Dükkan Açmak

2020 Bayan Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları (KIŞLIK)

2020 Bayan Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları (KIŞLIK)

Kadınların en çok önem verdiği konulardan bir tanesi ayakkabıdır. Her yılın trendi olduğu gibi 2020 yılı için de belirlenmiş olan ayakkabı modelleri vardır. Kış ayakkabı modasında genel olarak botlar tercih edilirken yaz trendine uygun olarak hazırlanmış pek çok yeni ürün bulunmaktadır. Kadınlar için önemli olan konu kıyafeti tamamlayan çanta ve ayakkabı seçimi olmaktadır. 2020 yılının en popüler bayan ayakkabı modellerini sizler için araştırdık.

2020 Yazlık Ayakkabı Modelleri

Sadece yazın değil kışın da kadınlar ayakkabıları ile ön plana çıkıyor. Kıyafete olan uyum oldukça önemli olduğundan kadınların tüm variyetlerinin ayakkabıları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ülkemizde de mevsimsel olarak oluşturulmuş olan trendler ön plana çıkmaktadır. Kışın bayanların kullanacağı pek çok ayakkabı modeli vardır. Bu ayakkabı modelleri sadece botlardan ibaret değil. Çizmeler de kadınların en çok tercih ettiği modeller olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle etek giyecek olan bayanlar uzun çizmeler tercih ediyor.

2019 ayakkabı modelleri

2020 ayakkabı modelleri

2020 yılında renkler ön  plana çıkıyor. Klasik renklerden arınarak çok çarpıcı modeller kullanılabiliyor. Özellikle parlak botların revaçta olduğunu söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra beyaz da ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Herkes tarafından tercih edilmeyecek olsa da güzel kombinler ile bu kış beyaz bot kullanabilirsiniz. Yazın ise vazgeçilmezi spor ayakkabıların yanı sıra renk renk babetler ile kıyafetlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu yıl çok renkli olacak. 🙂

Ucuz Bayan Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı seçimde dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Renk ve modelden önce dikkat edilmesi gereken ayakkabının rahatlığı olacaktır. Ancak biliyorum ki kadınlar için bu kaide geçerli değil. Çünkü onlar güzellikleri için her şeye göğüs gerebilirler. Rahatlık da nedir? Saatlerce o topuklu ayakkabıya katlanan kadın size neler yapmaz beyler. 🙂 Yüksek sivri topuklu ve önü dar ayakkabılar ayak sağlığı açısından oldukça tehlikelidir. Yanlış ayakkabı seçimi sebebi ile meydana gelen pek çok sağlık sorunu vardır. Güzellik uğruna ne derece katlanılır bilmiyorum ama bu noktada sözü fazla uzatmak istemiyorum. Çünkü bu söyleyeceklerimden daha da merak ettiğiniz bir konu var ki o da 2020′ nin ayakkabı konusunda enleri. Özellikle babetler uzmanlar tarafından çok tercih edilmiyor. Ayakkabıların çok az bir yükseltilerinin olması gerekiyor.

2020 yılında renkli ayakkabılar ön plana çıkıyor. Bazılarımız özellikle yazın klasik renkleri terketmek istemese de farklı olmak isteyenler için de içeriğimizde birkaç modele yer verdik. 2020 En Popüler Bayan Giyim Tavsiyeleri isimli içeriğimizden bu ayakkabıları hangi tarz kıyafetler ile kombinleyeceğiniz konusunda da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bayan Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

MODEL

FİYATLARI

Beyaz Botlar

100 TL. – 300 TL.

Çorap Çizme

80 TL. – 350 TL.

Fiyonklu Ayakkabılar

100 TL. – 500 TL.

Kısa Topuklu Ayakkabılar

100 TL. – 150 TL.

Metalik Babetler

180 TL. – 200 TL.

Metalik Botlar

250 TL. – 300 TL.

Oxford Ayakkabılar

80 TL. – 160 TL.

Parlak Botlar

95 TL. 285 TL.

Renkli Postallar

150 TL. – 400 TL.

Şişkin Sneaker

180 TL. – 345 TL.

 

1-Renkli Postallar

Renkli botlar 2020 yılında çokça tercih edilecektir. Ayakkabıcılara gittiğinizde, vitrinlere bakarken ilginizi çekeceğine eminiz. Kırmızı bot mu olurmuş, onu sürekli kullanamam dediğinizi duyar gibiyim. Ancak marjinallikten yana olanlar için üretilmiş çok farklı bot modelleri var. Bunlara göz atalım.

renkli postal

renkli postal

Sadece kırmızı değil, mavi, beyaz, pembe, sarı renkte olanları da vardır. Farklılıktan yana olanların tercih edebileceği tarzda olan bu botlar ile kombinler tamamlanabilir.

2-Beyaz Botlar

2020 kış sezonunun en çok tercih edilen parçasını açıklıyoruz, beyaz botlar. Bu botlar pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Üstelik her renkle kombinleneceği için kullananlara da kolaylık sağlıyor. Bağcıklı ve postal modelleri olduğu gibi klasik fermuarları tipleri de vardır. Sokak modasına göz attığımızda en çok fermuarlı kısa botların tercih edildiğini söylemek mümkündür.

beyaz botlar

beyaz botlar

Tüm markaların kataloglarını incelediğinizde bu tarz botlara rastlayacaksınız. Siyah bağcıklı olanları çok tercih edilmese de onların da hoş bir görüntüsü var. File ya da siyah bir ince çorapla kullanabilirsiniz.

