Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


En Yüksek Kar Marjı Olan 5 Sektör Listesi

En Yüksek Kar Marjı Olan 5 Sektör Listesi
4.066 kez okundu.

Esnaf olmak ya da mesleğini ofis haline getirmek isteyenler güzel kazanç elde edeceği sektörler için dükkan açmaktadır. Peki ülkemizde kar marjı en yüksek olan sektörler nelerdir? Bu makalemiz aracılığı ile iş yeri sahibi olmak isteyen ve kar marjına göre sektör arayışı içerisinde olan kişilere tavsiyelerde bulunacağız.

Ülkemizde açılan ofislerin büyük bir bölümünde kar marjı oldukça yüksektir. Peki kar marjı en yüksek olan sektörler hangileridir? Bu makalemiz de sizlere kar marjı en yüksek olan sektörler hakkında maddeler halinde bilgiler vereceğiz.

Kar marjı en yüksek sektörler

1-) Petrol çıkarma – %24

Ham petrol çıkarma işlemi oldukça maliyetli ve zor yatırım yapılan sektörler arasında yer almaktadır. Ancak ham petrol çıkarma sektöründe ki kar marjı oldukça yüksektir. Yayımlanan verilere göre petrol çıkarma işleminde ki kar marjının %24,1 olduğu belirtilmektedir.

2-) Muhasebecilik %21,2

Muhasebecilik günümüzün en sık tercih edilen meslekleri arasında yer almaktadır. Pek çok kişi muhasebe okullarında eğitim görerek muhasebe mesleğinde ilerlemeye çalışmaktadır. Bilindiği üzere ülkemizde faaliyet göstermekte olan esnaf ve işletme sahipleri defterlerinin tutulması için muhasebeci ile anlaşmaktadır. Yine şahıs şirketi açan binlerce kişi, vergi ödemelerini yapan çok sayıda işletme sahibi de muhasebeciler ile anlaşma yapmaktadır. Muhasebecilik işinde kar marjının %21,2 olduğu belirtilmektedir.3-) Hukuki Ofisler – %20

Hukuki yollar için başvuruların yapıldığı ofislerin kar marjının %20 civarında olduğu belirtilmektedir. Bilindiği üzere bu tür ofislerde artık davalı ve davacının araları yapılmaya çalışılmakta ve mahkemeye gönderilmeyen hukuki hizmet bürolarında işlemler halledilmektedir.

4-) Ticari Araç Kiralama – %18,5

Araç kiralama, iş makinesi kiralama işlerinde de ciddi kar marjı bulunmaktadır. Özellikle inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirkete inşat araçları kiralayarak saatlik ciddi kazançlar elde edebileceğiniz gibi yine araç kiralama merkezleri de açabilirsiniz. Bu sektörün ortalama kar marjının %18,5 olduğu belirtilmektedir.

5-) Fizik Tedavi – %17,8

Son yıllarda pek çok kişinin gidip tedavi olduğu merkezlerin en başında fizik tedavi merkezleri bulunmaktadır. Diz ağrısı, kol ağrısı, eklem çıkması, kol çıkması vb. gibi olaylardan dolayı kas veya kemik yıpranmalarında kişilerin tedavi amaçlı gittiği fizik tedavi yerlerinin ortalama kar marjları %17,8’dir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git