Dükkan Açmak

Kış Mevsimine Özel İş Fikirleri

Kış Mevsimine Özel İş Fikirleri

Son yıllarda kış mevsimi ülke genelinde mevsim normallerinden daha soğuk geçmekte. Kış mevsimi uzun olacak gibi. Bu kış günlerinde karın soğuğundan para kazanmak kar etmek mümkün müdür. Kışın nasıl para kazanılır diyorsanız yazımıza bir göz atın.

Kış mevsiminde ne satılır?

Her mevsimin olduğu gibi kış mevsiminde ayrı bir güzelliği mevcut. Ticaretle uğraşan bazı meslek gruplarının kış mevsimi işlerini olumsuz etkilese de kış mevsiminde iyi para kazanan birçok esnaf mevcut. Öncelikle kişisel yeteneklerinize göre, ticaretlemi uğraşmak istiyorsunuz yoksa, el emeği ile çalışarak mı para kazanmak istiyorsunuz. Eğer ticari yeteneğinizi yüksek ise, bir şeyler alıp satarak para kazanmak istiyorsanız, kış mevsiminde alıp satılabilecek birçok ürün mevcut.

Kış ticareti

kisin-para-kazanmak

Öncelikle elinizdeki sermaye miktarına göre, kışın halkın ihtiyaç duyduğu ürünleri alıp satmayı hedeflemeniz gerekmektedir. Örneğin büyük sermaye gerektiren işleri düşünmek gerekirse, odun kömür ticareti, tutuşturmalık odun alıp satmak, otomobiller için antifriz kış lastiği zincir ve benzeri kış aksesurlarını alıp satmak, manavlara ve alışveriş merkezlerine toptan meyve sebze satmak, kışın bulunamayan yaz meyvelerini temin ederek yine alışveriş merkezlerine satmak, sermaye gerektiren işlerden bazılarıdır. Bu liste  çoğaltılabilir. Kendimize şunu sormamız gerekir. Kış mevsiminde insanlar ne yiyor ne içiyor,  nasıl ulaşım sağlıyor, nerelere gidiyor, nelere ihtiyaç duyuyor ve bu ihtiyaçları kimler tarafından karşılanıyor.

Pazarda tezgah açmak

Pazarlarda satılan ürünlerde kar yağışı sonrasında % 100 lere varan fiyat artışı yaşanmakta. Kışın pazarda veya seyyar bir tezgahta birşeyler satmak, sıcak günlere göre hiçte kolay değil. Ancak % 100 kâr oranı her zaman nasip olmaz. Bu kadar fazla kazandırmasının sebebi ise ulaşım yok, esnaf yok, satan yok. Tabi bulan buluyor ve satan satıyor. Siz neden kış mevsiminde ticaretle uğraşarak para kazanmayasınız. kestane-satmak

Kışın en çok tüketilen gıda ürünlerinden biride kestane. Çarşılarda küçük arabalarda, ufak bir ateşin başında kestane satan esnafları hepimiz biliriz. Masrafı az olduğu gibi, eğer kalabalık bir bölgede ufak bir sermaye ile bir kestane tezgahı kurup, satış yapabilirseniz, kış mevsimi boyunca çok güzel para kazanabilirsiniz. Yine seyyar tezgahlar haricinde pazarlarda da kestanenin fiyatını 5 TL. den 20 TL. ye kadar görmek mümkün. Üreticiden tüketiciye 20 Tl. ye satılmasa da, arada aracılık ederek para kazananlar sayesinde maalesef fiyatı 20 Tl. civarına yaklaşıyor. Siz neden kestaneden para kazanmayasınız. Yaz mevsiminde satılan dondurma meşrubat gibi ürünler haricinde tüm gıda maddelerinin kışın çok daha yüksek fiyatlara satılması mümkündür.Otomobiller için kışın gerekli ürünler

kar paleti satmak

Kış mevsiminde yapılacak işlerden biride araçlar için kışlık ürünler satmak. Kışlık kar zinciri fiyatı 20 TL. Kışlık antifreeze 3 litresi 30 TL. Donmaz cam suyu litre fiyatı 2 TL. Kar paleti fiyatı ortalama 200 TL. Özellikle son günlerde kar paleti, kar çorabı oldukça popüler ürünler arasında. Kışın otomobiline sürekli binmek isteyenler bu ürünleri almak mecburiyetinde. Özellikle de beklenmedik anlarda ihtiyaç duyanlar mevcut. Yollar kapandığında 25 Tl. lik bir zincire 50 Tl. para vermek isteyen birçok müşteri bulunabilir. Tabi bu fırsatları değerlendirmekle ilgili bir durum.

Yine kışlık işlerden biri de, giyim ürünleri satmak. Pazarlarda kahvehanelerde, alışveriş merkezi girişlerinde, cami çıkışlarında, insanların sık ziyaret ettiği her yerde; şapka bere eldiven mont yelek bot satılabilir. Kışları yapılacak iş o kadar çok ki, yeter ki siz yapmak isteyin. Evlerde kullanılan kapı fitilleri, yalıtım malzemeleri, elektrikli ısıtıcılar, ayakkabıların altına takılan kaydırmazlar, kışın satılmaz mı sizce. ayakkabi-zinciri-satmak

Kış mevsiminde kar küreği, temizlik fırçası, temizlik bezleri, donmayan sabunlar vb. ürünlerin satışı da oldukça popüler. Kar yağışı sonrasında seyyar olarak 10 Tl. fiyata plastik kar küreği satan birini görürseniz, size ilginç gelmesin.

Ticaret ile uzaktan yakından alakam yok diyorsanız, bu işler size göre değilse, bir temizlik şirketine müracaatta bulunarak kar temizliği çalışmalarına katılabilirsiniz. Belediyeler özellikle bu mevsimlerde kar temizleme elemanları aramaktalar. Başvuruda bulunabilirsiniz. Kışın temizlik firmalarından bazıları çatı temizliği, uydu anteni temizliği yapmaktalar. Kışın bir uydu antenini 50 tl. karşılığında temizleyen temizlik firmaları mevcut. Elbet riskli iş ama hepimiz deriz ya, ekmek!

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