3-Metalik Botlar

2020 yılında metalik botlara da sıkça rastlanıyor. Üstelik parlak detaylar sadece botun derisinde değil, topuğunda dahi kullanılabiliyor. Muhakkak sokakta siyah bir botun topuğunun metalik bir renge sahip olduğunu görmüşsünüzdür. Altın rengi ve gümüş rengi oldukça sık tercih ediliyor. Yine marjinallikten yana olanların tercih edebilecekleri botlardandır.

metalik botlar

metalik botlar

2020′ de metalik renkler oldukça hakim. Hatta bu renk şişme bot ve deri ceketlerde de kullanılıyor. Bu botlar klasik formda. Ancak postal tarzında ve bağcıklı olanları da var. Spor giyinmek isteyenler postal formunu tercih edebilirler.

4-Parlak Botlar

2020 yılında karşımıza çıkan diğer bir tür ise parlak botlar. Rugan çeşitleri de olmakla birlikte genel olarak ucu sivri ve bağcıklı modelleri tercih edilmektedir. Yine spor giyinmek isteyenler için parlak postallar da vardır. 2020 Tesettür Giyim Modelleri En Çok Tercih Edilenler içeriğimizden bilgi alarak bu kıyafetler ile hangi ayakkabıların kullanılacağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

parlak botlar

parlak botlar

Parlak botlar her kesimin tercih edebileceği bir tarzdadır. Klasik gibi görünseler de bir jean ile kombin yapılabilir. Sadece siyah renkleri yoktur. Beyaz botların parlak olanları da elbette ki vardır. Ancak 2020 yılında en çok tercih edilen formu görseldeki şekli olmaktadır.

5-Çorap Çizme

2020 yılının trendleri arasında çorap çizmeler yerini almış durumdadır. Çorap botlar olsa da çizmeler bayanlar tarafından daha çok ilgi görmektedir. Özellikle bir elbise ya da etekle giyilen çorap çizmeler ile şık bir görüntü elde edilebilir.

parlak botlar

parlak botlar

Çorap çizmelerin topuksuzları olduğu gibi, dolgu topuk ve ince topuklu modellerine de rastlanmaktadır. Farklı renkleri olsa da bayanlar tarafından siyah renkte olanları oldukça sık tercih edilmektedir. Sadece elbise ve etekle değil pantolonla da kullanımı uygundur. Dize gelen yerlerinde bağcılıkları vardır. Bunları sıkı bağlamanız gerekiyor.

6-Şişkin Sneaker

2020 yılının spor ayakkabı modası ise kalın tabanlı sneaker’larmış. Yaz için en ideal renk beyazdır. Tüm markaların sneaker modelleri vardır. Kalın tabanlı ayakkabılar eskiden de modaydı. Eskilere dönüş hat safhada ilerlemeye devam etmektedir.

sneaker

sneaker

7-Fiyonklu Ayakkabılar

Instagram’ da yapılan araştırmalar sonucu 2020 yılı modasının fiyonklu ayakkabılar olduğuna ulaşılmıştır. Magda Butrym tarafından oluşturulan koleksiyonun güzide parçaları arasında fiyonklu ayakkabılar yerini almıştır. Zaten bu ayakkabılar pek çok bayan tarafından tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Kokoş diye tabir edebileceğimiz hanımlar fiyonk detayını oldukça çok kullanmaktadır.

fiyonklu ayakkabılar

fiyonklu ayakkabılar

Ünlü markaların da bu şekilde ürettikleri fiyonklu ayakkabılar vardır. Fiyonk detayı sadece spor ayakkabılarda değil klasik ayakkabılarda da oldukça sık tercih edilmektedir. 2020 Yılının En Popüler Bayan Saç Modelleri isimli içeriğimizi incelediniz mi?

8-Kısa Topuklu Ayakkabılar

Kısa topuklu ayakkabılar 2020 yılında da yine revaçtadır. Özellikle burunları hafif sivri, yandan bağlamalı ve süet olanları tercih edilmekle beraber renkli versiyonları da vardır. Bilekten bağlamalı olanların yanı sıra önü açık versiyonları da sıkça tercih edilmektedir. Bordo, pembe, bej ve daha pek çok rengine rastlamak mümkündür. Ancak artık geçmiş yıllardaki gibi platform ayakkabılar tercih edilmiyor.

kısa topuklu ayakkabılar

kısa topuklu ayakkabılar

9-Metalik Babetler

Yaz aylarının olmazsa olmazları babetlerdir. Her  kıyafetle kombinlenmesi bakımından da kadınlar için oldukça sık tercih edilen parçalardan olmaktadır. Babetler kullanım açısından da rahatlık arayanların tercihleri olmakla birlikte kış modasında kullanılan metalik renkler yaz modasını da sarmış durumdadır.

metalik babetler

metalik babetler

Genel olarak gri renkler kullanılsa da altın renginin de kullanıldığı görülmektedir. Keten bir pantolonla ya da jean pantolonlarda da kombinlenebilmektedir.

10-Oxford Ayakkabılar

Oxford ayakkabılar da çoğu bayan tarafından tercih edilmektedir. Özellikle bahar aylarına hitap eden bu ayakkabıları kullanabilirsiniz. Ancak klasik olarak kombinlenebileceği için genelde iş kadınlarının tercih ettiği modeller olmaktadır. Ayrıca bu tarz ayakkabıları genelde maskülen tarzda takılan kadınların tercih edebilecekleri tarzdadır. 2020 yılında da yine pek çok kadın tarafından tercih edilmeye devam edecektir. Bayilik Veren Ayakkabı Firmalarını incelerek 2020 yılının modellerinden oluşan bir ayakkabı mağazası da açabilirsiniz.

oxford ayakkabı

oxford ayakkabı

2020 yılının ayakkabı trendleri bu şekilde olmakla beraber, siz yine de kendinize ne yakıştırıyorsanız onu giyiniz hanımlar. 🙂

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.