Makyaj

Kilosu 10 Bin Liraya Saç Satın Alan Yerler 2022

Saçımı satmak istiyorum diyen bayanlar için bazı firmalar kilosu 10 bin TL’ye kadar saç satın almaktadır. Bu tarz yerler daha çok İstanbul, Gaziantep, Eskişehir, İzmir, Adana, Bursa, Ankara gibi büyük yerlerde olmaktadır. Biz de bu yazımızda sizler içi saç satın alan kuaförleri ve firmaları araştırdık. Kuaförlerin verdiği fiyatlar sizi tatmin etmiyor ise saçlarınızı elden satabilirsiniz. Eğer sizin de yıllardır gözünüz gibi baktığınız ancak artık bakmakta zorluk çektiğiniz ve kestirmek istediğiniz saçlarınız var ise bunları nakde çevirebilirsiniz. Saç satın alan yerleri incelemek için yazımızı inceleyebilir, saçlarınız ile ilgili bilgileri yorum bölümüne bırakarak firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Satın Alan Kuaförler ve Firmalar

İnternet siteleri üzerinde peruk imaları yapan pek çok firma ve kuaför bulunmaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçerek saçlarınızı satabilirsiniz. Tabii ki bu hususta dikkatli olmanız gerektiğini bilmelisiniz. İnternet üzerinden yapılan alışverişler araştırma ve inceleme gerektirir. Saçınızın resmini isteyen firmalara kişisel bilgilerinizin bulunduğu hesaplardan fotoğraf göndermemenizi öneririz. İkamet ettiğiniz bölgede bulunan kuaför ve saç firmaları ile iletişime geçerek birebir görüşme sağlamanız gerekmektedir. Kuaförler saçın boyuna, bakım şekline, saç üzerinde gerçekleşen işlemleri incelemek isterler. İnternet fotoğrafları alıcıyı tatmin etmeye yetmeyecektir. Bu hususta dolandırıcılara denk gelmemeye çalışmanızı önemle rica ederiz.

Saç Satın Alan Kuaförler ve Firmalar
Saç Satın Alan Kuaförler ve Firmalar

Saçımı Satmak İstiyorum Diyenlere Öneriler

Saç satın alan firmalar için saçın boyu, gürlük derecesi, hangi işlemler geçtiği ve ne derece yıprandığı gibi hususlar önem arz etmektedir. Bu hususlara göre ve saçın kalitesine göre fiyat biçilmektedir. Saç fiyatları kilosuna göre belirlenmekte olup; 1 kilo saç 2 bin TL ile 10 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar kişilerin saçlarının uzunluğuna, ağırlığına ve kalitesine göre artış veya azalış gösterecektir. Bu kapsamda saçın fiyatı kuaför ve firma arasında yapılan dukkanacmak.com anlaşmalara göre değişiklik meydana gelebilir. Sitemizin en altında yer alan yorum bölümünden firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Ancak bütün firmaların fiyatlarını araştırmadan saçınızı satmayın. Bütün kuaförlere ve firmalara sorarak aralarında değerlendirme yapın.

Saçınızın iyi bir fiyat etmesi için;

 • Uzun olması,
 • Hiç boyama işlemi görmemiş ve orjinal olması,
 • Kuaförün ve firmanın tercihine göre kıvırcık olması ve
 • Yıpranmamış olması gereklidir.

Bu şekilde saçınızı yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Gidip de bir kuaförün verdiği 200 TL’ye de tamah etmeyiniz. Yıllarca büyütüp, bütün zorluklarını üstlenip o kadar paraya satmak biraz saçma olur. Daha yüksek fiyat veren firmalar bulana kadar bekleyin.

Saç Alımlarının Ortalama Fiyatları

Saç alımlarında fiyatlar yukarıda belirttiğimiz hususlara göre değişiklik göstermektedir. Yeni gündemde olan bir haber ile Türk saçlarına olan ilginin yoğunluğundan dolayı fiyatlarda artış olmuş olup kilosu 2 bin TL’den satışa sunularak 10 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Saçın iyi para etmesindeki en önemli husus saçınızın hiç boyanmamış doğal hali ile kalmış olmasıdır. Bu saçın satış fiyatını oldukça yükseltecektir. 

