeli ve bağlı bulunan ilçeleri vatandaşlara sağladığı iş istihdamlarına bakıldığında oldukça zengin bir memlekettir. O civarlarda yaşıyor iseniz iplik temizleme, çorap paketleme, elbise paketleme, davetiye katlama gibi pek çok firmadan iş alabilirsiniz. Bunun için firmalar tarafından verilen ilanları takip etmeli ve konu hakkında sürekli olarak inceleme yapmanız gereklidir. Fabrikalar bazen internet sitelerine ilanlar verirken bazen de el broşürü şeklinde ilan dağıtımı yapabiliyorlar. Kocaeli ilçelerinde işveren firmaları şu şekilde sıralayabiliriz;

İzmit Evlere İş Veren Firmalar

İzmit ilçesinde ikamet ediyor iseniz ve evden iş yapmak istiyorsanız birbirinden değişik işleri yapabilirsiniz. Düzenli olarak gelir sağlayabileceğiniz bu işlere bölgenizde bulunan firmaları ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. İzmit iş olanağı fazla olan bir mevki olması sebebi ile büyük firmalar ve fabrikalar işletmelerinde olan iş yükünü en aza indirmek ve maliyeti düşürmek adına evlere iş göndermektedir. Yalnızca İzmit, Kocaeli veya diğer ilçelerinde değil İzmir, Ankara gibi illerde de evlere iş gönderen firmalar bulunuyor.

İzmit Evlere İş Veren Firmalar
İzmit Evlere İş Veren Firmalar

Bu firmalara ulaşmak için şehrin iş ilanları verilmesi adına açılmış olan sayfalarını inceleyerek iletişim numaraları ve adreslerinden firmalara ulaşım sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde sadece 4 veya 5 saatinizi yapacağınız işlere ayırarak gelirinizi sağlayabilirsiniz. Evde yapmak için iş istiyorsanız iş ilanları sitelerini günlük olarak sürekli takipte kalmalısınız. Yapacağınız iş ile ilgili malzemeler firma tarafından sayılı bir şekilde tarafınıza ulaştırılacaktır. Örneğin fason üretim adına makyaj malzemesi üreten bir firma ile anlaştınız. Sizden sadece ürün paketlemeniz talep edildi. Firma size ürünleri ve kutularını sayılı olarak kargo ile gönderir ve gönderim zamanını bildirir. Belirtilen zamanda istenilen sayıda ürünü yetiştirdiğiniz de paranız eksiksiz olarak teslim edilir.

Gölcük Evlere Fason İş Veren Yerler

Gölcük Kocaeli’nin en büyük ilçelerinden bir tanesidir. 1999 Marmara depreminin ardından büyük hasar görmüş, ancak halkının çabaları ile kısa bir süre içerisinde toparlanmış ve düzene girmiştir. Özgün bir donanıma sahip olan bu şehir Gölcük tersanesini bulundurması sebebi ile sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmıştır. Vatandaşın rahatça iş bulabileceği şehirlerden bir tanesi haline gelmiştir.

Gölcük Evlere Fason İş Veren Yerler
Gölcük Evlere Fason İş Veren Yerler

 

İş olanağının fazla olması sebebi ile evlere iş gönderen firmalar da yoğun olarak bulunmaktadır. Bölgeniz de bulunan firmaların internet sitelerine verdiği ilanları takip ederek bu ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra firmaların kendileri ile görüşme sağlayarak evlere iş verip vermedikleri hususunda bilgi alabilirsiniz. Şayet iş veren firmalar bulunuyor ise bu firmalara iş başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında sizlere olumlu geri dönüş yapılacak ve gerekli görüşmeler sağlanacaktır. Anlaşma sağlandığında yapacağınız iş anlatılır ve gerekli malzemelerin teslimat tarihine ilişkin bilgiler verilerek, teslim tarihinde ürünler sayısına göre gönderilir ve yapmanız gereken tarihler belirlenir.

Kıyafet Paketleme İşi

Kocaeli, İzmit ve diğer ilçelerinde bulunan, fason giyim üzerine faaliyet gösteren firmalardan kıyafet paketleme işi alabilirsiniz. Tekstil fabrikalarından alacağınız ürünleri öncelikle modellerine ve bedenlerine göre ayırmalısınız. Düzenli bir şekilde ayırdığınız bu ürünler için paketleme işine geçebilirsiniz. Kıyafetler tek parça ya da etek, gömlek vb.  şeklinde iki parça olarak paketlenmesi gerekebilir. Etek gömlek gibi takım olan kıyafetlerin aynı beden olmasına dikkat etmelisiniz.

Kıyafet Paketleme İşi 
Kıyafet Paketleme İşi

Kıyafetleri paketlerine yerleştirdikten sonra firma tarafından verilen mukavva tipi kartonları da yerleştirmeniz istenecektir. Bu kartonlar kıyafetlerin düzenli durmasını sağlamaktadır. Katlama biçimini firmanın belirlediği gibi yaparak poşetlerin ağzını izlerinde belirtildiği gibi yapıştırarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden performansınıza göre 1.200 – 1.500 TL civarında para kazanabilirsiniz.

Toka Paketleme İşi

Fason ürün üretiminde faaliyet gösteren firmalar genel olarak küçük işletmeler olup markası olmayan ürün üretimlerini evde ya da küçük atölyelerde yapmaktadır. Bu sebeple küçük atölyeler çalışanlarının masraflarını en aza indirmek amacı ile evlere daha çok iş göndermektedir. Toka paketleme işinin kazanç oranı kıyafet paketlemeye göre daha az olacaktır.

Toka Paketleme İşi 
Toka Paketleme İşi

Toka paketleme için firmalar tokaları ve kutularını sizlere gönderirler. Tokaları kutulara tek renk olarak dizmeniz de istenebilir, her renkten bir tane yapmanız da.. Sayılarını ve renklerini firma belirleyecektir. Zamanında yetiştirmeniz ve işinizi iyi yapmanız halinde performansınıza bağlı olarak 500 ile 1000 TL arasında kazanç sağlayabilirsiniz.

İkamet ettiğiniz yerde fason üretim yapan yerler genelde küçük atölyeler olacaktır. Bu sebeple ufak çaplı işyerlerini ziyaret ederek evlere iş verip vermediklerini öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra yapılan ilanlara başvurabilir, sitemizin yorum bölümüne yapmak istediğiniz işi ve bilgilerinizi yazarak bölgenizde bulunan firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

441 Yorum

 1. Merhaba ben Kocaeli Dilovası’nda ikamet ediyorum evde paketleme işi istiyorum şuan çok ihtiyacım var bakmak zorunda olduğum iki çocuğum var lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

 2. Merhaba
  Kartepe / Kocaeli’de oturuyorum evde paketleme işi yaparak aile bütçesine katkı sağlamak istiyorum

 3. merhaba evde paketleme işi istiyorum. daha önce mefruşat işleri yaptım. aynı zamanda evde boncuk işleri, nikah şekerleri, kına malzemeleri, organik ürün paketlemeleri yaptım. dönüş yaparsanız sevinirim.

 4. Kocaeli Başiskele de oturuyorum evde paketleme işi arıyorum yardımci olabilirseniz çok sevinirim

 5. Merhaba ben korfez yukarı hereke ikamet ediyorum evde paketleme isi yapmak istiyorum. Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 6. Evde iki kiz kardesimle birlikte paketleme yapip gecimimizi saglamak istiyoruz.daha onceden da deneyimimiz var.yardimci olursaniz sevinirim.kocaeli/alikahya da oturuyoruz.

 7. Merhaba 10 sene tekstil de calistim paketleme isi istiyorum izmit alikahya oturuyorum ulasirsaniz sevinirim

 8. Evde paketleme is istiyorum daha once yaptim uc cocum var evde is yapa bilirim donus yaparsaniz sevinirim

 9. Bana da verin cok ihtiyacim var elim yatkindr yaparım dururumum yok paraya ihitiyacim var

 10. merhabalar kartepede ikamet ediyorum. paketleme işi yapmak istiyorum. asla işinizde bir aksama olmaz. çok sayıda paketleme alabilirim.

 11. 8 aylık bebeğim var onun ihtiyaçlarını karşılamak için bende ev de ek iş yapmak isteyince lütfen yardımcı olun ben bu işi istiyorum.

 12. İyi günler evde paketleme işi yapmak istiyorum Gölcük’te oturuyorum bilgi alabilirmiyim.

 13. iyi günler paketleme işi yapmak istiyorum.İzmit Kocaeli de ikamet ediyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 14. Merhaba ben korfez tutunciftlikte ikamet ediyorum evde paketleme isi yapmak istiyorum bu is icin cevremde var toplu yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim daha once istanbulda ikamet ederken yapiyordum bu isleri elim yatkindir

 15. iyi gunler paketleme isini daha once yapmis 3 kisi calisacagiz her turlu paketlemeyi yapabilir ve her hangi bir problem cikmayacaginin garantisini verebiliriz en kisa surede donuş sağlamanızı rica ediyoruz

  1. Merhabalar evde paketleme işi yapmak istiyoruz. Başiskele’de oturuyoruz. Bilgi vermenizi rica ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün