Dükkan Açmak

Kıyafete Göre Eşarp Seçimi 2020 Modası

Kıyafete Göre Eşarp Seçimi 2020 Modası

Tesettürlü bayanlar kombin yaparken oldukça zorlanıyorlar. Bu durumun sebebi ise seçmeleri gereken çok parça olmasıdır. Giyilecek her kıyafete göre eşarp ya da şala sahip olunması gerekmektedir. 2020 modası olan eşarp modelleri bulunmaktadır. Moda Merve adı verilen sayfa da çok fazla eşarp modeli olmakla birlikte sadece ipek eşarp satılmamaktadır. Hazır türbanların yanı sıra tafta eşarplar da tesettürlü bayanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Sizler için 2020 yılı için kıyafetinize göre tercih edebileceğiniz eşarp modellerini araştırdık.

Eşarp Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettürlü bayanların en çok önem verdikleri konulardan bir tanesi eşarp seçimidir. Düzgün durmasından ziyade kıyafete uygun olması o an için daha mühimdir. Tesettürlü bir bayanın tercih etmesi gereken pek çok parça vardır. Nasıl ki açık bayanların kıyafetlerinin tarzına uygun saç modelleri varsa, tesettürlü bayanlar için şal ve eşarp konusu önemlidir. İlk olarak şalın ya da eşarbın önünün güzel durması gerekiyor. İpek eşarplar maliyetli olduğu için tercih eden kadar elbette ki etmeyen de var. Son yıllarda ipek eşarp kullanmak istemeyen ancak eşarbının güzelliğine önem veren kadınlar için tafta eşarplar üretilmeye başlandı.

Eşarp Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşarp Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşarp tesettürlü kadınların vazgeçilmez parçasıdır. Herkesin ten rengine yakışacak olan renkler bellidir. Bu amaçla eşarbı satın almadan evvel rengi ve modelinin teninize uygun olmasına özen gösteriniz. Kaliteden daha çok dikkat edilmesi gereken husus kullanım kolaylığıdır. Kırışmaması ve kaymaması da oldukça önemlidir. Özellikle yaz ayları kapalı bayanlar için çekilmez olmaktadır. Bu sebeple tercih edilecek kumaş da önem arz etmektedir.

Eşarp seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer husus ise eşarbın kullanım yeri olacaktır. Örneğin bir düğüne giderken abiye üzerine kullanılacak olan bir eşarp ile günlük kullanılacak eşarbın modeli ve kalitesi aynı olmayacaktır. Bu sebeple giyim tarzınıza göre eşarplar ya da şallar tercih etmeniz gerekmektedir. 2020 yılının eşarp modasının zincirli desende olacağı söyleniyor. Bu modellere göz atalım. 2020 Yılında Popüler 10 Tesettür Kombini isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

2020 Yılının Moda Eşarbı

2020 yılında siyah ve ortası boş, kenarları ise zincir desenli eşarplar tercih edilmektedir. Genelde siyah olmakla birlikte bu eşarpların pek çok rengi mevcuttur. Giyeceğiniz kıyafete uygun olan eşarbı seçmeniz gerekiyor. Koyu renkler genelde özel davetlerde kullanılabilir. Aynı zamanda yılan derisi ve leopar detaylı eşarpların da revaçta olduğu biliniyor.

2019 Yılının Moda Eşarbı

2020 Yılının Moda Eşarbı

Genel olarak siyah elbiselerle kombinlendiğinde şık bir görüntü elde ediliyor. Ayrıca yine altın renklerinde takacağınız aksesuarlar ile de kombininizi tamamlayabilirsiniz. Bu eşarpların tamamı zincirli ya da tamamı leoparlı olan modelleri de var. Ancak görüntü bakımından ortası sade olanlar daha hoş duruyor. Tabi kıyafet seçiminde de dikkat edeceğiniz husus tek renk kıyafet giyilmesi olacaktır. 70′ li yıllarda da bu eşarplar modaydı. Yani 2020 yılında da eşarp konusunda eskiye dönüş var. Artık çiçek desenli eşarplara çok sık rastlanılmıyor. Geometrik şekillerin yer aldığı eşarplar ise pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Eşarp seçiminde dikkat edilecek olan hususlardan bahsettik. Bu hususlara dikkat ederek eşarp tercih etmeniz gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken tek nokta eşarbın rengi değil. Model de eşarba klasik ya da spor bir görüntü katmaktadır. Sizler için örnek kombinler hazırladık. Bu kombinler size eşarp seçiminiz konusunda yardımcı olacaktır.