 • Saçınız minimum 45 cm. uzunluğunda olmalı ve kırık olmamalıdır.
 • Bakımlı olması da ücreti yükseltecek etkenlerin ikinci sırasında yer almaktadır.
 • Kalın telli saçlara göre ince telli saçlar kolay taranmaları sebebi ile kuaförler tarafından daha çok tercih edilmektedir.
 • İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerde bulunan perukçular, kuaförlere göre daha yüksek fiyat vermektedir.

Saç Alımları Nasıl Oluyor?

Kuaföre veya peruk satan ve satın alan firmalara gittiğinizde saçınızın boyu ölçülür. 80 cm olan bir saç kesilmesi halinde 65 cm boyutuna düşmektedir. Saçın boy ölçümleri bu hesap ile yapılır. Bu işlemler için saç 2-3-4 ya da 5 parçaya ayrılır. Tabii ki bu saçınızı satacağınız yerin isteğine ve saçınızın durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrılan parçalar peruk halinde örülür. Saçı satın alacak olan yerler 45 cm’den kısa olan saçları satın almazlar. Saç kesilmeden önce örülür ve kuaförün belirlediği yerden kesilir. Saçın, kesilmesinin ardından dip kısmından lastikle bağlanması gereklidir. Aksi taktirde saç para etmeyecektir.

Saç Alımları Nasıl Oluyor
Saç Alımları Nasıl Oluyor

Peruk İmalatı

Kuaförlere veya firmalara sattığınız ürünler peruk imalatı için kullanılacaktır. Bu işlemler için peruk imalatı yapan esnaflar doğal ve yıllardır bakım görmüş, uzun saçlara daha çok önem vermektedir. Bu kapsamda da doğru orantılı olarak daha fazla ödeme yapacaktır. Kuaföre gidip kaynak yaptırmak istediğinizde saçlarınıza çıt çıt adı verilen doğal saçlar takılacaktır. Bu ürünlerin fiyatları tüm kuaförlerde değişiklik gösterecek olup fiyatları biraz yüksektir. Bu sebeple çıt çıt saç alışverişinizi internet sitelerinden alabilir, kuaförünüze yalnızca verdiği emek için para ödeyebilirsiniz. Çıt çıt saçların internet fiyatları ise şu şekildedir;

8 parça olarak satılan 150 gram ağırlığındaki 60 cm çıt çıt saç toplamda; 740 TL – 800 TL aralıklarında satışa sunulmaktadır.

Platin sarısı çıt çıt saç
Platin sarısı çıt çıt saç

Bu ürünler Gitti Gidiyor, Hepsi Burada, N11 gibi e-ticaret sitelerinde satışa sunulmaktadır. Bu sitelerin yanı sıra sosyal medyada da bu işi yapan kişiler bulunuyor. Ancak her siteden alışveriş yapmamanız gerektiğini bilmenizi isterim. Saçın incelenmesine izin verilen güvenilir firmalar ile anlaşmanızı öneririz. Satışa sunulan saçlara her türlü boyama, perma, maşa gibi işlemler uygulanabilmektedir. 

Satın Alınan Gerçek Saç Fiyatları

Saç satın alan firmalar çıt çıt ve mikro kaynakların yanı sıra saçı bir de peruk olarak satışa sunmaktadır. Peruk fiyatları doğal olarak çıt çıta göre daha maliyetlidir. İnternet üzerinden görselleri ve ürün içeriklerini incelediğimizde şu özellikleri dikkate alırız;

 • İlk olarak imalatının makine yerine el işçiliği ile hazırlanmış olmasını talep ederiz.
 • Üst kısmının deri görünümlü olması da önemli bir husustur.
 • Saçın perma, başka bir renge boyama, fön, maşa gibi işlemleri kaldırabilecek nitelikte olması gereklidir.
 • Görüntüsünün tamamen yapaylıktan uzak ve gerçekçi olmasını isteriz.

Bu özellikleri taşıyan perukların satış fiyatı internet sitelerinde ortalama 2 bin TL’den başlayan fiyatlar ile satılmaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi saçınız 45 cm’den kısa ise kuaförler para vermeyecektir. İnternet üzerinden saçınıza fiyat veren kişiler itibar etmeyiniz. Bizzat gidip görüşme sağlayabileceğiniz yerler ile anlaşma sağlayınız. Saçlarınız şu şekillerde satışa sunulacaktır;

 • Dalgalı olarak,
 • Düz saç olarak,
 • At kuyruğu olarak,
 • Kahkül ya da perçem olarak,
 • Çıt çıt seti olarak,
 • Yarım ay olarak,
 • Yanları perçemli olarak,
 • Bob  peruk şeklinde,
 • Geniş maşalı olarak satışa sunulacaktır.

Tabii ki bu modellerin satışa sunulması için kuaförlerin veya perukçu firmaların sizden satın alacakları saçların boyasız, yıpranmamış, perma gibi işlemlerden geçmemiş ve uzun olması gereklidir. Saçınızın yeterince temiz ve bu koşullara uygun olduğunu düşünüyorsanız siz de saçınızı nakde çevirebilirsiniz.

İstanbul’da Saç Satın Alan Yerler

İstanbul saçlarınızı en kolay satabileceğiniz yerlerden biridir. Çünkü burada çok fazla sayıda perukçu ve kuaför yer almaktadır. Bu şahıslar sizlerin onlara internet veya Whatsapp üzerinden iletişime geçmenizi bekler. Eğer İstanbul üzerinde ikamet ediyorsanız belirlenen adreslere müracaat ederek bizzat görüşme sağlayabilirsiniz.

Paradise Kuaför:

İletişim Adresi: Ukela Caddesi, Yıldızay Apartmanı No: 24/A Kadıköy/ İstanbul

İletişim Numarası: 0216 658 96 99 – 0532 434 00 35

Alice Bayan Kuaförü:

İletişim Adresi: Batı Mahalle, 19 Mayıs Caddesi, Okmen İş Merkezi Daire Numarası: 39 Pendik/ İstanbul

İletişim Numarası: 0216 390 44 97

Long Hair:

İletişim Adresi: Yeşilkent Mahallesi 34515 Esenler/ İstanbul

İletişim Numarası: 0506 263 75 02

Baby Face Kuaför:

İletişim Adresi: İstiklal Caddesi, Ayhan Işık Sokağı No: 7 Kat: 2 Beyoğlu/ İstanbul

İletişim Numarası: 0212  249 49 17

Ankara’da Saç Satın Alan Yerler

Ankara’da da saçınızı oldukça kolay bir şekilde satabileceğiniz pek çok firma ve kuaför bulunmaktadır. Detaylı bir fiyat araştırması yapıp aralarından bir tanesini seçerek saçlarınız satış şartlarına uygun ise satabilirsiniz. Eğer Ankara’da ikamet ediyorsanız vereceğimiz adreslere müracaat edebilirsiniz.

Rönesans Peruk: Kızılay Mah. Menekşe-1 Sokak Ümit Apartmanı 6/2 06440 Çankaya

Tunalı Peruk: Barbaros Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi, Çelikler İş Merkezi 91, Çankaya

Ankara Peruk: Barbaros Mahalle, Tunalı Hilmi Caddesi, Numara: 57 Daire Numarası: 96 Çankaya/ Ankara

Prenses Peruk: Kızılay Mahalle, İzmir 1 Caddesi, İzmir Apartmanı, Numara: 20/18 Kat No: 5 Çankaya/ Ankara

Belirttiğimiz yerlerin adresleri ve telefon numaraları internet üzerinden edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır. Firmaların ve kuaförlerin sitemiz ile herhangi bir alakası yoktur. 

Saçlarınıza yeterli bakımı ve ilgiyi göstermişseniz siz de satıp nakde çevirebilirsiniz.

10 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu