Kobilerin Taşınma Süreci Devam Ediyor!

Kobilerin Taşınma Süreci Devam Ediyor!
512 kez okundu.

Ülkemiz de faaliyetlerini sürdürmekte olan çok sayıda kobi bulunmaktadır. Bilindiği üzere küçük ve orta büyüklükte ki kobiler kazançlarını artırmak için yeni yatırımlar yapmaya devam etmekte ve uygun yerlerde ki dükkanları da bünyelerine katmaktadır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının da yakından takip ettiği kobilerin taşınma süreçleri devam ediyor.

Buna göre İstanbul dışında ki illerde bulunan organize sanayi bölgelerinin daha verimli çalışması ve kısa süre içerisinde büyümesi için kobilerin taşınma süreci devam ediyor. Kobilerin taşınma süreçlerinin devam etmesi ve hızlanması ile Türkiye geneli pek çok nokta da bulunmakta olan organize sanayi bölgesinin daha kısa sürede büyümesi beklenmektedir.Maliyetler yüzde 50’ye kadar düşüyor

İstanbul dışında bulunmakta olan organize sanayi bölgelerine kobilerin taşınma süreci devam ediyor. Kobilerin taşınma süreci taşındıkları bölgede ki organize sanayi bölgesi için faydalı olduğu gibi kobiler için de faydalı çünkü maliyetlerin yüzde 50’ye kadar düştüğü noktalar bulunmaktadır.

Maliyetlerin yüzde 50’ye kadar düştüğü Vize organize sanayi bölgesi, Çanakkale organize sanayi bölgesi, Avrasya organize sanayi bölgesi, deliklikaya organize sanayi bölgesi, karasu organize sanayi bölgesi gibi önemli noktalara kobilerin taşınma süreci devam ediyor. Kısa süre içerisinde kobilerin bu noktalara da yatırım yapması ve yatırımlardan elde ettikleri kazanç oranlarının artışa geçmesi sayesinde kobilerin kar marjlarının yükselmesi beklendiği gibi taşındıkları bölge organize sanayi bölgesinin de hızlı bir şekilde büyümesine olanak sağlayacağı düşünülmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git