Tuniklere Göre Eşarp Seçimi

Tesettürlü kadınların en çok tercih ettiği kıyafetlerden bir tanesi tuniklerdir. Tunikler klasik olduğu gibi spor formda da olabilir. Örneğin görselde yeşil bir tuniğin üzerine yine geometrik şekillerde ve yeşilin açık tonlarından oluşan bir eşarp kombinlenmiştir. Tercih doğrudur. Klasik bir tunik olduğundan dolayı eşarbın da klasik seçilmesi yerinde olmuştur.

eşarp kombin 1

Tunik eşarp kombinleri

Ancak spor tunikler için durum bu şekilde olmayacaktır. Çünkü aynı eşarp spor bir tunikte kötü duracaktır. Bunu da bir örnekle ifade edelim. Ünlü eşarp markaları Sport kategorisinde eşarplar üretmektedir. Bu modelleri de inceleyebilirsiniz. Spor kombinler için şal tercih etmek daha uygundur. Eşarp için kullanılan ipek kumaşı aynı zamanda şallar için de kullanılmaktadır. Ancak spor bir görüntü elde etmek isteyenler genelde pamuklu şalları tercih etmelidir.

spor kombin

Spor kombin

Spor kıyafetler için koton ve şifon şallar da tercih edilebilir. Bu kumaşlar ince oldukları için genelde yaz aylarında tercih edilmektedir. Soğuk havalar için ise pamuklu kumaşlar olmaktadır. İpek şalların da kullanımı rahat olduğu için spor kıyafetler ile de tercih edilebilir.

Elbiselere Göre Eşarp Seçimi

Elbiseler tek parça olduğu için tesettürlü kadınlar için tamamlayıcıları bu eşarp ya da şal olmaktadır. Ancak elbisenin türüne göre seçilecek olan ürünün kumaşı ve deseni farklı olacaktır. Bu sebeple tarzlara göre ayırmakta yarar var. 2020 Popüler Bayan Ayakkabı Modelleri incelerek kombininizi seçeneğiniz güzel bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz.

1-Günlük Elbiseler:

Tesettürlü bayanlar tarafından günlük rahat elbiseler de çokça tercih edilmektedir. Burada dikkat edilecek olan husus elbisenin kumaşıdır. Elbisenin kumaşı düz ve tek renkten oluşuyorsa kullanılacak olan eşarp ya da şal desenli olabilir. Fakat elbise düz değil de desenliyse bu sefer şalın ya da eşarbın tek renkten olması gerekiyor.

günlük elbiseler

Günlük elbiseler

Yukarıdaki görselde tesettürlü bir bayanın yaz aylarında kullanabileceği bir elbise gösterilmektedir. Elbise pudra rengi ve düz kumaştan oluşmakta ve sadece kemer detayı vardır. Bu sebeple seçilecek olan şalın desenli olması uygundur. Pudra rengi kullanabileceğiniz gibi, pudra rengi ile uyumlu olan bej rengi ve pudra renk detayları olan bir şal ya da eşarp da kullanabilirsiniz.

2-Klasik Elbiseler: 

Klasik modelde elbiseler genelde siyah renkte tercih edilmektedir. Siyah beyaz bir eşarpla elbisenizi tamamlayabileceğiniz gibi, bej renginde bir eşarp ile de elbisenin tamamlanması sağlanacaktır. Yine fildişi gibi açık renklerin kullanımı da uygun olacaktır. Ancak siyaha siyah takmak tavsiye edilmemektedir. Siyah ve tek renk bir elbise ile patlak renkler tercih edilmelidir. Elbisede herhangi bir detay varsa, şal ya da eşarp bu renk de olabilir.

klasik kombin

Klasik elbiseler

Siyaha mor ve pembe tonları da uygun olmaktadır. Yine eşarp kullanacak olanlar da karışık eşarplar tercih etmemelidir.

3-Abiye Şalı

Özel bir davete, düğüne, nişana, kınaya ve bu tarz etkinliklere katılacaksınız abiyelerinizin üzerine, abiyelerin renginde tül şallar tercih etmeniz güzel bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

abiye şalı

abiye şalı

Kıyafet ve şal rengine uygun aksesuarlar ile de kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Kumaşlarına Göre Eşarp Seçimi

Şal Eşarplar:

Şal eşarplar aslında ne şal ne de eşarptır. Eşarp boyutundan daha büyük oldukları için bu ismi almaktadır. Hatta ayrı bir bağlama tekniği vardır. Yazlık kıyafetlerde de bu bağlama stili oldukça güzel durmaktadır.  2020 Tesettür Giyim Modelleri En Çok Tercih Edilenler isimli içeriğimizden detaylı bilgi alarak dolabınızın olmazsa olmazlarını öğrenebilirsiniz.

şal eşarplar

şal eşarplar

Örneğin görseldeki gibi bir kombin ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bebe mavisi krep kumaşından bol bir pantolon ve beyaz bir gömlek ile lacivert, beyaz ve kırmızı detayları olan bir şal eşarp kombinlenmiştir. Renk uyumu oldukça güzel görünmektedir. Bu eşarp ipek kumaştır. Ancak yaz aylarında daha ince kumaşlar da tercih edebilirsiniz.

Koton Şallar:

Koton şallar ince bir kumaş olduğu için yaz aylarında tercih edilebilmektedir. Desenli olmakla birlikte tek renk olanları da vardır. Şayet düz bir kıyafetiniz varsa, daha karmaşık desenli şallar tercih edebilirsiniz. Ancak kullandığınız rengin farklı bir tonunda da şal seçimi yaparak şık olabilirsiniz.

koton şal

koton şal

Tafta Şal ve Eşarplar:

Parlak ve kalın bir kumaş olan tafta eşarp ve şal olarak kullanıldığından güzel bir görüntü elde edildiğinden dolayı oldukça sık tercih edilmektedir. Tafta kumaşını hepimiz gece elbiselerinden tanıyoruz. Kilolu kişilerin de çokça tercih ettiği kumaş sert çizgileri olduğundan dolayı kusurları örter. Ancak şal ve eşarp konusunda da şekildeki gibi güzel bir görüntü elde edildiğinden tercih edilmektedir. Bazı kumaşlar kırışmakta ve ütü ile dahi zor açılmaktadır. Tafta kumaşı kullanım açısından oldukça rahattır. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanımı uygundur.

tafta şal ve eşarplar

tafta şal ve eşarplar

İpek Şal ve Eşarplar

Paraya kıyarım diyenler için elbette ki tek tercih ipek şallardır. İpek pahalı bir kumaştır. Üstelik örneğin fondöten lekesi olduğunda şalı çamaşır makinesine atıp yıkayamazsınız. Elinizde çitileyerek yıkamanız gerekiyor. Ancak renk ve görüntü bakımından oldukça güzel duruyorlar. Tafta kadar şal versiyonu parlak olmuyor. Fakat eşarbımın önü düzgün dursun ve uzun süre de bozulmasın diyenler için tavsiyemiz ipek şal kullanmaları olacaktır. 2020 Yılının En Kolay Makyaj Modellerini inceleyebilir ve hafif makyajlar ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

ipek şal ve eşarplar

ipek şal ve eşarplar

Tesettürlü bayanlara tavsiyemiz dolaplarında mutlaka siyah bir eşarp ya da şal bulundurmaları olacaktır. Siyah renk diğer tüm renkler ile kullanılabileceği için elinizin altında bulunması gereken bir renktir. Aynı zamanda kıyafetiniz ile şalınızın ya da eşarbınızın uyumuna da dikkat edin. Tarz yaratmak kaliteli giyinmek değildir. Önemli olan uyumdur. Şayet hangi rengin hangi renk ile uyumlu olabileceği konusunda karar verme kabiliyetiniz yoksa internet üzerinden detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. İyi giyinmek herkesin hakkı olsa da herkesin elinden gelmemektedir. Bu sebeple sizlere bir kaç ip ucu verecek olursak kıyafetlerinizi tarz ve mevsimlerine göre ayırınız. Şal ve eşarp seçimlerinizi buna göre yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.